Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Straty przesyłowe


Recommended Posts

Taa akurat życie nie jest takie piękne jak to przedstawiasz lub ci się wydaje. To zacznij od pytania dlaczego masz pompe bez takiego wskaznika

To ze nie masz czujnika temperatury glikolu dochodzacego na zespole pompowym to nie znaczy ze nie masz strat takich jak ja tylko po prostu o nich nie wiesz.

Gdybym był instalatorem tez montował bym takie pompy bez wskaźnika ileż to mniej problemow i zbędnych pytań dla takiej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomeczku ale ty jesteś instalatorem i ty zainstalowałeś ten czujnik, ty wiesz jakie masz straty przesyłowe, i ty zadajesz te "zbędne" pytania. Mam straty tak samo jak ty i pozostali forumowicze jednak ja nie staram się na siłę ich zminimalizować. Więcej wydasz na dodatkową otulinę niż uzyskasz stopni w zbiorniku. A za kilka dni napiszesz że po dodatkowym zaizolowaniu straty są podobne i co możesz teraz zrobić - pogodzić się z tym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałem dopytać bardziej doświadczonych użytkowników jakie są straty przesyłowe

 

Ja zauważyłem u siebie że na kolektorze jest temperatura o nawet 7-8 stopni wyższa niż pokazuje wskaźnik na pompie

 

Mam rurę 16 stal nierdzewna w otulinie HT13mm odległość od solara do bojlera to jakieś 22m

 

Czy to nie za dużo? czy czujka może tyle się myli ?

 

witam,

u mnie jest podobnie ale w warunkach zimowych.

temp przy wężownicy od strony zasilania jest niższa nawet do 6 stopni od tej na kolektorze,

odcinek rury na zewnątrz to ok 12 metrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...