Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Iskierka po mojemu


Recommended Posts

Też obcięłam wszystkie jeżowki, szałwie....

Nie wiem, czy mogę podciąć lawendy, bo brzydko wyglądają. Mają tak po 4-7 cm od góry zasuszone.

 

Znalazłam 4 torebki krokusów. Jakoś mi się schowały jesienią. Wsadziłam je wczoraj do wielkiej płaskiej donicy-misy. Ciekawe czy dadzą radę. Te co w ziemi zaczynają rozkwitać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Lawendę też oszczędziłam choć kusiło. Wygląda marnie nie wiem czy przeżyje. Jest posadzona na wyniesionej rabatce z domieszką dużej ilości piachu ale deszczu u mnie było tyle że nie gwarantuje że nawet tam nie miała za mokro. To samo moja trawa pampasowa niestety wygląda że wygniła. Po co ja ją wysadzałam z tej doniczki :bash: bałam się że zasuszę w garażu bo zapominam podlewać.

Udało mi się za to jakoś przetrzymać w garażu petunię i teraz robię z niej rozsadę, ładnie się ukorzenia w wodzie. To samo kilka sadzonek werbeny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku chciałabym kilka rabat zrobić jednak nie bardzo mnie stać na tyle sadzonek więc postanowiłam troszkę zainwestować w rozsadę bylin z siewu (zobaczymy co z tego wyjdzie) i trochę jednorocznych. Już wysiałam szałwię powabną która ładnie już wzeszła a w planie mam jeszcze jeżówki i szałwię omszoną i ostnice.

Z sadzonek chciałabym kupić hortensję bukietową i trawy na które od jakiegoś czasu choruję.

 

Tylko pytanie kiedy będę mogła zacząć ryć w ziemi, mam nadzieje ze szybko przeschnie trochę chociaż bo inaczej nie będę miała gdzie tego posadzić. O sianiu w warzywniaku na razie mogę pomarzyć bo pływa. Koniecznie muszę go na jesieni przerobić. W skrzynie nie dam raczej rady ale muszę obniżyć trochę teren za nim i zrobić drenaż to może nie będzie mi tam tak woda stała.

Edytowane przez Doriko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tar a gdzie kupujesz te twoje patyczki o których pisałaś u Mani? Masz może jakieś dobre źródło ziemi ogrodowej?

 

Muszę dosypać tego sporo i piachu ale piach to nie problem, gorzej z dobrą ziemią. Nie chcę pseudo czarnoziemu, wolałabym jakąś próchnicę. A może dało by się gdzieś kompost kupić. Mam swojego trochę ale to kropla w morzu potrzeb. Jak na razie u mnie nie ma liści więc nawet na ziemię liściowa nie mam co liczyć. Chyba w tym roku na jesieni będę do lasu po liście jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doriko a wez mi na privka przypomnij swoja lokalizacje, to zobacze czy ten facet co mi wozil by do ciebie tez mogl. mi ziemie wozil gostek ktorego moj wykonawca mial od piachu. ale ja z nim pogadalam i super mi ziemie zalatwil, urodzajna jak ta lala. ale tez dosc ciezka wiec sie klei. ale dobrze wilgoc trzyma i podlewac nie musze. i to wlasnie ten plus - nie potrzebuje robic nawadniania, te kilka razy podczas suszy moge sobie weze rozwinac.

 

po roslinki jezdze tu:

http://www.cyprysik.pl/firma.htm

 

jak zjezdzasz z autostrady na pelplin, to dajesz w prawo na lipinki i najpierw po lewej masz duzy teren - tam kopane sprzedaja, jak jedziesz dalej na lipinki to po prawej jest szkolka i tam juz sa sprzedawane w donicach, duzy wybor roznych fajnych iglakow, czasem za przyzwoite pieniadze mozna perelki wyhaczyc. tak mojego lucky strike znalazlam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...