Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Salon + aneks kuchenny- prośba o pomoc w ustawieniu


sosnowa

Recommended Posts

Witam. Jesteśmy własnie w trakcie kupna mieszkania i mam ogromną prośbę do Forumowiczów- pomóżcie/ ocencie ustawienie mebli w naszym salonie z aneksem.

Mieszkanie 70m2, 2 osoby dorosłe + jeden urwis 2lata i kolejny w drodze:) Chcieliśmy oddzielne sypialnie dla dzieci stąd ten nieszczęsny salon z aneksem na niedużej powierzchni. Duzo czasu spędzamy w salonie oraz duzo gotujemy, dlatego to dla nas praktycznie najważniejsze miejsce w domu.

Oto wersja proponowana przez developera:

http://images64.fotosik.pl/1034/71098ec635eccd9b.jpg

http://images61.fotosik.pl/1033/b0ed1e1a0121dd99.jpg

Delikatnie rzecz ujmując gdy stoi się w pustym pomieszczeniu uczucie jest klaustrofobiczne (a co będzie po ustawieniu kuchni i mebli...). Stąd wziął się u nas pomysł, żeby otworzyć pomieszczenie na korytarz

http://images64.fotosik.pl/1035/504a9d1982f175c6.jpg

 

czerwony słup jest nie do ruszenia-element konstrukcyjny

czarna ściana od strony korytarza do wysokości sufitu

czarna ściana od kuchni- do wys. ok 1,5 m- tyle ile trzeba do zawieszenia niebieskiego tv

szare- kanapa i jakaś pufa

brązowe- stół jadalniany + 4-6 krzeseł

Jak myślicie- ma sens ten plan biorąc pod uwagę ym pomieszczenia oraz potrzebne miejsce na kuchnię(blat roboczy+ ok. 1- 1,2m na poruszanie się po kuchni? Macie może jeakies inne pomysły? Czy zostawić tak jak proponuje developer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23.5 z dwoma olbrzymimi oknami - klaustrofobiczne??? Na jaką stronę wychodzą te okna?

 

W obu wersjach - i developera, i Waszej - bardzo mało miejsca do przechowywania... W wersji developera zlikwidowałąbym wnękę na sofę, a w tym miejscu zrobiłabym szafę w przedpokoju lub regał pokojowy: macie książki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może klaustrofobicznie przez to że wychowywałem się w domu jednorodzinnym oraz że w mieszkaniu wynajmowanym obecnie salon jest dosyć duży. Jedno z okien jest na południe, a drugie chyba na zachód. Schowków w obecnym mieszkaniu wcale więcej nie mamy i jakoś się mieścimy...z trudem ale dajemy radę:) Jeśli zostanie ściana to pewnie faktycznie zrobimy tam wnęke na szafę- takie rozwiązanie również developer podsuwał. Biblioteczka pewnie znajdzie się w sypialni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dla kogoś oblatanego to nic wielkiego, ale sami w życiu byśmy nie wpadli na takie pomysły. O niebo lepsze niż to co ja ulepiłem i w mojej ocenie lepsze niż to co proponuje developer. Dzięki. Z tym wc to raczej nie problem dla nas- kiedyś pomieszkiwałem w mieszkaniu gdzie w łazience nie było wc i było ok. Juz bym wolał zeby był i prysznic i wanna, ale raczej ciezki temat do upchnięcia na takiej powierzchni wiec pewnie bedzie prysznic przeszklony bez brodzika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...