Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komunikacja dachowa (kominowa)


Recommended Posts

Proszę o pomoc w rozwiązaniu następującego problemu.

Mam komin systemowy Schiedla w wersji do tynkowania wystający 2 m nad połać dachową. Chata drewniana będzie kryta wiórem osikowym. Ogrzewanie domu wkładem kominkowym - a więc czyszczenie komina 4 x w roku. (Komin wysoki w więc niezbyt stabilny) W jaki sposób i co (stopnie?) zamontować na kominie by kominiarz mógł go czyścić?

Kontaktowałam się tel. z kominiarzem, który mi powiedział, że istnieje możliwość czyszczenia komina przez wyczystkę na parterze?. Co o tym sądzicie????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Tak kominiarz ma racje , jest mozliwosc czyszczenia z pietra, lub strychu.Musisz zamontowac szczelne dzwiczki kominowe. Najczesciej do Schedla montowane sa kątowniki a do nich klamry i ława kominowa . Dodatkowo zabezpiecza sie odciagami lecz to juz troche nie wyglada ładnie lecz dojcie jest dobre orac komin nie peknie i sie nie złamie. Pozdrawiam serdecznie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając szerokość komina można zespawać w pary kątowniki. Do jednej pary zespawać klamry i wsporniki na ławę kominową. Te dwie pary można zespawać już na kominie lub skręcić w paru miejscach długimi śrubami. W ten sposób wzmacniamy komin i zabezpieczamy go przed złamaniem oraz mamy dojscie do czyszczenia. Pozdrawiam serdecznie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Po zamontowaniu kątowników z klamrami na komin powinnam dać na nie siatkę Rabitza i potem dopiero tynkować? Czy mam najpierw zagruntować komin, czy gruntować tylko tynk?

 

Witam!

U mnie było tak: komin Shiedel rondo z wkładem do kominka, drugi 6X wentylacja w tym jeden kanał na przewód do kotła gazowego. Rondo ma na rogach dziury biegnące pionowo - w te kanały żebrówka fi 8 zalana rzadkim cementem, całość z zewnątrz owinięta siatką zbrojącą (włókno szklane) zatopioną w kleju do siatki, później płytki klinkier. Drugi komin - ponieważ w pustakach wentylacyjnych nie ma dziur na zbrojenie z pionowych prętów - na narożnikach kątowniki ściągnięte taśmą, później dociąłem płaskowniki na wymiar i zespawałem z kątownikami, zdjąłem taśmę, i zostało mi zbrojenie które mocno przylega do komina. Takie opaski zrobiłem na co trzecim pustaku czyli co ok. 1 m, dalej - wszystko znowu owinięte siatką z włókna szklanego zatopioną w kleju i płytka. W sumie zbrojenie każdego komina schodzi około 2 m poniżej połaci dachu (prawie do stropu piętra).

Może jakoś Ci pomoże moje rozwiązanie (wyobrażam sobie że do komina który jest zbrojony od zewnątrz kątownikami i płaskownikami można przyspawać mocowania stopni i ławy, lub nawet przykręcić je - w miejscu gdzie znajduje się płaskownik).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...