Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Logika to królowa nauk


adam_mk

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 233
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Sposób: referenda, ocena zarządzających (sprawujących władzę) w krótkich cyklach (kilkumiesięcznych).

Narzędzia: sieć.

 

A jak z egzekwowaniem odpowiedzialności za potencjalnie słabe wyniki w referendach i ocenach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Referendum...Jak "lud" ma dużego wkurwa, nazywają to rewolucją...

 

Wszystko już było...Władza w ręce ludu...jeden raz...potem wybory (bo jakże inaczej:D) i mamy powtórkę z rozrywki...

 

 

 

To, że można bez władz centralnych, współczesna Europa (Belgia) ćwiczyła ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pepeg z Gumy
Żadnej rewolucji w systemie referendalnym nie będzie bo i po co - Szwajcarzy to spokojny, bogaty naród.

Żadnych wyborów tylko robota dla zarządzających.

Daj już spokój. Druga Japonia, kolejna Irlandia a teraz z kolei Szwajcaria?

To się nie uda w takim społeczeństwie jak polskie. U nas nawet zrywy niepodległościowe z reguły się nie udają.

Co ja gadam?My nawet w piłkę kopaną nie potrafimy grać.:D

Jesteśmy światowymi ekspertami od pielgrzymek, pomników i męczeństwa. Polak cierpi nawet jak nie ma za co zdechnąć. Taki z niego dumny paw.

 

Nikt w Europie tak pięknie nie narzeka jak Polacy i nigdzie nie ma takiej masy naiwnych analfabetów wszelkiego rodzaju, którzy nawet swoje niedomycie, brud, nieuctwo i lenistwo potrafią zgonić na podręcznego wroga. Ten to zawsze jest na podorędziu -ino palcem kiwnąć .

Nawet bozia nas nie kocha tak jak na to zasługujemy. Tylko doświadcza nas ciągle i to akurat zawsze wtedy kiedy najżarliwiej się modlimy i zapewniamy ją o "trwaniu".

200 lat Szwajcarzy żyli w spokoju i stabilności ,żeby mieć ten komfort jaki dzisiaj mają.Też narzekają i mają dosyć, zwłaszcza nas, co pokazali w ostatnim referendum.

My takiej stabilności musielibyśmy doświadczyć co najmniej przez milenium... albo i może lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wielu kadencji mam koncepcję, niestety nikt jej nie podchwycił. Wybory co roku. Na tych 460 posłów wybiera się 115 nowych i 115, którzy mają zwijać się z Wiejskiej. Z tych drugich 115 powiedzmy że 5 najpopularniejszych ma dożywotni zakaz udziału w życiu politycznym kraju, egzekwowany poprzez rzucenie lwom na pożarcie, ewentualnie przerobienie na karmę dla domowych kotków, jeśli stanowiłoby to zagrożenie dla lwów. W senacie reguła jak wyżej, jeno liczby stosownie mniejsze.

 

Zapewniona byłaby ciągłość władzy, brakowałoby lat wyborczych, gdy się wszystko robi pod wynik, i powyborczych, gdy się dokręca śrubę, nazwiska skrajnie skompromitowane znikałyby z polityki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wielu kadencji mam koncepcję, niestety nikt jej nie podchwycił. Wybory co roku. Na tych 460 posłów wybiera się 115 nowych i 115, którzy mają zwijać się z Wiejskiej. Z tych drugich 115 powiedzmy że 5 najpopularniejszych ma dożywotni zakaz udziału w życiu politycznym kraju, egzekwowany poprzez rzucenie lwom na pożarcie, ewentualnie przerobienie na karmę dla domowych kotków, jeśli stanowiłoby to zagrożenie dla lwów. W senacie reguła jak wyżej, jeno liczby stosownie mniejsze.

 

Zapewniona byłaby ciągłość władzy, brakowałoby lat wyborczych, gdy się wszystko robi pod wynik, i powyborczych, gdy się dokręca śrubę, nazwiska skrajnie skompromitowane znikałyby z polityki.

 

To by było rozwiązanie idealne:yes: Jednakże aby mogło dojść do skutku ci na wiejskiej musieliby zmienić ordynację wyborczą, a to jest całkowicie niemożliwe, bo nikt nie piłuje gałęzi na której siedzi, ani nie sra w koryto z którego pije. Już same listy wyborcze i pozycjonowanie kandydatów to chore rozwiązanie, anie ma mocnych żeby to ruszyć. Nawet jak lud wybierze konkretnego człowieka, to i tak do koryta pójdzie ten wybrany przez partię:( U nas wszystko dalej w myśl zasady: bierny, mierny, ale wierny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pepeg z Gumy
No jak takie jest podejście jakie prezentujesz to trudno aby coś się udało.

Ale teraz są narzędzia o jakich jeszcze kilka lat temu można było tylko pomarzyć więc na pewno nie millenium.

Oczywiście potrzebna jest pewna masa krytyczna, ACTA udało się przegonić? Zły przykład?

Nie rozśmieszaj mnie.

Podejście to ja mam dobre, tylko zapas naiwności mi się wyczerpał.

Narzędzia możesz mieć cudowne lecz jeśli dasz je do ręki półgłówkom, to albo sobie, albo Tobie zrobię krzywdę.

Masa krytyczna natomiast ma to do siebie, że byle węgiel powoduje gwałtowną terminację całego, tak wyczekiwanego procesu.

A wungla i jego kultu jest ci u nas dostatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) a to jest całkowicie niemożliwe, bo nikt nie piłuje gałęzi na której siedzi, ani nie sra w koryto z którego pije.(...)

A tu to się mylisz! Patrz bohater tego wątku. Ma zamiar rozpierdzielić PE za diety poselskie :). Rozwiązaniem mogło by być ograniczenie ilości posłów do 200 wybieranych w wyborach bezpośrednich ale nie wszyscy jednocześnie. Np. co dwa lata setka do wymiany (coś jak za oceanem). A... oczywiście senat do likwidacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągła ocena nie lepsza? Jak chcesz to siadasz raz na jakiś czas, przeglądasz listę referendów a jeśli jesteś nimi zainteresowany to głosujesz, jak nie to tych 115 zrobi to za Ciebie. Tak samo oceniasz tych 115, słabi robią wypad, głosujesz na nowych kandydatów. To samo na poziomie lokalnym.

 

Nie jestem pewien czy zrozumiałeś. Sejm ma nadal 460, ale co rok wymiana 1/4 składu. Nikt nie wie, ile lat posiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...