Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

odległość wentylacjii od kominka.


Recommended Posts

witam .

Mam pewne watpliwosci co do usytuowania komina u siebie.Chodzi mi o to jak daleko moze być kratka wentylacyjna od kominka w danym pomieszczeniu? Czy powinna byc tuż obok rury dymowej z kominka czy moze byc załózmy w tym samym pomieszczeniu ale za rogiem ściany?

I jeszcze taka kwestia....kuchenka gazowa bedzie oddalona od kominka o jakies 3 metry,i czy wentylacja musi być zaraz nad kuchenka czy może byc dalej i czy może byc to ta od kominka,czy powinienem zamontowac oddzielny ciąg wentylacyjny?.Oczywiscie jest to jedno pomieszczenie salon+kuchnia.

Czy mozna jeden komin wyntylacyjny łaczyć kanałem poziomym z innym miejścem..oczywiscie cały czas mówie tutaj o jednym pomieszczeniu i kominku+kuchenka gazowa?

 

dzięki z góry i pozdrawiam

Edytowane przez Kasia242
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TB jaki jest taki jest, ale czasem prawdę powie

 

generalnie przy kominku należałoby zadbać o wentylację nadciśnieniową. A kratka?..Logicznie rozumując dobrze by było aby była jak najbliżej komina dymnego.(stąd kominy systemowe łączące dymne z wentylacyjnymi) i tej zasady należy się trzymać, bo raczej nikt nie chce aby po otwarciu paleniska ewentualny dym i jeszcze groźniejsze rzeczy ciągnął mu przez całe pomieszczenie 4m do najbliższej kratki wywiewnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TB jaki jest taki jest, ale czasem prawdę powie

 

generalnie przy kominku należałoby zadbać o wentylację nadciśnieniową. A kratka?..Logicznie rozumując dobrze by było aby była jak najbliżej komina dymnego.(stąd kominy systemowe łączące dymne z wentylacyjnymi) i tej zasady należy się trzymać, bo raczej nikt nie chce aby po otwarciu paleniska ewentualny dym i jeszcze groźniejsze rzeczy ciągnął mu przez całe pomieszczenie 4m do najbliższej kratki wywiewnej

Dziękuje za pomoc gentoonx.

Moze uściśle,oczywiście przewód wentylacyjny łaczy się z dymowym,ale komin jest usytuowany jakby we wnęce,a ta wentylacja byłaby jakies 30 cm od rury dymowej a nie 4 metry...tylko nie byłaby jakby bezpośrednio prze tej rurze dymowej a z boku komina.Spróbuje to zoobrazowac może rysunkiem.Czy tak jak na rysunku moze być i bedzie to prawidłowe ?

Co do TB to nie znam ,ale naprawde mam alergie na wszelkiej masci akwizytorów nachalnie wciskających sie w każda mysia dziure ze swoimi produktami,stąd moja stanowacza reakcja.

komin went.JPG

Edytowane przez Kasia242
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

o czym ty teraz piszesz?

tu akurat jak GENTOONX napisał "lekkie? nadciśnienie pożądane

 

pozdrawiam

Nie dostrzegłeś odpowiedzi autora tematu?

Czemu wchodzisz z buciorami w czyjes życie...niepytany?

Swoje pytanie kierowałem do osób chętnych pomóc i mających wiedze ,a nie do baranów/przedstawicieli handlowych..więc znikaj bratku z mojego tematu pókim dobry.

Ma sobie zamontować WM bo jakiś buc mu to sugeruje? Bez tego z kominka nie skorzysta?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Front, olej Brzęczkowskiego albo zgłoś do moderacji. To bęcwał. Będzie ci wciskał jakieś chore teorie.

 

No własnie perm co ty piszesz. Sam głosisz chore teorie - wejdźcie i przeczytajcie ten wątek w całości aby zobaczyć jak bardzo ten człowiek ma problemy ze zrozumieniem praw fizyki. http://www.forumbudowlane.pl/vt/45749/45/jaki-i-jakiej-grubosci-styropian-do-ocieplenia-domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...