Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Urządzamy nasze mieszkanie z widokiem na park:)


Recommended Posts

a dziewczyny nie wiecie czy na tych szynach można zamontować rurkę taką jak karnisz bo przyznam , że w mieszkaniu pozdejmowałam już jakiś czas temu żabki i tylko firanę wsuwam na karnisz, szybko prosto:) zastanawia mnie tez co w przypadku takich rolet z firan szytych

Marta a ty będziesz miała te żaluzje w oknach co na wizkach? podoba m isię to ale jak myślę o myciu tego brrr.... i czy na każdym oknie masz maskownice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Stolarz mówił, że te metalowe nakładki są wygodniejsze w użytkowaniu bo łapie się od dołu ręką( spodnią cześć dłoni masz do góry)a frezy na odwrót i jest to mniej wygodne- metalowe nakładki malowane w kolorze mebli są droższe ( na mojej kuchni przykładowo 800zł więcej) ale tez są bardziej widoczne, nie podjęłam jeszcze decyzji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ola w sprawie tych maskownic:

 

ja mam wysoką na 20cm, bo tak wyszło z zabudowy... jak dla mnie to mogłaby być z 5cm niższa

odsunięta od ściany o 26cm, bo też tak wyszło :( jak dla mnie to za dużo - max 20cm przy oknach do podłogi - to spokojnie się zmieści zasłonka i firanka ładnie

 

te szyny to jest to:

http://www.profi-styl.pl/all/szyny%20sufitowe/duze/PROFISTYL_Karty_katalogowe-%28szyny-sufitowe%29-13.jpg

 

wpisz sobie w googla - szyna sufitowa :)

 

one są na 1, 2, 3 te rowki na żabki - wybierasz jaką chcesz, bo zależy ile będziesz wieszać... jak tylko zasłonki to 1, jak i firanki to 2 itd.

 

 

można zamiast maskowania a kg kupić gotowe listwy ukrywające te karnisze:

http://bi.gazeta.pl/im/3/11380/z11380443Q,Metamorfoza--Zaslonki-z-cienkiej-lnianej-tkaniny-dodaly.jpg

 

widziałam na żywo i wygląda całkiem niejangorzej :)

ja daję ten system w pokojach u dzieci, w sypialni... tylko w salonie mam z kg zrobione bo i tak był opuszczany sufit kawałkiem to by pasowało jedno do drugiego

 

 

aaaa i najpierw robi się zabudowę z kg a potem montuje szynę - bo ją się przykręca do sufitu

myślę że jakbyś chciała karnisz to też możesz - maskownica i tak zasłania więc nie widać na czym wisi zasłonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ola w sprawie tych maskownic:

 

ja mam wysoką na 20cm, bo tak wyszło z zabudowy... jak dla mnie to mogłaby być z 5cm niższa

odsunięta od ściany o 26cm, bo też tak wyszło :( jak dla mnie to za dużo - max 20cm przy oknach do podłogi - to spokojnie się zmieści zasłonka i firanka ładnie

 

te szyny to jest to:

http://www.profi-styl.pl/all/szyny%20sufitowe/duze/PROFISTYL_Karty_katalogowe-%28szyny-sufitowe%29-13.jpg

 

wpisz sobie w googla - szyna sufitowa :)

 

one są na 1, 2, 3 te rowki na żabki - wybierasz jaką chcesz, bo zależy ile będziesz wieszać... jak tylko zasłonki to 1, jak i firanki to 2 itd.

 

 

można zamiast maskowania a kg kupić gotowe listwy ukrywające te karnisze:

http://bi.gazeta.pl/im/3/11380/z11380443Q,Metamorfoza--Zaslonki-z-cienkiej-lnianej-tkaniny-dodaly.jpg

 

widziałam na żywo i wygląda całkiem niejangorzej :)

ja daję ten system w pokojach u dzieci, w sypialni... tylko w salonie mam z kg zrobione bo i tak był opuszczany sufit kawałkiem to by pasowało jedno do drugiego

 

 

aaaa i najpierw robi się zabudowę z kg a potem montuje szynę - bo ją się przykręca do sufitu

myślę że jakbyś chciała karnisz to też możesz - maskownica i tak zasłania więc nie widać na czym wisi zasłonka

 

Bardzo Ci dziękuję:) czyli w razie czego karnisz przykręcany do sufitu też da radę zamontować po zrobieniu kg

 

u mnie projektantka zawaliła sprawę w salonie, że zrobiła tak maskownice , ze po boku w ogóle nie miałabym gdzie zsunąć zasłony - moja wina, że dokładnie się nie przyjrzałam - tylko z drugiej strony po to się powierza komuś projekt, żeby mieć zrobione dobrze

 

a co z roletami rzymskimi? chyba też je można na żabki wieszać, albo nasuwać na karnisz i są takie bezpośrednio nad okno montowane orientujecie się Dziewczyny?

Edytowane przez olalee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkładki boskie :)

 

Co do blatu - znalazłam wizkę Twojej kuchni - i wydaje mi się, że na Twoim miejscu wzięłabym delikatny szary, jak najbliżej koloru płytek w części kuchennej. Białego bym się bała.

 

z tym szarym blatem dobry pomysł zwłaszcza, że masz tynk szary, korek szary itp.

 

 

Dziewczyny macie chyba rację, lepszy pomysł to ten jasny szary. Nie wiadomo też czy dobrałabym konglomerat idealnie kolorem pod RAL 9003.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja ci powiem co ja w sobote kupilam do domu:wiggle::wiggle::wiggle:

szczotke do toalety dolnej.:eek: Nie mam wybranych plytek, nie mam drzwi nawed muszli nie mam ale jestem w posiadaniu szczotki:rotfl::rotfl:

 

Stala sobie na polce jedna jedyna...zobaczylam wzielam do reki i juz nie odstawilam.

Bierz podkladki;)

 

Hehe to sie przyznam, że wczoraj poszalałam i kilka pierdółek zamówiłam :) nie ma to jak zbierać na kuchnię i schody a wydawać na poduchy, podkładki i typografiehttp://emotikona.pl/emotikony/pic/0dance3.gif

jak zaczną przychodzić przesyłki to się mój M. zdziwi - choć mam podejrzenie,że on mnie tu cichaczem podczytuje :cool: ( M. jeśli tu jesteś - ujawnij się !! http://emotikona.pl/emotikony/pic/037.gif )

 

Kamila a na szczotkę i łazienkowe "niezbędniki" też poluję, tak więc popieram ten zakup:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ci dziękuję:) czyli w razie czego karnisz przykręcany do sufitu też da radę zamontować po zrobieniu kg

 

u mnie projektantka zawaliła sprawę w salonie, że zrobiła tak maskownice , ze po boku w ogóle nie miałabym gdzie zsunąć zasłony - moja wina, że dokładnie się nie przyjrzałam - tylko z drugiej strony po to się powierza komuś projekt, żeby mieć zrobione dobrze

 

a co z roletami rzymskimi? chyba też je można na żabki wieszać, albo nasuwać na karnisz i są takie bezpośrednio nad okno montowane orientujecie się Dziewczyny?

 

chyba w sypialni zrobię tylko maskownice a w salonie dam jak najbardziej proste karnisze ( do stylu skandynawskiego chyba pasuje) nie chce za bardzo okien zasłaniać bo to główna ozdoba salonu:)

 

Karolina już odpisała odn. masownic, ja dodam tylko tyle, że w kuchni nie mam maskownicy (wchodziłaby na meble), poza tym nie lubię krótkich firanek, więc tam docelowo będzie roleta rzymska. Rolety będą również w sypialni i tu marzą mi się takie grube, lniane. Z tego co się wstępnie dowiadywałam, to są dwie możliwości montowania rolet, na karniszu normalnie i na takim mechaniźmie montowanym do ściany (mam rację), ja wybiorę ten drugi.

 

http://imageshack.com/a/img661/4758/c4NzIl.jpg

 

Z żaluzji zrezygnowałam, też się bałam,że się będzie kurzyć, a poza tym chciałabym,żeby salon był trochę bardziej przytulny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta dziękuję:) do kuchni pewnie też dam roletę i mogę taka od razu montowaną na ścianie o to mi chodziło jakie są możliwości:)

a w salonie wiesz już co będzie? zasłony, firanki? u mnie 2 okna po 3,6 m przesuwne hs szkoda mi ich zasłaniać bo są piękne:) myślałam tylko o zasłonach po boku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stolarz mówił, że te metalowe nakładki są wygodniejsze w użytkowaniu bo łapie się od dołu ręką( spodnią cześć dłoni masz do góry)a frezy na odwrót i jest to mniej wygodne- metalowe nakładki malowane w kolorze mebli są droższe ( na mojej kuchni przykładowo 800zł więcej) ale tez są bardziej widoczne, nie podjęłam jeszcze decyzji

 

Ola, ja bym się nie kierowała zdaniem stolarza, to co dla niego może być wygodne, niekonieczniebędzie dla Ciebie czy mnie.

Wybierz się do jakiegoś studia kuchennego, poprzymierzaj, posprawdzaj. Ja od razu odrzuciłam zwykłe uchwyty, a te od góry początkowo brałam pod uwagę, ale po pierwsze wygodniejsze dla mnie są frezy, a po drugie bardziej mi się podobają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta dziękuję:) do kuchni pewnie też dam roletę i mogę taka od razu montowaną na ścianie o to mi chodziło jakie są możliwości:)

a w salonie wiesz już co będzie? zasłony, firanki? u mnie 2 okna po 3,6 m przesuwne hs szkoda mi ich zasłaniać bo są piękne:) myślałam tylko o zasłonach po boku

 

Ja też na pewno będę miała zasłony, a co do firanek to zdecyduję jak się wprowadzę.

 

wizka.jpg - tu na wizce są firany

 

tak mnie jeszcze zastanawia jak robisz półki w kuchni na tej ścianie co piekarnik czy będziesz je dzieliła na kilka mniejszych czy raczej w całości bo widzę, ze u Twoich rodziców półka nad piekarnikiem jest w całości:)

 

Nad piekarnikiem będą dwie szafki po 43 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

frezy też mi się bardziej podobają bo są delikatniejsze:) pod piekarnikiem też pewnie identyczne półki( bądź szuflady) jak nad piekarnikiem?

 

jakbyś mogła prosić jeszcze o odpowiedz odnośnie forniru i tego nieszczęsnego koloru Ral ( na poprzednich stronach pytałam;) - wiem wiem wszystko pomalutku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

frezy też mi się bardziej podobają bo są delikatniejsze:) pod piekarnikiem też pewnie identyczne półki( bądź szuflady) jak nad piekarnikiem?

 

jakbyś mogła prosić jeszcze o odpowiedz odnośnie forniru i tego nieszczęsnego koloru Ral ( na poprzednich stronach pytałam;) - wiem wiem wszystko pomalutku:)

 

Przepraszam, że tak odpowiadam na raty, ale jednym okiem pracuję, a drugim odpisuję :cool: ...ehh ta podzielność uwagi:)

no więc ten RAL 9003, no sama nie wiem, taki neutralny.

 

pod piekarnikiem będą szuflady.

 

Co do forniru, to mój stolarz miał całe mnóstwo próbek, 3 segregatory wypchane, ale nie wiem z jakiej firmy. Flader oznacza tyle, że jest nauralne usłojenie drewna, w przeciwieństwie do tych z prostymi słojami.

Edytowane przez martaMarcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta a jaką lodówkę będziesz miała? bo zastanawiam się jaką wziać, żeby zamrażarka miała drzwiczki na wysokości blatu:)

 

i z jakiej firmy będziesz miała listwy w ral 9003? z drewna czy z mdf? chyba będę musiała zamówić choć jedną listwę w tym kolorku ral 9003 i przyłożyć do drzwi, bo tam gdzie kupowałam drzwi mają listwy w kolorze ral 9016( a on ponoć jest zimny) i mówią, że nie można zamówić w innym ( coś mi się nie chce wierzyć)

 

świetne krzesła, wszystkie mi się podobają:) to żółte widziałabym u siebie jako taki pojedynczy akcent:)

Edytowane przez olalee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...