Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

WM a kominek, WM a kotłowania


Recommended Posts

Witam,

Mam przyjemność zbierania ofert na ogrzewanie i na wentylację i spotykam się z różnymi komentarzami i opiniami na temat wentylacji pomieszczeń.

Będę miał wentylację mechaniczną i..... kominek z zamkniętą komorą spalania w salonie oraz piec kondensacyjny również z zamkniętą komorą spalania w kotłowni.

O ile mogę przekonać kominiarza do wentylacji mechanicznej w salonie i braku przewodu wentylacyjnego w kominie (jak przy wentylacji grawitacyjnej), to prawdopodobnie będę miał problem w odbiorem kotłowni, ponieważ tam nie planuję również żadnej wentylacji grawitacyjnej. Czy muszę mieć w kotłowni również komin z przewodem wentylacyjnym ? Dodam, że piec kondensacyjny będzie miał odprowadzenie jak na zdjęciu Zestaw-wylotu-bocznego-60-100-Viessmann-Bialy-do-Vitopend-i-Vitodens_6824.jpg

 

Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam przyjemność zbierania ofert na ogrzewanie i na wentylację i spotykam się z różnymi komentarzami i opiniami na temat wentylacji pomieszczeń.

Będę miał wentylację mechaniczną i..... kominek z zamkniętą komorą spalania w salonie oraz piec kondensacyjny również z zamkniętą komorą spalania w kotłowni.

O ile mogę przekonać kominiarza do wentylacji mechanicznej w salonie i braku przewodu wentylacyjnego w kominie (jak przy wentylacji grawitacyjnej), to prawdopodobnie będę miał problem w odbiorem kotłowni, ponieważ tam nie planuję również żadnej wentylacji grawitacyjnej. Czy muszę mieć w kotłowni również komin z przewodem wentylacyjnym ? Dodam, że piec kondensacyjny będzie miał odprowadzenie jak na zdjęciu [ATTACH=CONFIG]260066[/ATTACH]

 

Proszę o poradę.

 

W przypadku kotłów z zamkniętą komorą - kotłownia powinna mieć wentylację, nie jest określone jaką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...