Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Logika to królowa nauk


adam_mk

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 233
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

... te wypowiedzi rzeczywiście są barwne i dla mnie logiczne. Jednak,... gdyby pan Korwin-Mikke zdobył władzę, to społeczne koszty reform Balcerowicza byłyby "bułką z masłem" , a nie były. Pomijam tu inkubację finansowego raju dla jawnych spekulantów. Program UPR jest dobry dla ludzi inteligentnych i operatywnych (zaradnych). Nie wiem czy pamiętacie, pani Teresa Warakomska jako opiekunka kampanii wyborczej UPR, przygotowała wyborczy reklamowy spot. Ten spot łagodził szokową ideologię UPRu i czynił ją "strawną". Nie widzę warunków i możliwości zapanowania nad naszym w pełni reżyserowanym chaosem. Afroamerykanin został prezydentem. Czy ten polityczny cud przyniósł innym kolorowym jakiekolwiek zmiany na lepsze? JKM nie jest mężem, który porwie tłumy, ale nas nieco rozwesela.... , i to by było na tyle. Nic więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że nie rozumiesz treści...

Ze 20% populacji rozumie.

:lol:

Zarzucasz mu brak logiki?

:lol:

 

Adam M.

Rozumiem co mówi, co więcej pod większością jego tez (wypranych z tych barwnych lecz niepotrzebnych porównań) podpiszę się bez wahania. Niestety cierpi Korwin na tę samą chorobę co zawsze. Ma być oryginalnie. Przypomina w tym trochę Kaczyńskiego. Gada zanim się zastanowi. Polityk musi ważyć słowa a tym bardziej powinien to robić polityk prawicy. Jak by nie było, jest dla mnie w tej chwili jedynym politykiem rzeczywiście prawicowym. Edytowane przez perm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Ale jak się lepiej przyjrzeć"

 

Pokaż okularnikowi co przeoczył!

:lol:

Gdzie te nielogicznosci?

 

Korwin to barwna postać.

Można się z nim zgadzać, można nie zgadzać, ale nie da się Go nie dostrzegać.

KNP to nie tylko Korwin.

To jakaś idea (pewnie niedoskonała, jak to zwykle idee) rażąco (porażająco) odmienna od prezentowanej przez inne partie bylejakości wynikającej z braku logiki, partykularyzmów i dążności do zachowania "starego diabła tam gdzie jest", bo wiadomo, że lepszy stary diabeł, bo... znany...

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne wrażenie jakie odniosłem, to, że nie do końca wie co mówi. Pla, pla, pla, ple, ple, ple, jestem liberałem. Gadałby z sensem to i wyborców miałby dwa razy tyle.

 

socjalistów czy małpy - po cholerę mu jedni albo drudzy...

 

Korwin mądrze mówi, tylko trzeba posłuchać i usłyszeć. Ale on obiecuje wolność, a wolność to odpowiedzialność, a odpowiedzialność jest be....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pepeg z Gumy
Logiczne, mówisz:). Niby tak... z pozoru. Ale jak się lepiej przyjrzeć:cool:

Jak się lepiej przyjrzeć, to wyjdzie na to ,że efektowna forma retoryczna, która ma swoje miejsce jedynie w formie czystej abstrakcji spekulacyjnej, zupełnie oderwanej od rzeczywistości, dla niektórych jest wykładnią logiki stosowanej.

Proszę bardzo oto przykłady.

"Wyborca JKM musi być wyjątkowym bałwanem , bo tylko dureń nie znający rachunku prawdopodobieństwa wierzy ,że ktoś, kto przez 25 lat nigdy nie osiągnął nawet progu wyborczego, będzie w stanie, jeszcze za jego życia, skutecznie zmienić ustrój ."

"Trzeba być wyjątkowym skurwysynem, żeby w walce z populizmem swoich przeciwników politycznych używać populistycznych haseł ".

" Skrajny liberalizm podpierający się a priori ideologią katolicką jest jak genetyczna kurwa zapewniająca męża o swej wierności".

" Skoro ludzie myślący inaczej niż ja i nie odpowiadający moim estetycznym oczekiwaniom powinni być eksterminowani, to powinienem być także gotów na skuteczną eliminację swoich najbliższych, z których nie wszyscy mają przecież poglądy podobne do moich i nie są tak samo ładni"

"Bezpieczniej jest nielogicznie uprawiać przygodny seks bez zabezpieczeń, niż onanizować się swoją logicznie działającą sokowirówką podłączoną do prądu. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyz piknie!!!

:lol:

 

Efektowne formy retoryczne zmuszają do myślenia...

No, zmuszają tych, którzy są w stanie je dostrzec!

Reszta mówi, ze "co tu gadać o koronkach - jak tu som same dziury..."

A takich jest większość, co jest przykre dla wszystkich...jak narzucana jest wola większości...

 

Adam M.

Edytowane przez adam_mk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie, a gdzie w tym ta logika. Toć to jest populizm i swoisty styl, budowanie swojej rozpoznawalności.

Taki pierwszy przykład:

małpa jest ... Założenia: socjalista się myli zawsze (brak uzasadnienia), a małpa w połowie przypadków (w domyśle - wybory są binarne), to z tego wynika, że małpa jest lepszym wyborcą. Zgoda. Pytanie, czy socjaliści zgadzają się z tymi założeniami. Równie prawdziwe będzie: Małpa jest dużo lepszym wyborcą niż wyborcy JKM, bo... a wyborcy JKM zawsze. Założenia nie mają swojej wartości logicznej, robiąc dowolne założenia, patrzymy, co z nich wynika. Teraz sztuką jest wmówić społeczeństwu, że te założenia opisują rzeczywistość.

Przykład II

Ładny żart językowy. Tylko błąd logiczny, bo porównuje różne rzeczy: czerwonych z rezerwatów z czerwonymi z parlamentu. Cóż poradzić, że ten nasz język taki jakiś ubogi, tym samym słowem różne byty opisać można :) W Ameryce jest łatwiej iść pod prąd, bo oni mają 110V, a my 230V.

Przykład III

Ten sam numer, co w przykładzie I. Założenie: istota inteligentna nie wytrzyma z paplającym dzieckiem; uzasadnienie - brak; wniosek: osoba, która wytrzymuje, nie jest inteligentna. Kontrzałożenie: trzeba mieć intelekt, aby wytrzymać z dzieckiem; uzasadnienie: patrz uzasadnienie założenia; Wniosek: ...

 

Tak więc mogę podziwiać JKM za jego wytrwałość, kolekcje much, zgadzać się z jego niektórymi poglądami, ale absolutnie nie postawiłbym na niego, jako osobę nadającą się do wejścia do tej prawdziwej polityki, kiedy nie tylko trzeba krytykować rządzących i składać obietnice, ale też rządzić i tłumaczyć, dlaczego obietnic się nie zrealizowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pepeg z Gumy
"ale co zrobić, aby lepiej było? "

 

Może... MYŚLEĆ?

To nie boli...

No i... LEPIEJ dokonywać wyborów...

 

.

Zgadzam się z Tobą, ale powiedz mi proszę jak dogonić uciekający dyliżans mając w stajni ochwacone chabety i koślawy wóz drabiniasty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pepeg z Gumy
Wyjść w odpowiednim czasie wcześniej na drogę i zamachać, by móc wziąść do dyliżansu?

Pięknie powiedziane! A jak logicznie uzasadnione !

Czekajmy zatem cierpliwie na kolejnego, cwanego szamana, który obieca nam ów powrót w czasie do 1945 roku.

Jak znam życie, to wystarczy odpowiednia atmosfera polityczna, żeby objawił się taki mąż opatrznościowy a i zwolenników swojej wizji będzie miał co niemiara .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...