Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Urządzamy nasze mieszkanie z widokiem na park:)


Recommended Posts

Właśnie nie pod sufit (wiem, będę miała dodatkowe zakamarki do sprzątania ;p), bo boję się,że zrobiłby się taki kloc:) z tymi płozami powinna być lżejsza :)

 

 

no rzeczywiście moze tam być siedlisko kurzu:) no i miejsce mniej wykorzystane...a powiedz robisz te wszystkie półki otwarte? bo jeśli tak to też sprzątania będzie sporo;) ale wygląda fajnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

1

Marta głosuję za metalową barierką ale gęściej pręty poziome :)

szerokość schodów będzie wygodna... ja mam 80cm i między dwiema ścianami - da się iść, ale wolałabym więcej bo jednak coś wnieść to ciężko - dobrze że to nieużytkowe narazie... Ty będziesz miała z jednej strony otwarte to nie ma wrażenia ścisku

 

Tak, zdecydowanie więcej głosów za czarną barierką, a M. i ja również za czarną.

Karolina a jaką masz szerokość (czy raczej głębokość stopnia). Stolarz nr 1 proponuje 25 cm, a stolarz nr 2 mówił dziś,że powinno się udać trochę więcej. U rodziców dziś mierzyłam, mają 28 i są bardzo wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

110cm to już luksus z odległością :) wystarczy spokojnie - wg mnie minimum to 100cm jeśli są dwa ciągi szafek

 

Dzięki to chyba tak zrobię wcześniej było 125cm z jednej strony a z drugiej 90( tu nie ma mebli) ale chyba lepiej będzie wypośrodkować i chociaż z jednej strony zrównać z oknem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Karolina a jaką masz szerokość (czy raczej głębokość stopnia). Stolarz nr 1 proponuje 25 cm, a stolarz nr 2 mówił dziś,że powinno się udać trochę więcej. U rodziców dziś mierzyłam, mają 28 i są bardzo wygodne.

jak dobrze kojarzę to 28-29cm... mogę zmierzyć jutro dokładnie

na bank wysokość mam 18cm bo dziś mierzyłam akurat :D

 

 

25 to na bank za mało!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no rzeczywiście moze tam być siedlisko kurzu:) no i miejsce mniej wykorzystane...a powiedz robisz te wszystkie półki otwarte? bo jeśli tak to też sprzątania będzie sporo;) ale wygląda fajnie:)

 

Tak robię te półki otwarte od strony kuchni/stołu. Chcę mieć miejsce na jakieś duperelki i książki. Bronię się też przed tym,żeby się taki kloc z tej zabudowy nie zrobił:) Poza tą zabudową nie mam żadnych szafek/komody w salonie, więc muszę mieć chociaż to do sprzątania,żeby mi się nie nudziło :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny czy odległość 110cm między wyspą a szafkami w kuchni wystarczy ( wlaściwie będzie tak sąsiadować z jedną góra półtorej szafki) bo chce odrobinę pzresunąć wyspę by mieć ja bardziej centralnie i równo z oknem

 

Ola poproszę jutro moją mamę, żeby zmierzyła ile jest u niej, ona ma bardzo wygodną tą wyspę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak robię te półki otwarte od strony kuchni/stołu. Chcę mieć miejsce na jakieś duperelki i książki. Bronię się też przed tym,żeby się taki kloc z tej zabudowy nie zrobił:) Poza tą zabudową nie mam żadnych szafek/komody w salonie, więc muszę mieć chociaż to do sprzątania,żeby mi się nie nudziło :lol2:

 

masz rację z półkami wygląda lekko:)

 

Marta byłam w sobotę pooglądać kuchnie i wiem na pewno, że frezy będę zamawiać:) ale znowu mam dylemat czy połysk czy półmat - jak oglądałam próbki półmatu to zawsze były brudne, w połysku nie i nie wiem co robić - ciekawa jestem czy z półmatu łatwo zmyć plamy albo co jeśli coś się rozleje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację z półkami wygląda lekko:)

 

Marta byłam w sobotę pooglądać kuchnie i wiem na pewno, że frezy będę zamawiać:) ale znowu mam dylemat czy połysk czy półmat - jak oglądałam próbki półmatu to zawsze były brudne, w połysku nie i nie wiem co robić - ciekawa jestem czy z półmatu łatwo zmyć plamy albo co jeśli coś się rozleje

Wg mnie bardzo łatwo, na tyle na ile ja miałam okazję używać, to super się zmywa, a na połysku palce się odbijają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a trzeba mocno polerować? ( czy widać jakieś zacieki:) znowu sobie namąciłam w głowie, jeszcze słyszałam rozmowę o tym, że jak się coś wyleje, może być trudno zmyć:(

 

Wg mnie dobrze się zmywa. Dla pewności popytaj jeszcze w wątku kuchennym albo u dziewczyn mających matowy lakier, sporo tu takich kuchni na FM:)

 

zmierzyłam - mam 28cm głębokości... są bardzo wygodne do chodzenia w górę i co ważniejsze chyba w dół :)

 

Karolina dziękuję:) będę w takim razie nalegała na stopień większy niż 25, niech chociaż 27 będzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję Marta 110 będzie wyspa od szafek:)

 

a co do sufitu to u mnie twierdzą, ze po obniżeniu będzie ok 2,62 może nie będzie tak źle jedyny plus to, że będzie równo i będzie mozna malowac bez odciecia

 

Martuś jaką białą farbą malowałaś sufity cegiełkę itp.?

Edytowane przez olalee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję Marta 110 będzie wyspa od szafek:)

 

a co do sufitu to u mnie twierdzą, ze po obniżeniu będzie ok 2,62 może nie będzie tak źle jedyny plus to, że będzie równo i będzie mozna malowac bez odciecia

 

Martuś jaką białą farbą malowałaś sufity cegiełkę itp.?

 

Ola, u nas było malowane wszystko Fluggerem, ponoć ta farba do sufitów jest super - tak twierdził nasz wykonawca:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...