Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

który najlepszy?


Recommended Posts

Jak w tytule, mam trzy finałowe oferty. Jedna bardziej rozbudowana - trzy rekuperatory do wyboru - ONYX DREAM 400 (spr.do 95%,baypas) prod. polskiej cena - 7500zł.(brutto)

- KINETIC RekuSentinel B PLUS 400 (spr.do 92%,baypas) prod.angielskiej cena - 6500zł.(brutto).

- DOSPEL OPTIMAL 400 (spr.do 92%,baypas ) prod polskiej cena - 5400zł.(brutto).

 

dwie pozostałe to aeris 350 vv luxe, a kolejna nieokreślony bliżej Nobilaton Mitsubishi.

 

Co moglibyście mi poradzić w związku z wyborem? Będzie reku - rurowe, oferta wszędzie podobna 7, 5 - 8 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w tytule, mam trzy finałowe oferty. Jedna bardziej rozbudowana - trzy rekuperatory do wyboru - ONYX DREAM 400 (spr.do 95%,baypas) prod. polskiej cena - 7500zł.(brutto)

- KINETIC RekuSentinel B PLUS 400 (spr.do 92%,baypas) prod.angielskiej cena - 6500zł.(brutto).

- DOSPEL OPTIMAL 400 (spr.do 92%,baypas ) prod polskiej cena - 5400zł.(brutto).

 

dwie pozostałe to aeris 350 vv luxe, a kolejna nieokreślony bliżej Nobilaton Mitsubishi.

 

Co moglibyście mi poradzić w związku z wyborem? Będzie reku - rurowe, oferta wszędzie podobna 7, 5 - 8 tys.

Skąd taj wysokie ceny?

A Euros, Laria czy najnowsze Air pack

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyliłam z GWC, ruła w ziemi, cytuję z wykonawcy

"GWC - (gruntowy wymiennik ciepła ) (jako opcja dodatkowa) - przy zastosowaniu rury ciągłej GEO (antybakteryjnej i antystatycznej) o dł.40mb,gł.do 1,5m - cena z wykopem i materiałami - 7600zł."

To taniej zrobić pompę ciepła z chłodzeniem i grzaniem!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyliłam z GWC, ruła w ziemi, cytuję z wykonawcy

"GWC - (gruntowy wymiennik ciepła ) (jako opcja dodatkowa) - przy zastosowaniu rury ciągłej GEO (antybakteryjnej i antystatycznej) o dł.40mb,gł.do 1,5m - cena z wykopem i materiałami - 7600zł."

 

tyle to ja wiem, chodziło mi o to żeby cię naprostować z pomyłką :)

 

swoją drogą, ten wykonawca nieźle cię zjechał na tym GWC ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co jednocześnie grzejniki i grzanie dodatkowe owym Mitsubishi?

Pompa ciepła chłodzi. Chodzi o komfort letni z domach izolowanych zaczyna stanowić to problem. Coraz więcej ludzi pracuje w domu i coraz to jesteśmy starsi. Duży upał + sędziwy wiek, to nie jest dobra kombinacja.

Współczesne pompy ciepłą też grzeją. Z 1kWh na sprężarce uzyska Pan w sezonie grzewczym 4kWh . Czyli 4 razy taniej niż grzejnikami.

Koszt takiego Mitsubishi na omawiany dom to 6500zł brutto 23%. Koszt kanałów i kolektora to 2000-3000zł .

Grzejniki robią za "doprecyzowanie" temperatury i w przyszłości, w razie awarii pompy ciepłą ( co po latach może mieć miejsce ) bezproblemowego poczekania na serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...