Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator Renovent SKY 300 firmy Brink


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 62
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja jestem zawsze poważny, a jak Pan nie chce, nic na to nie poradzę. Centrala składana, po prostu będzie droższa i mniej szczelna od fabrycznej.

A badania kamerka termowizyjną, jak umieścić wentylatory, by przez wymiennik szedł równy rozkład powietrza, a nie jedna połową zimne a drugą ciepłe... to dopiero zabawa! Ale życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Osobiście nie polecam wykonywania instalacji rekuperacji ani "składania" rekuperatora samodzielnie. Widziałem wiele instalacji robionych samodzielnie czy przez hydraulików i innych "fachowców". Projekt musi uwzględniać przeznaczenie i kubaturę pomieszczeń (nie jak twierdzi TB ilość osób, chyba że wie się lepiej niż przepisy), odpowiednie rozmieszczenie punktów nawiewu i wyciągu aby nie powstawały "martwe strefy", średnice rur uwzględniające ilość i prędkość powietrza, itp, itd. Po podłączeniu i uruchomieniu rekuperatora należy wyregulować całą instalację zgodnie z projektem, do tego potrzebny jest sprzęt i odrobina doświadczenia.

 

Jeśli zapomni się lub przeoczy jeden element z całego ciągu projektowo instalacyjnego to cała instalacja może nie działać właściwie, mniej wydajnie, głośniej, z mniejszym odzyskiem, może być przewymiarowana lub za mała w całości lub częściach.

 

[tu była reklama - moderacja]

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie polecam wykonywania instalacji rekuperacji ani "składania" rekuperatora samodzielnie.
Do dziś nie spotkałem instalacji źle zrobionej samodzielnie, ale masę instalacji robionych przez firmy, A zwłaszcza nie znają się na tym, ci co uczyli się z Malickiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Panie Tomaszu, a co poleciłby Pan do małego domu o powierzchni 90mkw, w którym na stałe będą przebywac 4 osoby? Wyprowadziłem rurę po GWC, ale cały czas się zastanawiam nad sensownością tej inwestycji (GWC). Przyjmijmy, że powstanie ono w niedalekiej przyszłości, więc i reku można odrazu dopasowac pod nie. Dom będzie parterowy, instalację planuję na kanałach PE FLEX i skrzynkach rozdzielczych. Jaką centralę może Pan polecic?? oczywiscie w przedziale 5-6 tys zl. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu, a co poleciłby Pan do małego domu o powierzchni 90mkw, w którym na stałe będą przebywac 4 osoby? Wyprowadziłem rurę po GWC, ale cały czas się zastanawiam nad sensownością tej inwestycji (GWC). Przyjmijmy, że powstanie ono w niedalekiej przyszłości, więc i reku można odrazu dopasowac pod nie. Dom będzie parterowy, instalację planuję na kanałach PE FLEX i skrzynkach rozdzielczych. Jaką centralę może Pan polecic?? oczywiscie w przedziale 5-6 tys zl. Pozdrawiam

Ten przedział to na całość z kanałami, czy na centralę. Zawsze lepiej podawać kasę na całość. Tańsze (głośniejsze ) centrale, wymagają wytłumiających kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytałem o kasę na całość, bo kanały generują szumy, przenoszą szumy, tłumią szumy. Dlatego pierwszych lepiej nie stosować, drugie przy cichych ( droższych) centralach, do trzecich mogą być tanie centrale. Najlepiej się doradza zestaw (komplet)

- do gwc inna centrala i kanały z jonami srebra

-na strych inna , na dole inna/

Pan poda ile pokojów i łazienek, czy na strychu i za ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytałem o kasę na całość, bo kanały generują szumy, przenoszą szumy, tłumią szumy. Dlatego pierwszych lepiej nie stosować, drugie przy cichych ( droższych) centralach, do trzecich mogą być tanie centrale. Najlepiej się doradza zestaw (komplet)

- do gwc inna centrala i kanały z jonami srebra

-na strych inna , na dole inna/

Pan poda ile pokojów i łazienek, czy na strychu i za ile?

Nie wprowadzaj człowieka w błąd. Żaden kanał nie generuje szumów przy prędkościach powietrza spotykanych w WM. Uważaj domelcian na tego gościa.Dziwak straszny. Może pomóc, może zaszkodzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planowałem na całą instalację wewnętrzną + reku zapłacic nie więcej niz 8tys zł. Oczywiscie bez GWC. Umiejscowienie centrali jest sprawą otwartą. Mam bardzo małe pomieszczenie gospodarcze, także strych wchodziłby w grę. Kanały chciałbym umieścic pomiędzy dwiema warstwami wełny mineralnej w stropie. Z7 Bez tynków + meble 2d.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, mając podobną kubaturę domu i takisam budżet wybrałem centralę:

http://domwent.pl/pl/p/Centrala-wentylacyjna-Kinetic-B-125-446342/2133

 

Nie podłączyłem jej jeszcze, więc na moje opinie nie licz ;)

ponoć jest cicha.

 

Do tego kanały PE,Termokontrol, skrzynki Smart-flex. Jeśli przekroczyłem 7tyś, to niewiele.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planowałem na całą instalację wewnętrzną + reku zapłacic nie więcej niz 8tys zł. Oczywiscie bez GWC. Umiejscowienie centrali jest sprawą otwartą. Mam bardzo małe pomieszczenie gospodarcze, także strych wchodziłby w grę. Kanały chciałbym umieścic pomiędzy dwiema warstwami wełny mineralnej w stropie. [ATTACH=CONFIG]275637[/ATTACH]

To wystarczy na najlepszą i najcichszą centralę z dobrymi kanałami PE i skrzynkami, na komplet. Airpack 300 V do wewnątrz, a airpack 300 na strych

Można też ONYX dream 200 jak nie będzie gwc.

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, mając podobną kubaturę domu i takisam budżet wybrałem centralę:

http://domwent.pl/pl/p/Centrala-wentylacyjna-Kinetic-B-125-446342/2133

 

Nie podłączyłem jej jeszcze, więc na moje opinie nie licz ;)

ponoć jest cicha.

 

Do tego kanały PE,Termokontrol, skrzynki Smart-flex. Jeśli przekroczyłem 7tyś, to niewiele.

Angielskie centrale się u nas nie przyjęły, są faktycznie ciche oszczędne ale nie przystosowane do polskich warunków, Poza tym taki kinetic to koszt 2500zł

No i nie każdego stać na zakupy w wygodnych ale drogich sklepach internetowych. Jak ktoś nie ma mniej kasy kupuje ruszając się z domu.

Wybrałem dla siebie rekuperator Sentinel Kinetic B.

Dostałem dobrą cenę na wszystko i zapłaciłem 3000zł.

Tani komplet z kanałami skrzynkami itp. Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...