Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

WM a ilość kanałów wentylacyjnych, PILNE


Recommended Posts

Witam,

muszę szybko określić ekipie budowlanej ilość kanałów wentylacyjnych a tym samym ilość kominów i kanałów w nich, bo muszą wylać wieńce.

 

Chcę zamontować WM a w późniejszym czasie (lub jak się uda od razu) rekuperator. Jeszcze nie zagłębiałam się w ten temat dokładnie, bo w tej chwili czytam o więźbach dachowych, podbitkach i wentylacjach połaci dachowej ;)

 

Problem jest w tym, że nadbudowujemy osobne mieszkanie nad domem już istniejącym, więc jakieś wentylacje muszą przez nasze piętro i poddasze i tak iść. Rodzice mają na dole kotłownię a w niej kocioł gazowy i kratę went., w kuchni kuchenka gazowa i jedną łazienkę. W jednym kominie chcę umieścić kanały rodziców-> spalinowy do kotła gazowego, kanał wentylacyjny do ich kotłowni, odpowietrznik kanalizy, kanał wentylacyjny z ich łazienki. W drugim kominie chcę mieć kanał spalinowy z naszego kominka i kanał wentylacyjny kuchni rodziców.

 

Zastanawiam się czy w przypadku montażu WM muszę mieć kanały wentylacyjne z łazienki na piętrze i poddaszu, mojej kuchni (płyta indukcyjna) i salonu gdzie będzie stał kominek (dolot powietrza z zewnątrz rurą w podłodze). Czy muszę mieć komin spalinowy i wentylacyjny w swojej kotłownio-pralni, w której będę miała prawdopodobnie kocioł gazowy pulsacyjny lub inny z zamkniętą komorą spalania?

Mógłby mi ktoś pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...