Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

We wrześniu zaczynamy budowę domu według poniższego projektu w małopolsce. Robociznę wyceniono nam na 45 tys SSO.

 

http://www.e-domy.net.pl/o,62,E_127_Dom_z_poddaszem_z_dachem_dwuspadowym.html?idk=all

 

Dom ma powstać z silki, dodatkowo rekuperacja.

Proszę o opinie, wskazówki na co zwrócić uwagę i szacunkowy koszt SSZ jeśli możliwe.

 

Dziękuję i pozdrawiam

cosi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim już na etapie budowy stanu surowego warto wiedzieć jak i gdzie będą prowadzone kanały od rekuperacji (fajnie jest zostawić otwory w stropie) - dom ma sporo pomieszczeń, nawiewów i wywiewów trochę się nazbiera, kanały trzeba gdzieś pochować. Szkoda byłoby to robić kosztem wysokości pomieszczeń, obniżać sufit, bo wysokość parteru jaka jest wstępnie w projekcie, moim zdaniem jest właściwa dla pomieszczeń tej wielkości.

SSO policz wstępnie 1000zł/m2 netto - 204k. Do tego okna, drzwi, brama garażowa. Trudno mi tu powiedzieć, bo rozpiętość cenowa może być duża (zwłaszcza, gdy zechcesz jeszcze rolety, suwane drzwi tarasowe), a przeszkleń w tym projekcie jest sporo.

Zaszacuję sobie, że SSZ 250k, bo i okien połaciowych jest kilka.

Na co zwrócić uwagę? Najlepiej dopilnowywać, czego tylko się da.

Z takich detali, to mi osobiście nie podoba się zaproponowane orynnowanie w kolorze czarnym. Wydaje mi się, że na elewacji dyskretniej by wyglądały srebrne. Drugi detal - w sypialniach dzieci nie zaproponowano żadnego przechowywania. Zarówno drzwi wejściowe, jak i okna w szczycie są za blisko rogu pokoju, aby wstawić standardową szafę. Miejsca sporo, opcji umeblowania pokoi tak naprawdę bardzo mało. Trzecia rzecz - drzwi wc na parterze otwierają się prosto na jadalnię. Szkoda, że nie można jakoś dyskretniej umiejscowić wejścia.

Nie robiłabym balkonu na elewacji ogrodowej - moim zdaniem jest zbędny.

Pomyśl o tym, czy pralka będzie tam, gdzie jest w projekcie (łazienka wspólna na poddaszu) i czy jest możliwość jakiegoś ładnego jej zabudowania, przesłonięcia. Taka pralka "stojąca luzem", jak narysowano na rzutach, potrafi zepsuć cały efekt ładnych płytek i ciekawego projektu łazienki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bowess - dziękuję za komentarz. Rekuperacja będzie planowana na początku budowy aby tak jak mówisz nie zabierala miejsca. Co do pralki to będzie w pomieszczeniu gospodarczym obok garażu i robimy zrzut z garderoby na górze. Co do koloru rynien to jeszcze się zastanowimy. Najbardziej przeraża nas koszt okien - jest ich dużo a chcemy 3 szybowe. Odnośnie tarasu na zewnątrz to będzie betonowy razem z płytą podłogowa. Usuwamy okno w garderobie oraz wiatrołapie.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jeszcze koszt konstrukcji tarasu dojdzie do ceny SSO.

Zsyp na brudy to niezły pomysł. Choć zapewne ubrania dzieci trzeba będzie zbierać z sypialni i ich łazienki.

 

Jeszcze jeden szczegół zauważyłam. W sypialni jednoosobowej od frontu domu okna połaciowe są blisko rogu pokoju. Wydaje mi się, że lepiej byłoby umieścić je tak, jak są w drugiej sypialni - mniej więcej pośrodku skosu.

A co z doświetleniem wiatrołapu? Wybierzecie jakiś model drzwi z dużym szkleniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My budujemy E-109 z tej samej pracowni. Za robociznę SSO płacimy 40tys.

Sądzę, że mamy podobne ilości okien tyle, że u nas nie ma połaciowych. Wyceny wahają się w okolicy 30-35tys z pakietem trzyszybowym.

Co do tarasu to nie zapomnijcie go "odciąć" termicznie od fundamentów. Aha no i pamiętajcie o zlikwidowaniu kominów skoro będzie WM ale to chyba oczywiste. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Hej, z góry przepraszam za nieobecnosc, nagla sytuacja. Jeden komin usuwamy, okno w garderobie i wiatrolapie. Wlasnie czekamy na warunki i skladamy wniosek zeby we wrzesniu ruszyc.

Stanley - E-109 piekny domek, myslelismy nad e-122 ale warunki zabudowy nie pozwalaja. Z jakich materialow budujesz?

Bowess - wlasnie otrzymalem wycene reku z kanalami ukrytymi w scianach, mysle ze to fajne rozwiazanie.

Edytowane przez cosi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, z góry przepraszam za nieobecnosc, nagla sytuacja. Jeden komin usuwamy, okno w garderobie i wiatrolapie. Wlasnie czekamy na warunki i skladamy wniosek zeby we wrzesniu ruszyc.

Stanley - E-109 piekny domek, myslelismy nad e-122 ale warunki zabudowy nie pozwalaja. Z jakich materialow budujesz?

Bowess - wlasnie otrzymalem wycene reku z kanalami ukrytymi w scianach, mysle ze to fajne rozwiazanie.

 

Buduję z silki E24 i na to 25cm grafitowego styro.

Ogólnie zamierzam grzać ten dom prądem,więc potrzebuje sporej akumulacyjności i dobrej izolacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
U nas, przy ogrzewaniu gazowym i gazowym przygotowaniu cwu, zestaw solarny zwróciłby się najwcześniej po 17 latach (liczyłam koszty serwisu, płynów, ale przy założeniu, że nic większego by się nie zepsuło po drodze), więc na razie się nie decydujemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Witam,

 

zastanawialiśmy się z mężem nad projektem indywidualnym. Już nawet wybraliśmy projektanta, aż tu nagle...trafiłam na E-127! Jesteśmy prawie do niego przekonani.

Jak idą budowy cosi i Malwix? Z tego co zostało napisane, miałyście/mieliście ruszać we wrześniu.

Czy macie może jakieś wyceny, kosztorysy? Jestem ciekawa w jakiej kwocie tak naprawdę można zamknąć budowę w takim stanie, aby móc zamieszkać...Jakoś nie wierzę w to, co jest na stronie

Stan surowy zamknięty 211 340,00 PLN

Instalacje wewnętrzne 48 890,00 PLN

Wykończenie 93 700,00 PLN

Koszt budowy 353 930,00 PLN

Koszt budowy sys. gospodarczym 300 700,00 PLN

 

Bardzo proszę o odpowiedzi. Już sami nie wiemy co z tym fantem zrobić...:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie nie wierzysz. Niestety ta pracownia nie podaje sposobu liczenia swoich zapewne orientacyjnych kosztów budowy. SSZ podany może być jeszcze w miarę zbliżony do rzeczywistego, ale też nie zaznaczono czy to brutto czy netto. Optymistycznie przyjmijmy, że brutto. Większość forumowiczów po ukończeniu budowy stwierdza, że SSZ to dopiero 40% kosztów ogólnych, więc 300k całkowicie bez szans. Nie wiem w sumie, co tu wzięto do tego wyliczenia kosztu w systemie gospodarczym. Koszt samych najtańszych możliwych materiałów netto?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzisiaj dostalismy pozwolenie i do konca miesiaca chcemy ruszyc. Jak widac jest opoznienie. Co do kosztprysu to wydaje mi sie rzeczywisty, otrzymalismy wyceny np okien, roznych materialow i czesto wychodzi taniej. Budujemy pod Krakowem.

Zmienilismy rowniez material - bedzie Porotherm 30 DRYFIX i do tego czarny styro.

Mam nadzieje, ze zima bedzie przyjazna. Dodatkowo ciekawostka - do solarow gmina pokrywa 70% kosztow takze warto popytac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 4 weeks później...

Witam, też kupiliśmy projekt e127 i zamierzamy się budować pod Lublinem na wiosnę, obecnie czekamy na pozwolenie na budowę. Jesteśmy na etapie rozmów z fachowcami i wycen poszczególnych etapów budowy. Za wymurowanie domu zaproponowano nam cenę 35tys. + wynajęcie koparki. Pokrycie dachu dachówką betonową . Czy ktoś ma może wycenę dachu, złożenie więźby dachowej i ułożenie dachówki?

Cosi -jestem ciekaw, jak postęp na twojej budowie? Projekt jest nowy i szkoda, że nie ma jeszcze żadnych fotek na forum:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...