Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomoc w zrobieniu wentylacji


Recommended Posts

Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak zrobić prawidłowo wentylację nawiewną - wywiewną grawitacyjną/ W załączniku dodałem projekt domu. Tak gdzie jest zaznaczone komin wentylacyjny jest podłączony do jednego kanału pok,1 i kuchnia, w tym kominie są dwa kanały, drugi kanał jest podłączony do kominka.

DOM.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pieca zasilanego miałem. Myślałem o zwykłej wentylacji grawitacyjnej. Problem polega na tym, że występuje dużo wilgoci i grzyb na ścianie bo nie ma w ogóle nawiewów.

Musi być wentylacja plus. Mechaniczny nawiew świeżego powietrza do pokojów od góry. Wyjście kanałami pionowymi w kuchni i łazience.

W przypadku chęci obniżenia rachunków i pozbycia się kotłowni - zakłada się ogrzewanie elektryczne i wentylację z odzyskiem ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy można zamontować nawiewniki higrosterowany i jeśli tak to gdzie? Jak zrobić to na tym schemacie gdzie ma być nawiew i gdzie wywiew?
Nie ma czegoś takiego jak "nawiewnik higro" mogą być tylko wywiewniki higro.

Szanownemu Panu chodzi o wentylację czy zrobienie z domu durszlaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy można zamontować nawiewniki higrosterowany i jeśli tak to gdzie? Jak zrobić to na tym schemacie gdzie ma być nawiew i gdzie wywiew?

 

Po co kasę wywalać na coś czego nie produkują?

 

To już lepiej, bo za darmo, wygrzebać za każdym grzejnikiem na ścianie zewnętrznej dziurę - i tak durszlak z chałupy i tak, jak TB napisał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co kasę wywalać na coś czego nie produkują?
Produkują, ale czegoś takiego w fizyce nie ma. W okresie grzewczym nawiewnik jest tak zimny, że przy nim wilgotność względna powietrza jest bliska 100% nawet jak w pokoju jest bardzo sucho (poniżej 35%) .

Nawiewnik higro to coś jak plastikowy pogrzebacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak zrobić prawidłowo wentylację nawiewną - wywiewną grawitacyjną/ W załączniku dodałem projekt domu. Tak gdzie jest zaznaczone komin wentylacyjny jest podłączony do jednego kanału pok,1 i kuchnia, w tym kominie są dwa kanały, drugi kanał jest podłączony do kominka.

Nawiew

czerpnia- kanał izolowany -wentylator kanałowy z regulacją - kanał izolowany rozdzielacz na 3 pokoje - kanały izolowane - 3 anemostaty.

Wyrzutnia - kanał wywiewny z łazienki - zrobić oddzielny lub połączyć z kuchnią

To tyle z skrócie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam naniosłem poprawki i mam pytanie czy tak to może zadziałać?

Anemostaty nawiewne chce zrobić na rurze fi 100, Czerpnia i wywiew na fi 125 czy takie mogą być?

Są 4 osoby więc przyjąłem nawiew 30m3/h x 4 osoby więc 120 m3/h a wywiew kuchnia i łazienka 120 m3/h więc jaki wentylator kanałowy zamontować? Całą instalację umieszczę na nieocieplonym strychu i ją ocieplę wełną mineralną. Jakie sterowanie zastosować do wentylatora kanałowego?

dom.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie... gdyby Pan raczył sprawdzić, że 125mm to 250m3/h a cichy TD silent ma już wmontowane dwa biegi ( zapewne 50% i 100%) przy 4 osobach potrzeba Panu 120m3/h - czyli bardzo prawdopodobnie standardowe sterowanie zda u Pana egzamin. Jeżeli chce Pan to zrobić dobrze i tanio, to w przypadku tego cichego wentylatora, radziłbym się wstrzymać, z dodatkowym sterowaniem, gdy te się nie sprawdzi, gdy 120m3/h okaże się za dużo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...