Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Skropliny w dachu płaskim wentylowanym


marekosi

Recommended Posts

Mam nastepujący problem. W zeszłym roku zakończyłem rozbudowę domu. Mam zrobiony dach płaski na konstrukcji z kratownic drewnianych. Warstwy od dołu są następujące: płyta GK, folia paroizolacyjna, wełna 5cm w konstrukcji sufitu podwieszanego, wełna (2x15cm) pomiedzy kratownicami, pustka powietrzna (20-40 cm) deskowanie, papa podkładowa, papa wierzchnia. Na poziomie pustki powietrznej na przeciwległych ścianach są po 2 otwory wentylacyjne. Problem polega na tym, że jak jest ciepły dzień, i wieczorem powietrze się schładza to z tych otworów wentylacyjnych kapie jakiś kondensat. Do tego wewnątrz w dwóch miejscach, mniej/wiecej w pozycjach właśnie tych otworów wentylacyjnych, mam delikatne zacieki w narożnikach sufit/ściana. Izolacyjność, szczególnie w tych ostatnich ciepłych dniach też pozostawia wiele do życzenia (przynajmniej w porównaniu z pozostałą, starą częścią budynku która ma stropodach z płyt betonowych i jest docieplona od 40-10 cm wyprofilowaną w spadek styropapą).

Dodam jeszcze, że 2 razy z dwoma różnymi majstrami (najpierw z tym co robił a potem z innym) sprawdzałem poszycie z papy i jest szczelne (no i jak leje to nic się w domu nie dzieje). Czy ktoś z forumowiczów podpowie skąd te skropliny i co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworzyć kalenicę ? zamontować kominki , tak ? A jak wygląda sprawa z pustką wentylacyjną? Czy ta co jest u kolegi Marekosi jest wystarczająca, czy może nieco na wyrost?

Łażę ostatnio o necie i zeznania w temacie pustki minimalnej w najniższym punkcie w dachu płaskim wentylowanym wahają się od 10 cm do 20 cm. Znalazłam jedno źródło, angielskie, że może być 5 cm, ale to już sama jakoś tego nie czuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Dziękuję za sugestię, jednak nie do końca rozumiem. Otworzyć kalenicę? Dach jest płaski, na części dobudowanej do istniejącego budynku. Spadek jest zrobiony po skosie, do miejsca styku ze starym stropodachem, gdzie jest odprowadzenie przez ogniomurek (ogniomurki wokół całego dachu). Czyli jak powinno być to poprawione? Duży otwór lub dwa w najwyższym narożniku tuż pod deskowaniem + otwory tuż nad izolacją na wszystkich trzech ścianach? Czy wstawić w tym narożniku kominek + otwory dookoła tuz nad izolacją co 3-4 metry? Edytowane przez marekosi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...