Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Urządzamy nasze mieszkanie z widokiem na park:)


Recommended Posts

Pięknie u Was będzie. Cudowna kuchnia.

To jakie te panele bo u mnie właśnie ten temat jest wałkowany. I nad tapetą do sypialni także rozmyślam, ale jak dotąd nic mnie nie przekonało.

Już wygooglałam. Pierwszy raz spotkałam się z nazwą tej firmy.

Edytowane przez p@nna migotka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej Marta :D

 

Nie pamiętam czy pisałam już u Ciebie, ale zaglądałam kilka razy i podoba mi się to, co widzę. Piękne płytki masz w tej łazience z prysznicem :yes: W tej drugiej zresztą też. :D

 

Projekt kuchni świetny. Duża ta Twoja kuchnia. Jedynie mam mieszane uczucia co do tych zwisających lamp w rogu. Za dużo ich i co one tam będą podświetlać? Może lepiej zawiesić je nad blatem, gdzie będziecie spożywać szybkie posiłki?

 

Czekam na resztę.

 

Będziecie mieszkać w zachodniej części Wrocka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Marta :D

 

Nie pamiętam czy pisałam już u Ciebie, ale zaglądałam kilka razy i podoba mi się to, co widzę. Piękne płytki masz w tej łazience z prysznicem :yes: W tej drugiej zresztą też. :D

 

Projekt kuchni świetny. Duża ta Twoja kuchnia. Jedynie mam mieszane uczucia co do tych zwisających lamp w rogu. Za dużo ich i co one tam będą podświetlać? Może lepiej zawiesić je nad blatem, gdzie będziecie spożywać szybkie posiłki?

 

Czekam na resztę.

 

Będziecie mieszkać w zachodniej części Wrocka?

 

Hej hej:) faktycznie te lampy to raczej dekoracja niż praktyczne oświetlenie. Zgadzam się z Tobą, że może nie jest to najlepsze rozwiązanie. Niestety już nic tu nie zmienię, bo elektryka jest rozprowadzona. Za późno założyłam wątek i teraz na niektóre zmiany jest za późno, a już widzę,że trochę błędów u nas będzie. Nad blatem jednak lamp nie chciałam, ten blat ma mi służyć jako biurko na dole i miejsce do czytania (;)) i tam będzie kinkiet.

Kuchnia jest faktycznie spora, jak dla mnie za duża, ale w związku z tym,że na wejściu jest komin, nie bardzo mieliśmy możliwość zmiany. Przez to nie mogę dać tak dużego stołu jak bym chciała.

A mieszkać będziemy w okolicy Parku Szczytnickiego/ZOO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trudno, nie sposób wszystkiego przewidzieć :)

 

Okolice ZOO są bardzo ładne, dużo zieleni. Kiedyś też tam szukaliśmy z mężem mieszkania i odwiedziliśmy mieszkania Temaru. Dwupoziomowe na ostatnim piętrze. Ale co tam było, że mi się nie podobało :rolleyes: ... Już wiem. Kuchnia była na górze. Moim zdaniem to niezbyt dobre rozwiązanie. Przychodzisz z siatami i musisz iść na górę, żeby to rozpakować. Nie, to to jakieś nieporozumienie. I jeszcze trzeba było do tego osiedla przejść przez taki nieduży park. Trochę bym się bała wieczorem.

Poza tymi wadami to pięknie położone te budynki i architektura też ładna. :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie u Was będzie. Cudowna kuchnia.

To jakie te panele bo u mnie właśnie ten temat jest wałkowany. I nad tapetą do sypialni także rozmyślam, ale jak dotąd nic mnie nie przekonało.

Już wygooglałam. Pierwszy raz spotkałam się z nazwą tej firmy.

 

Migotko panele znalazłam w małym sklepie we Wrocławiu, wyglądają bardzo dobrze, można pomylić z deską;)

początkowo cena była zaporowa, ale wróciłam po nowym roku i wynegocjowałam 70 zł z podkładem/m2.

Ciekawa jestem jak będą wyglądały na podłodze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zdjęcie z tostera :) (tak kiedyś nazwałyśmy zdjęcia robione telefonem :))

 

MartaMarcia, jakie masz downlighty? Ile dają światła? Nadają się na główne oświetlenie?

 

EDIT: niewiele widać, chyba jest OK :)

 

haha dokładnie - z tostera :yes:

 

czekałam na jakiś mały opiernicz za jakość zdjęć i się doczekałam :lol2:

 

co do lamp, to mamy TUBE Lucide, pojedyncze i podwójne.

Ogólnie w salonie świateł jest bardzo dużo - nad cześcią salonową 6 pojedynczych plus kinkiet na ścianie, dwie wiszące nad stołem, a w kuchni 6 pojedynczych tube, kinkiet koło lady i 3 wiszące (ale raczej ozdobne niż doświetlające ;).

Dodatkowo będziemy mieć nad zabudową meblową (na której będzie min. tv) szynę - z 10 tubami czarnymi Labra. I jeszcze 3 wiszące nad schodami... tak więc świecić będę do woli, aż do pierwszego rachunku za prąd;p

 

EDIT: Jak wszystko zamontują, to zdam relacje na ile dobrze doświetlają :)

Edytowane przez martaMarcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faaajnie.... chcialabym taki efekt u mnie na kominky z tym ze w kolorze czarnym, mam nadzieje, ze jest na to jakis sposob:)

Marcia, gdzie masz ten tynk? w salonie?

 

Kamila, nasz wykonawca robił małą poprawkę, bo początkowo nie byliśmy zadowoleni z wyglądu tynku, teraz już tak:) Tynk jest na głównej ścianie w salonie, tam gdzie będzie stał narożnik.

 

Zastanawiam się tylko czy zbyt szaro się u nas nie zrobi ... szary tynk, szary korek, częściowo szara łazienka... planowaliśmy szary narożnik również:)

Liczę jednak na to,że jak położą podłogę drewnianą, to się trochę ożywi:)

 

EDIT: znalazłam wzornik tego tynku:

 

tynk wzornik.jpg

Edytowane przez martaMarcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha dokładnie - z tostera :yes:

 

czekałam na jakiś mały opiernicz za jakość zdjęć i się doczekałam :lol2:

 

co do lamp, to mamy TUBE Lucide, pojedyncze i podwójne.

Ogólnie w salonie świateł jest bardzo dużo - nad cześcią salonową 6 pojedynczych plus kinkiet na ścianie, dwie wiszące nad stołem, a w kuchni 6 pojedynczych tube, kinkiet koło lady i 3 wiszące (ale raczej ozdobne niż doświetlające ;).

Dodatkowo będziemy mieć nad zabudową meblową (na której będzie min. tv) szynę - z 10 tubami czarnymi Labra. I jeszcze 3 wiszące nad schodami... tak więc świecić będę do woli, aż do pierwszego rachunku za prąd;p

 

EDIT: Jak wszystko zamontują, to zdam relacje na ile dobrze doświetlają :)

 

Mam te same tuby :)

 

Planuję je jako główne oświetlenie - 5 nad kanapą, 3 w rzędzie przy kuchni, 7 po całej długości korytarza. Do tego mam lampę Flos 265 nad stolik i Smithfield nad stół. Zastanawiam się, czy nie będzie za ciemno...

 

Tak będą ułożone:

pgcmh.jpg

Edytowane przez mi_mała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, obawiam się,że nie jestem specjalistą, bo obecne mieszkanie mam tak ciemne, że szkoda gadać... ;(

nie wiem jakie światło da Flos, problem z tubami jest taki, że jest to oświetlenie punktowe. Te tuby są dość duże i jak oświetlają, to pozostają ciemne pola przy samym suficie. Teraz jak byliśmy w mieszkaniu i włączyliśmy tuby w salonie, kuchni i dwie lampy wiszące nad stołem to było w miarę, ale wcale nie za jasno.

 

U Ciebie zastanawiam się czy w środkowej częsci (między stolikiem a stołem) nie będzie za ciemno, choć z drugiej strony nie bardzo pasuje, żeby tam jeszcze jakieś tuby umieścić.

 

EDIT: Mi, a jaką powierzchnię ma Twój salon z kuchnią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując temat oświetlenia:

 

w małym pokoju na górze (pow. 13m2) mamy oświetlenie 3xpodwójna tuba - już wiem,że tam będzie ciemno. :mad:

 

W drugim (naszej sypialni - pow. około 18m2) mam 6 pojedynczych tub, kinkiet koło biurka oraz dwie wiszące koło łożka i tu powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamila, nasz wykonawca robił małą poprawkę, bo początkowo nie byliśmy zadowoleni z wyglądu tynku, teraz już tak:) Tynk jest na głównej ścianie w salonie, tam gdzie będzie stał narożnik.

 

Zastanawiam się tylko czy zbyt szaro się u nas nie zrobi ... szary tynk, szary korek, częściowo szara łazienka... planowaliśmy szary narożnik również:)

Liczę jednak na to,że jak położą podłogę drewnianą, to się trochę ożywi:)

 

EDIT: znalazłam wzornik tego tynku:

 

[ATTACH=CONFIG]299310[/ATTACH]

dzieki za wzornik. mozesz podac jeszcze nazwe tego tynku?

 

Ja bym sie chyba nie martwila, ze bedzie za szaro. szary to wdzieczny kolor. powiesisz jakies zdjecia lub obraz kolorowy i sie zrobi lepiej. pare akcentow kolorowych. na kanapie poduszki np w kontrastujacym odcieniu.. wydaje mi sie, ze szarosci to bardzo dobra baza wyjsciowa:)

mozesz zrobic dodatki bialo czarne i bedzie minimalistycznie, dorzucisz kolor i bedzie juz inaczej. malymi zmianami bedziesz mogla zmieniac otoczenie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamilaa, z tym szarym chyba masz rację:)

co do tynku, to jest to na pewno Ecorson, ale który dokładnie dowiem się:) wybieraliśmy z tego próbnika, a kupował go nasz wykonawca:)

 

EDIT: na 99 % to ten :)

 

http://www.ecorson.com/pl/Beton_Art.html

Edytowane przez martaMarcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcia wybierasz piękne lampy (dobrze,że tu dotarłam;)

 

P.S. Lezałam w rivie (wanna) i ku mojemu zaskoczeniu wygooodnie:wiggle:

 

Ooo dziękuję:)))

 

pewnie leżałaś w cermagu:))) ja też się nie powstrzymałam i tam wskoczyłam, bo wanna wydaje się maleńka, a jest całkiem wygodna:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...