Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Urządzamy nasze mieszkanie z widokiem na park:)


Recommended Posts

Aniu dziękuję za wklejenie, miałam nadzieję,że któraś mnie tym poratuje:)

 

tam jest tylko metr szerokości, więc tak się zastanawiam czy nie przesadzę jednak z tą szafką 80tką:)

 

jak myślicie?

 

Wieczorem trochę jeszcze szperałam w poszukiwaniu inspiracji i pomyślałam o komodzie RAST z Ikei (tylko musiałabym ją przerobić np. tak:

 

rast.jpg żródło roomor.blogspot.co.nz

 

i do tego szafki wiszące na książki. Tylko nie wiem czy taka przeróbka nie przerasta moich możliwości:)

Edytowane przez martaMarcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przytulisz ją do ściany i zostanie Ci 20 cm do drugich drzwi, według mnie okej :) Jedna 40 cm będzie wyglądać dziwnie, a na środku 80 cm zostawi dziwną szparę 10 cm na krótszej ścianie. Pamiętaj też, że szafka stojąca zawsze będzie odstawała od ściany o grubość listwy przypodłogowej. Wisząca będzie idealnie do ściany przylegać ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy bym się zdecydowała na wysoką szafę :cool:

powieszona czy postawiona optycznie nie robi prawie różnicy a zamyka przestrzeń.... chyba, że o to chodzi ;)

wszystko zależy od tego ile miejsca i na co masz tam mieć... jak potrzebna ci szafa to niech będzie, a jak wystarczy wysoka komoda, to moim zdaniem lepiej się sprawdzi... na niej fajna lampa, obraz.... sama wiesz :D

ja bym też poszła w białe :yes:

 

albo zrobić billego pół na pół, skoro chcesz mieć jeszcze miejsce na książki....

 

http://www.basat.me/wp-content/uploads/2014/09/ikea-billy-bookcase-white-glass-doors.jpg

 

te regały mają wycięcie na listwę a i tak trzeba je przykręcić do ściany, więc z przyleganiem nie ma problemu ;)

Edytowane przez Catti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytulisz ją do ściany i zostanie Ci 20 cm do drugich drzwi, według mnie okej :) Jedna 40 cm będzie wyglądać dziwnie, a na środku 80 cm zostawi dziwną szparę 10 cm na krótszej ścianie. Pamiętaj też, że szafka stojąca zawsze będzie odstawała od ściany o grubość listwy przypodłogowej. Wisząca będzie idealnie do ściany przylegać ;)

 

tu masz rację, też jestem za wiszącą:) ta wyceniana przez stolarzy też była wisząca:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem trochę jeszcze szperałam w poszukiwaniu inspiracji i pomyślałam o komodzie RAST z Ikei (tylko musiałabym ją przerobić np. tak:

 

[ATTACH=CONFIG]328327[/ATTACH] żródło roomor.blogspot.co.nz

 

i do tego szafki wiszące na książki. Tylko nie wiem czy taka przeróbka nie przerasta moich możliwości:)

 

Ale do czego Ci tam cokolwiek? Z czym się nie mieścisz? Bo taka komoda, to moim zdaniem zastawianie miejsca na "pierdółki". Wolałabym komodę w pokojach, a w korytarzu obrazek ;) Szafa, to już konkret ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy bym się zdecydowała na wysoką szafę :cool:

powieszona czy postawiona optycznie nie robi prawie różnicy a zamyka przestrzeń.... chyba, że o to chodzi ;)

wszystko zależy od tego ile miejsca i na co masz tam mieć... jak potrzebna ci szafa to niech będzie, a jak wystarczy wysoka komoda, to moim zdaniem lepiej się sprawdzi... na niej fajna lampa, obraz.... sama wiesz :D

ja bym też poszła w białe :yes:

 

Catti sama nie wiem, powiem szczerze, że mieszkamy od maja, a jeszcze się w pełni nie rozpakowaliśmy, ale generalnie jestem zbieraczem, mam dużo rzeczy, ciuchów, mnóstwo książek, papierów itd, Docelowo planujemy zabudować schody, ale w związku z tym,że to "duże" przedsięwzięcie finansowe, to pewnie dopiero w połowie przyszłego roku, a póki co musimy się jakoś pomieścić i tak szukam miejsca gdzie tu jeszcze dodatkowe szafki zmieścić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do czego Ci tam cokolwiek? Z czym się nie mieścisz? Bo taka komoda, to moim zdaniem zastawianie miejsca na "pierdółki". Wolałabym komodę w pokojach, a w korytarzu obrazek ;) Szafa, to już konkret ;)

 

Sama się zastanawiam co się w tak płytkiej szafce zmieści... na pewno książki, a teraz brakuje mi na nie miejsca, bo mam tylko półki we wnęce w sypialni i kubiki na zabudowie, a kilka pudeł kryminałów czeka w garażu na rozpakowanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docelowo planujemy zabudować schody, ale w związku z tym,że to "duże" przedsięwzięcie finansowe, to pewnie dopiero w połowie przyszłego roku, a póki co musimy się jakoś pomieścić i tak szukam miejsca gdzie tu jeszcze dodatkowe szafki zmieścić:)

 

To ja bym nie dziurawiła ściany na szafki wiszące, tylko poczekała w kartonach na zabudowę schodów ;) Koppang jest ładna, nie zmieści się na głębokość? Ma 44 cm. Komodę Tarva można pomalować na biało, ma 39 cm głębokości. Bardziej mi się podobają od Rast, bo mają nóżki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja bym nie dziurawiła ściany na szafki wiszące, tylko poczekała w kartonach na zabudowę schodów ;) Koppang jest ładna, nie zmieści się na głębokość? Ma 44 cm. Komodę Tarva można pomalować na biało, ma 39 cm głębokości. Bardziej mi się podobają od Rast, bo mają nóżki ;)

 

Aniu to by oznaczało, że jeszcze rok poczekają w pudłach:)

po tej wczorajszej wycenie szafki obawiam się,że zabudowa pod schodami przyprawi mnie i mojego M. o niezłą migrenę:D

Mówiłam,że mam wielką kuchnię, a już większość szafek zapakowałam:D

 

ale pędzicie.... a ja jeszcze edytowałam mój wcześniejszy post :D wklejając co nieco...

 

O takim regale Billy też myślałam:)

 

my właśnie wyruszamy na zakupy, a raczej na rozeznanie, ale chyba dziś nie zdążymy do I. (może jutro) tymczasem popatrzę w innych sklepach, może coś mi wpadnie w oko, na pewno zdam relację:)

Chciałabym trochę ruszyć, bo ostatnio nic nie zostało zrobione, jak było tak jest. Muszę rozejrzeć się za lampami do kuchni, dywanem, a przede wszystki stołem, bo jego brak jest bardzo uciążliwy:o

 

a zabudowa w łazience ma być około 20-25 września, więc już niedługo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja bym nie dziurawiła ściany na szafki wiszące, tylko poczekała w kartonach na zabudowę schodów ;) Koppang jest ładna, nie zmieści się na głębokość? Ma 44 cm. Komodę Tarva można pomalować na biało, ma 39 cm głębokości. Bardziej mi się podobają od Rast, bo mają nóżki ;)

Aniu jeszcze zapomnialam dopisać, że tam jest do framugi drzwi tylko 37 cm, więc za głęboka ta szafka nie może być, chyba 30 optymalnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęśliwie dziś rozdzwoniły się telefony w sprawie najmu mieszkania:) pokazaliśmy mieszkanie kilku osobom i wygląda na to,że w poniedziałek podpiszemy umowę:) oby tym razem udało trafić lepiej;) musimy wstawić drzwi i kupić pojedyncze łóżka:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduję, że rajd po sklepach meblowych nieudany, nic nam się zbytnio nie podobało, a to co mogłoby być, było grubo poza naszym budżetem:o

(piękny stół Miloni za 6tys z hakiem:sick:)

 

Wyjazd do I. na razie przełożony, jeżeli w poniedziałek podpiszemy umowę z nowymi lokatorami, to i tak czeka nas wycieczka po łóżka i szafę. Musimy salon umeblować, bo będzie mieszkało aż 6 osób:D

 

Dziś przyszło również oglądać 5 chłopaków, pierwszoroczniaków, ale od razu pomyślałam o tych imprezach i zabawach:lol2:

to już wolę 6tkę pracujących, w tym 3 dziewczyny:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie,które łóżka pojedyncze kupić do wynajmowanego mieszkania? Może Malm z Ikei? Są droższe,ale może jest szansa,że dłużej wytrzymają? a materace? sprężynowe będa ok? mamy do kupienia 4 łóżka i szafę,więc trochę duży wydatek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...