Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Iskierka po mojemu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 months później...
legary i kontry ok. 60 cm (4-5 dech po 12,5 cm), szpary ok. 0,5 (0,6) cm nie wiecej, tyle co mała listewka. w tym składzie maja tez inne dechy ryflowane chyba sosne i swierka, sporo taniej niz modrzew i dechy byly impregnowane. porównywałam w kilku miejscach, nawet w lokalnej stolarni tam wyszlo najkorzystniej na ówczesny czas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i do znudzenia, choć mnie niezmiennie zachwyca

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=414559&d=1528444052

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=414560&d=1528444053

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=414558&d=1528444052

 

IMG_20180528_041140.jpgIMG_20180529_033752.jpgIMG_20180528_041833.jpg

Edytowane przez Doriko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widok wspaniały :)

 

Doriko, czy to jakaś specjalna odmiana poziomek? Mam 30 krzaczków poziomek posadzonych, ale są małe i owoce też drobne. Natomiast w kilku miejscach w ogrodzie pojawiły się samosiejki i to są duże krzaczki, o 2 razy większych liściach. Owoce mają takie duże jak te twoje. Są smaczne i bardziej soczyste niż inne poziomki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli budowa tarasu wygląda wszędzie podobnie - u Tar jest dodatkowo zamknięty, więc wiadomo m podłoże inne, i materiał lepszy - u nas jest mały fundament, reszta na bloczkach jakiś papa czy gąbka pod legary w tej chwili nie pamiętam, na gruncie włóknina plus kamyczki,same legary są chyba trochę "szczuplejsze" ale po prostu obliczasz powierzchnię tarasu i wg liczysz odległości.Jak znajdę zdjęcia z budowy tarasu - tez prześlę. Sam koszt - co prawda więcej czasu minęło 7 lat - też nie był zbijający - bo u nas także ekonomia była najważniejsza. Dechy są sosnowe, taras nieosłonięty i myślę, że trzyma się całkiem nieźle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas te dwa legary bardziej "szare" to z konstrukcji dachu zostały, zle bylo cos zamowione i te niewlasciwe zostaly po budowie, no to wykorzystalismy na taras, przynajmniej sie przydalo. tak samo krawezniki od kostki, nie oplacalo sie oddawac, to mezaty placyk zrobil i tez fajnie wyszlo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziomki siałam jakiś czas temu, mam dwie odmiany ale jakie to nie pamiętam i dwa krzaczki kiedyś kupiłam już owocujące. Poziomki są różnej wielkości, na jednym krzaczku i ogromne i maleńkie, oba dojrzałe oczywiście.

Jak znajdę nasionka bo chyba nie wysiałam wszystkich to napiszę co to.

 

ave 7 lat to już trochę czasu, właśnie tego się trochę boje że sosna nie wytrzyma zbyt długo. U nas jest balkon drewniany, nie mam pojęcia z czego. Malowany na biało i niestety mocno zzieleniał. Muszę go wyszorować i aż się boję co tam zobaczę. tyle że on nie był za dokładnie pomalowany.

 

Tar, super że wam się udało znaleźć zastosowanie dla takich pozostałości bo to często niemałe pieniądze są. My też troche takich mamy ale jak na razie nie wiem co z nimi zrobić i w końcu na śmietniku wylądują bo zagracać wiecznie nie mogą.

 

Z tym tarasem jest o tyle problem że mój mąż dość że nie bardzo ma czas to jeszcze nie bardzo lubi takie prace. Ja za to uwielbiam i sama bym to zrobiła. Niestety moje maleństwo jest mega absorbujące. Wiem że dziecko powinno dużo spać ale co zrobię że to moje o tym nie wie. W nocy budzi się wiele razy a w dzień już zupełnie nie śpi. Jak pośpi godzinkę to jest super.

 

Jak już znajdę chwilę na policzenie tego wszystkiego to będzie trzeba zacząć podchody, a nuż się uda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...