Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Urządzamy nasze mieszkanie z widokiem na park:)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No to jestem :)

Witam się uśmiechem i... nie wiem od czego zacząć, bo zaniemówiłam na widok wizualizacji mieszkania i realizacji w łazienkach. Będziesz miała przepiękne mieszkanie :wiggle:

Świetnie wyglądają zabudowy w łazience :yes:

 

A propozycja szafek w kuchni mnie zachwyca. Fantastycznie wygląda ten mariaż otwartych półek. Nie miałam możliwości przeczytania wszystkiego, więc nie wiem czy planujesz jakieś zmiany w stosunku do wizualizacji?

 

Barierka podoba mi się metalowa, co Cię pewnie nie dziwi :D. Jednak zrobiłabym taką jak na wizualizacji. Jest delikatna. Ewentualnie dodałabym drewniany podchwyt. U mnie też się na niego zdecydowałam, mimo iż nie planowałam. Poręcz w dotyku była nieprzyjemna, ale o decyzji drewna na górze zdecydował fakt, że mój podchwyt nie był równy - falował, więc drewno go uspokoiło, a przy okazji dodało urody i ciepła w dotyku.

 

Mignął mi gdzieś temat silikonu i fugi w łazience. Mnie lekko razi silikon (nie lubię tego błyszczącego odbicia) i ledwo uratowałam moją łazienkę przed nim, bo byłby wszędzie. Będzie tylko tam gdzie musi, czyli w prysznicu i tylko na dole. Z Twoją fugą nie powinno się dziać nic złego :). Wizualnie wygląda z pewnością lepiej niż gdybyś tam miała silikon.

 

Zostawiłam u mnie nr RAL, o który prosiłaś. Gdzie go dokładnie planujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Dziewczyny, nie mam niestety żadnych nowości:(

 

jeżdziliśmy dziś cały dzień w poszukiwaniu blatu i nic nie znaleźliśmy... ciąg dalszy poszukiwań w poniedziałek.

 

W międzyczasie chciałam Was zapytać o dwie rzeczy:

 

1) jakiej wysokości macie cokoły w meblach kuchennych?

2) czy lepiej zrobić szafkę kuchenną w fornirze czy może czarną matową jak obwódka w górnych szafkach?

 

Przypominam wizualizację:

ww.jpg

aaa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem :)

Witam się uśmiechem i... nie wiem od czego zacząć, bo zaniemówiłam na widok wizualizacji mieszkania i realizacji w łazienkach. Będziesz miała przepiękne mieszkanie :wiggle:

Świetnie wyglądają zabudowy w łazience :yes:

 

A propozycja szafek w kuchni mnie zachwyca. Fantastycznie wygląda ten mariaż otwartych półek. Nie miałam możliwości przeczytania wszystkiego, więc nie wiem czy planujesz jakieś zmiany w stosunku do wizualizacji?

 

Barierka podoba mi się metalowa, co Cię pewnie nie dziwi :D. Jednak zrobiłabym taką jak na wizualizacji. Jest delikatna. Ewentualnie dodałabym drewniany podchwyt. U mnie też się na niego zdecydowałam, mimo iż nie planowałam. Poręcz w dotyku była nieprzyjemna, ale o decyzji drewna na górze zdecydował fakt, że mój podchwyt nie był równy - falował, więc drewno go uspokoiło, a przy okazji dodało urody i ciepła w dotyku.

 

Mignął mi gdzieś temat silikonu i fugi w łazience. Mnie lekko razi silikon (nie lubię tego błyszczącego odbicia) i ledwo uratowałam moją łazienkę przed nim, bo byłby wszędzie. Będzie tylko tam gdzie musi, czyli w prysznicu i tylko na dole. Z Twoją fugą nie powinno się dziać nic złego :). Wizualnie wygląda z pewnością lepiej niż gdybyś tam miała silikon.

 

Zostawiłam u mnie nr RAL, o który prosiłaś. Gdzie go dokładnie planujesz?

 

Ewo (Julisiu ) witam Cię serdecznie u mnie! tak się cieszę,że znalazłaś chwilę,żeby mnie odwiedzić:) Twój wątek jest jednym z moich ulubionych, czytam namiętnie i kibucuję, choć nie zawszza często się odzywam, bo nie zawsze mam coś mądrego do powiedzenia:)

 

Chyba w tym samym czasie pisałyśmy posta, zaraz biegnę do Ciebie po RAL i nadrobić zaległości:)

 

Rzeczywiście dość mocno trzymam się wizualek, ponieważ odzwierciedlają one prawie dokładnie to, co chciałam osiągnąć, trochę "przepracowałyśmy" pomysły z arch. Jedynie sypialnia zostanie zupełnie zmieniona, bo coś nie byłam do niej przekonana, a cegła u Magdy J. i u Ciebie tak mnie kusiła, kusiła aż skusiła:D

 

Co do schodów, to barierka metalowa zostaje wybrana, jutro przyjeżdża stolarz i mam nadzieję,że w marcu będą schody. W pierwszym etapie tak jak u Ciebie same schody, a potem Pan obiecał,że pokombinujemy z barierką, ustalimy czy będzie wychodziła ze stopnia czy z policzka i pomyślimy nad drewnianym pochwytem. Ewo, jak już do mnie wpadłaś (i mam nadzieję,że jeszcze tu zawędrujesz:rolleyes:) powiedz mi proszę, czy w końcu masz olejowane schody czy lakier. Przeleciałam kilka dni temu chyba 30 stron u Ciebie, wiem,że się zastanawiałaś w związku z tym,że masz schody bielone, ale nie dotarłam niestety do odpowiedzi.

 

Jeszcze raz Cię witam:welcome: i przesyłam pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1) jakiej wysokości macie cokoły w meblach kuchennych?

 

 

Przypominam wizualizację:

[ATTACH=CONFIG]306820[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]306821[/ATTACH]

 

Co prawda pytanie było do dziewczyn... ale podpowiem ....

 

Cokoły wysokie aby mógł KOT mógł poszaleć pod szafkami jak przyjdzie jesień a z nią małe futerkowe ...

Dodam tylko ze moje kocisko uwielbia wylegiwać się pod szafką w kuchni, pod jedna specjalnie brak cokołu , niezależnie od pory roku .. cisz spokój ... i na ogon nikt nie nadepnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Martuś za miłe powitanie :)

Od razu odpowiadam :).

Schody mam lakierowane (mat) i jestem zadowolona z efektu :yes: Nie użytkujemy ich jeszcze, więc nie powiem jak się sprawują, ale mieliśmy na nich już takie zabrudzenia, które przy oleju prawdopodobnie wymagałoby szlifowania (farba, czarny pył z szlifowania barierek). Tu wystarczyło przetrzeć mokrą szmatą.

Z przyjemnością będę do Ciebie zaglądać :).

Co do wysokości cokołu, to u mnie jest chyba 12 cm, ale wysokość cokołu zależy chyba od tego jak wysoko planujesz blat. U mnie tak przynajmniej było.

Mnie bardzo podoba się propozycja na wizualizacji - czyli fornir. W paint zamalowałam na szybko na czarno byś miała porównanie :)

http://naforum.zapodaj.net/images/45e9777c00ed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda pytanie było do dziewczyn... ale podpowiem ....

 

Cokoły wysokie aby mógł KOT mógł poszaleć pod szafkami jak przyjdzie jesień a z nią małe futerkowe ...

Dodam tylko ze moje kocisko uwielbia wylegiwać się pod szafką w kuchni, pod jedna specjalnie brak cokołu , niezależnie od pory roku .. cisz spokój ... i na ogon nikt nie nadepnie

 

Witam w moich skromnych progach pierwszego Pana:)

kota nie mam, a dla psa szykuję miejsce pod ladą w kuchni:wiggle:

Dziękuję Martuś za miłe powitanie :)

Od razu odpowiadam :).

Schody mam lakierowane (mat) i jestem zadowolona z efektu :yes: Nie użytkujemy ich jeszcze, więc nie powiem jak się sprawują, ale mieliśmy na nich już takie zabrudzenia, które przy oleju prawdopodobnie wymagałoby szlifowania (farba, czarny pył z szlifowania barierek). Tu wystarczyło przetrzeć mokrą szmatą.

Z przyjemnością będę do Ciebie zaglądać :).

Co do wysokości cokołu, to u mnie jest chyba 12 cm, ale wysokość cokołu zależy chyba od tego jak wysoko planujesz blat. U mnie tak przynajmniej było.

Mnie bardzo podoba się propozycja na wizualizacji - czyli fornir. W paint zamalowałam na szybko na czarno byś miała porównanie :)

http://naforum.zapodaj.net/images/45e9777c00ed.jpg

 

Ewciu, bardzo Ci dziękuję,że zrobiłaś mi przeróbkę w paincie, dzięki temu wiem,że powinnam chyba pzoostać przy fornirze:) co do schodów, chyba też wrócę jednak do koncepcji lakieru matowego. Dziś stolarz się nie pojawił, ale jak tylko przyjedzie jeszcze raz obgadam z nim temat:)

Pytałam o cokoły, ponieważ mam przewidziane 8cm, ale stolarz mówi,że nie mogą być takie niskie, bo będzie problem z otwieraniem zmywarki.

 

Dziś byliśmy w mieszkaniu, trochę posprzątaliśmy, wyszorowałam kafle w łazience, umyliśmy okna z pyłu. Niestety po szlofowaniu wylewki pył jest wszędzie i trochę pobrudziły się ściany. Będę niebawem testować jak się sprawują te zmywalne farby:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę wybrać okap, najbardziej zależy mi na tym,żeby go nie było widać.

Przypominam,że wokół górnych szafek mam czarną obwódkę, więc musi on być w dół szafki wpuszczony, patrząc na wprost nie było go widać. Może coś podpowiecie?

 

Znalazłam takie:

Elica Ciak

http://imageshack.com/a/img661/3278/1T45GV.jpg

stąd

 

Lecco

http://imageshack.com/a/img909/7449/N0EWU7.png

stąd

Garda

http://imageshack.com/a/img673/1526/JYk9z4.png

stąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta cudna łazienka...piękne szafki:)

mam jeszcze pytanie o lampę jielde- zamówiłaś w macie czy połysku?:) ( lampy tuby novodrowski są w macie?) i na kuchnie zdecydowałaś się w macie(półmacie)? muszę dziś podjąć decyzję czy połysk czy mat:) i ciągle się waham....

 

Ola Jielde w macie i kuchnię też w macie (fachowo to półmat) zamawiam. Nawet górną łazienkę chyba w macie zrobię. Jaki ostatecznie układ i jaką wersję wybrałaś? Będzie fornir też? a jaki blat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola Jielde w macie i kuchnię też w macie (fachowo to półmat) zamawiam. Nawet górną łazienkę chyba w macie zrobię. Jaki ostatecznie układ i jaką wersję wybrałaś? Będzie fornir też? a jaki blat?

 

kuchnia będzie cała biała, blat czarny kronopol U 190KM( Ivy ma taki blat) elementy" drewna" to tylko panele, stół i ewentualnie stoliki kawowe zastanawiam się nad lampami wiszącymi( czy dawać czarne czy białe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...