Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

3000st C wewnątrz czopucha w kominku!!!


Recommended Posts

Zapraszam na 54 str najnowszego Muratora.Właśnie się dowiedziałem, że

"temperatura w wewnątrz czopucha sięga nierzadko 3000oC", :o :o :o tak sugeruje reklama f-my ISOVER.Jak przestanę się śmiać to chyba sprzedam patent do NASA, żeby promy kosmiczne Isoverem owijali. :D

Ma ktoś inne pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez zwróciłem na to uwagę myślę, że autorowi chiodzuło o temerature najcieplejszej częsci płomienia? Np. żelazo topi sie w ok 1600 st C a taśma aluminiowoa którą powleczono wene zaledwie w 660 st C.

 

"by the way"

 

przeczytałem też, że "błędem jest zatrudnianie jednej ekipy na wykonanie wszystkich prac od piwnicy az po dach - nie można przeciez znać się na wszystkim" idąc dalej tym wątkiem proponuje nie zatrudniać jednego architekta do całego projektu ale kilku jednego do piwnic innego do patreru a innego do dachu ... przecież nie można znać sie na wszystkim.

A tak poważnie to moim zdaniem wine za będy budowlane ponoszą przede wszystkim właśnie architekci, którzy nie załączją kompletnej dokumentacji wszyskich niezbednych detali i budowlańcy muszą mysleć "na szybko" a z tym różnie bywa. Mnie architekt nie tylko narysował wszystkie szczegóły ale jeszcze wytłumaczył dlaczego ma być tak a nie inaczej.

właściwie to mógłbym zamkąć oczy i robic wszystko bez zastanowienia wg rysunkow i chyba o to chodzi, a nie o kompetencje wykonawcy który "specjalizuje się " w jakiejś tam dziedzinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tego muratora, ale rozsądek podpowiada, że jest to błąd w druku i nie 3000 st.C, a 300 st.C chciano napisać .

 

Cześć,

 

podejrzewam że przy dopaleniu się gazu drzewnego w czopuchu ( dość częsty przypadek ) lub w samym przewodzie kominowym spokojnie będzie/może być ok 500-600 st.

a przy zapaleniu się sadzy przylegającej do wewnętrznych ścian czopucha może być 900 a nawet troszkę ponad 1000 st. oczywiście chwilowo.

 

Dlatego przy montażu kominków tak bardzo trzeba zwrócić uwagę na czopuch.

 

Pozdrawiam kominiarz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...