Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Onyx Dream 400 automatyczny bypass


Recommended Posts

Hej

 

Orientuje się ktoś może jak to jest z tym automatycznym bypassem przy tego typu urządzeniu? Chciałbym schłodzić nocą dom np gdy na zew jest 19' a wew 24. W instrukcji widnieje tylko informacja że taki bypass sam się uruchamia a ja chciałbym znać szczegóły przy jakich temp. on się niby uruchamia:)

 

 

pozdr

Krystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Orientuje się ktoś może jak to jest z tym automatycznym bypassem przy tego typu urządzeniu? Chciałbym schłodzić nocą dom np gdy na zew jest 19' a wew 24. W instrukcji widnieje tylko informacja że taki bypass sam się uruchamia a ja chciałbym znać szczegóły przy jakich temp. on się niby uruchamia:)

 

 

pozdr

Krystian

Za mała różnica temperatur, by schłodzić - bypass jest do gwc i otwiera się przy +16,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Dzięki za odpowiedź.

Myślałem że uda się chociaż wtłaczać powietrze takie samo jakie jest na zewn przy założeniu że chce chłodzić. Teraz mam w domu temp 24.5 a najlepiej dla nas .byłoby mieć temp w okolicach 22. Reku jak uruchomione na full to dopiero po 2h spadnie temp w okolicach 0,4 stopnia. Pozostaje otwieranie okien ( i latające komary) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Dzięki za odpowiedź.

Myślałem że uda się chociaż wtłaczać powietrze takie samo jakie jest na zewn przy założeniu że chce chłodzić. Teraz mam w domu temp 24.5 a najlepiej dla nas .byłoby mieć temp w okolicach 22. Reku jak uruchomione na full to dopiero po 2h spadnie temp w okolicach 0,4 stopnia. Pozostaje otwieranie okien ( i latające komary) ?

 

Hej

 

Tak informacyjnie.

Zadzwoniłem do przedstawiciela firmy Frapol i sprawa wygląda tak:

przy temp wew. 22' lub więcej i zewn, z przedziału 13' do 26' to bypass uruchamia się automatycznie czyli w tych temp reku omija wymiennik..

 

Pozdr

Krystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
...Zadzwoniłem do przedstawiciela firmy Frapol i sprawa wygląda tak:

przy temp wew. 22' lub więcej i zewn, z przedziału 13' do 26' to bypass uruchamia się automatycznie czyli w tych temp reku omija wymiennik...

 

I ma Pan rację. Potwierdzają to moje spostrzeżenia: najpierw sprawdziłem instrukcje Brinków - sekcja 4.2. Bypass conditions, str. 12:

 

źródło:

"Renovent_Excellent_300-400_Installation-Instruction_Brink_Climate_Systems_612052-D_2014.pdf" oraz

http://www.brinkclimatesystems.nl%2Fgetattachment%2F24a6b9e3-5a3e-4aad-b125-131a216271f4%2F612052-Renovent-Excellent%2C-March-2013.aspx

http://www.brinkclimatesystems.nl%2FInternational%2F_Documentatie.aspx%23

 

Dla pewności obejrzałem Brinka Renoventa 400 i faktycznie w menu ma on regulowaną temperaturę załączenia bypasu.

 

Zastanawia mnie dlaczego Pan Tomasz Brzęczkowski sieje dezinformację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Zastanawia mnie dlaczego Pan Tomasz Brzęczkowski sieje dezinformację.
"Panie Tomaszu" pisze co ma w głowie. Taki misiu. Pogłaszcz go, przytul do serca, jakoś tak wygląda na nieszczęśliwego. Tak się stara a nikt tego nie docenia. Edytowane przez perm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...