Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pattryczek witaj na forum:) Dziękuję za miłe słowe. Jeśli chodzi o meble to prawie wszystkie są używane i w zależności od ich stanu albo od tego co potrzebujemy to są przez nas przerabiane. Kupujemy przez internet, na pchlich targach, w sklepach z antykami. Oczywiście nie jest tak, że potrzebuję łóżka więc od ręki je kupuję. Czasem trzeba pojechać gdzieś kilka razy żeby coś kupić. W Broniszach jest hala z antykami, na wjezdzie do Góry Kalwarii facet ma mydło i powidło w wielkim opuszczonym budynku, jest giełda w Słomczynie Najlepiej jednak sprawdza się olx i allegro w zakładce antyki:) Pozdrawiam

 

Ta prawie czarna fuga jest rewelacyjna:)) Wygląda świetnie. Dziś był test na paru płytkach ale już wiem, że to jest to. Poczekam jeszcze jak wyschnie i jutro w świetle dziennym druga ocena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 912
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

pokaż koniecznie te plyteczki, strasznie jestem ciekawa jak wyszło. Piękne masz drzwi do spiżarki, nie dziwię, się, że starasz się tam pięknie urządzić :yes: z moją spiżarką ostro przyspieszyło dzisiaj, mąż umówił stolarza, jutro ma przyjść i wymierzyć, jechać od razu po materiały :D siedzę i dopracowuje. Wymierzyłam butle, opakowania mąki, puszki itp i dostosowuje wnętrze :D moja zabudowa niestety będzie z płyty, nie chce w kanciapki pchać niewiadomo jakiej kasy, ale postaram się tanio ładnie ją urządzić.

 

a jak tam metamorfoza sypialni ?

 

po starociach też muszę w końcu pojeżdzić. tylko funduszy trzeba troszkę uzbierać :) mam długą listę mebli do kupienia :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdziw się jak fuga po wyschnięciu będzie miała taki jakby biały nalot, tak niestety mają ciemne fugi. Powinno się to z czasem wymyć ale nie szoruj za wcześnie bo wymyjesz kolor fugi. Na ścianach powinno być łatwiej z tym wymyciem, niestety na podłodze jest trudniej. W wiatrołapie mam ciemno brązową i pomimo wielu myć, po wyschnięciu wygląda na beżowo-różową ale tam dużo piachu i gliny nanosimy systematycznie.

 

Spiżarka zapowiada się cudnie, dobrze że są choć przeszklone drzwi bo szkoda by takie cudo chować przed światem.

 

Zmiany w sypialni jakoś mi nie podeszły ale pewnie na żywo kolor prezentuje się lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emi tak prawdę mówiąc to mam jeszcze jedną spiżarnię do dyspozycji, taką prawdziwą z dziurą w podłodze i nasypanym piachem, w którym mogę zakopywać warzywa na zimę. Stoją tam również byle jakie regały. Spiżarnia przy kuchni będzie wykorzystywana również do prac kuchennych, będzie tam stał cały sprzęt więc nie miałam oporów żeby zapłacić za nią ciut więcej.

 

Sypialnia się robi:) Mamy mało czasu w tygodniu i niestety nie podgonimy tu prac za bardzo.

 

Doriko masz absolutną rację z tymi fugami. Właśnie je wydłubałam:( Jak były mokre to wyglądały na głęboko czarne i było rewelacyjnie a jak wyschły to się szare zrobiły;( 26 zł to niby nie majątek ale jeśli kupię jutro ciemny granat lub czarną to może być dokładnie to samo. Markerem je chyba pomaluję w takim układzie:)

Oczywiście, że kolor w sypialni zyskuje w rzeczywistości ale jeśli nie za bardzo podoba Ci się na zdjęciach to w realu nic w tej kwestii by się nie zmieniło. Nie Twój kolor i już:yes: Nie przypuszczałam, że już tak wygodnie mieszkasz, pełno mebli, domowo, nawet odnawiasz mebelki. Moje gratulacje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, jakoś do mnie dopiero dotarło, że Ty moja sąsiadka jesteś :) , bo ja między Zalesiem a Górą Kalwarią.

Gdzie jest to mydło i powidło na wjeździe do Góry przy TESCO, czy też chodzi Ci o ten lamus za Baniochą (chyba Tomice, albo Kąty) ???

 

Tych kafelków w spiżarni byłoby mi strasznie żal zasłaniać szafkami :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestko ja od dawna wiedziałam, że blisko siebie mieszkamy bo sama to kiedyś zasugerowałaś:) Starocie te za tesco chociaż wkurzyłam się na właściciela ostro. Kupiłam krzesło za 70 zł a potem chciałam dokupić drugie identyczne, może nawet w troszkę gorszym stanie bo wiadomo, że najpierw kupiłam to lepsze:) A on rzucił cenę 250 bo to cenna stara rzecz itp. Powiedziałam, że parę dni temu kupiłam identyczne za 70 a on, że dziś ustalił cenę na 250 bo dla niego to nie są tylko rzeczy, meble mają duszę i nie zależy mu na pieniądzach i na tym żeby to sprzedać. Raczej był pijany bo tak bredził ale na długo mnie do siebie zraził.

 

Andariel dzięki:hug: Za te komplementy dostaniesz ode mnie te dwie płytki jeśli tylko chcesz:) Wstrzymam się jednak do montażu mebli żeby nie było niespodzianek typu zbite płytki. Takie rzeczy raczej się nie zdarzają ale wolę być pewna. Trzy mi w sumie zostały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę wobec tego zacząć jeździć do Tesco w dzień, a nie tylko wieczorem :)

Pewnie masz rację, że popił, albo już ma taki charakterek. Jedno sprzedał. Może żona mu nagadała, ze jak jedno poszło , to drugie na pewno drożej też się sprzeda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to jest to właśnie za tesco na wjezdzie do Góry Kalwarii. Jak się jedzie od Piaseczna to po prawej stronie. Wisi duży baner wysoko na drzewach a przy budynku stoi mnóstwo drewnianych rzeczy. Jakieś kubły, wozy, tary do prania itp. To nie jest ekskluzywny sklep ze starociem. Jadę tam zawsze z mężem bo boję się, że właściciel albo jego szemrani kumple mnie gdzieś tam w czeluściach tego ogromnego pustostanu zaciukają:) Takie tam zakupy z dreszczykiem:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to jest to właśnie za tesco na wjezdzie do Góry Kalwarii. Jak się jedzie od Piaseczna to po prawej stronie. Wisi duży baner wysoko na drzewach a przy budynku stoi mnóstwo drewnianych rzeczy. Jakieś kubły, wozy, tary do prania itp. To nie jest ekskluzywny sklep ze starociem. Jadę tam zawsze z mężem bo boję się, że właściciel albo jego szemrani kumple mnie gdzieś tam w czeluściach tego ogromnego pustostanu zaciukają:) Takie tam zakupy z dreszczykiem:)

 

Muszę tam pojechać z obstawą :D Dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był bardzo dobry weekend. W sobotę trochę dłubania i porządków ale niedziela to czysty relaks. Ja na obiedzie u teściów pół dnia a mąż na strzelnicy z kolegą. Dodatkowo informacja, że w tym tygodniu montują spiżarnię:) Pomieszczenie też już prawie przygotowane tylko nie wiem czy pobielić czy pomalować na biało boazerię. Drewno iglaste więc wartość estetyczna nijaka, można spokojne to zakryć farbą ale bardziej się narobię a mam plan machnąć wiatrołap na wiosenny cherished duluxa. Kupiłam drugą szafkę nocną bo po reorganizacji sypialni okazało się że spokojnie się tam zmieści. Od ludzi którym mąż pisał jakieś pozwy sądowe i uzasadnienia dostaliśmy w podziękowaniu piękny komplet misek wielkanocnych. A na samo zakończenie niedzieli mąż kupił mi prześliczny toster na 4 kromki, kanapki, bajgle i rogaliki. Nareszcie nie będzie kolejki. To tak jak dwie łazienki w domu:D Oby ten tydzień był taki piękny jak teraz słońce za oknem. Wszystkim tego życzę:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzisiaj prace zakończone. Zdjęcia na szybko. Jutro wszystko co najlepsze czyli uchwyty ( dziś to prowizorka żeby zobaczyć jak wyglądają ), czarny blat , listwy wieńczące, blendy i ogólnie kosmetyka. A jeszcze dwie szafki wiszące ale takie krótkie tuż pod sufitem stolarz dorobi. Jajko porcelanowe jeszcze mi wpadło w ręce wczoraj. Na święta jak znalazł:)

 

DSC_9012.jpg DSC_9013.jpg DSC_9015.jpg DSC_9017.jpg DSC_9020.jpg

Edytowane przez Aga11*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sypialni jeszcze montaż obudowy na grzejnik i listew okalających otwory okienne. Szukam pledu wełnianego albo wyglądającego na wełniany w kolorze ostrym pomarańczowym. Gdyby ktoś coś to chętnie wezmę namiar. Szafeczka jak na swoją cenę miód malina tylko muszę kupić jakieś ornamenty złote żeby była podobna do tej po drugiej stronie łóżka. Klimaty Kozłówki są mi bardzo bliskie więc dużo przede mną:)

 

DSC_9037.jpg DSC_9038.jpg DSC_9041.jpg DSC_9043.jpg

 

Do spiżarni wywędruje cały sprzęt z kuchni, robot kuchenny, mikser i tym bardziej nowy toster, który jest przemysłową kobyłą. Trochę zawalały mi blat więc odzyskam jego powierzchnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga Kafle są piękne! Szkoda tylko że zdjęcia trochę ciemne wyszły - czekam na więcej :) Twojego domu nie da się nie lubić, chciałabym kiedyś osiągnąć taki przytulny, ciepły efekt końcowy - w innym stylu co prawda ale taki swojski :) Musisz się super czuć w swoim domu.

 

A ja chyba za dużo czasu na FM spędzam bo byłam dziś w dwóch domach nowo wybudowanych i urządzonych i tak jakoś zwyczajnie tam było. Domy na FM są naprawdę wyjątkowe :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkowa dzięki:hug:

 

Wani to mój tytułowy azyl więc jasne, że bardzo dobrze czuję się w tym domu :) Cieszę się, że ludzie odbierają tak pozytywnie wnętrza, które nie są nawet z ich bajki. Z drugiej strony wiem, że to możliwe bo sama tak mam i lubię nawet czasem posiedzieć w necie dla oczyszczenia głowy w jakiś surowych domostwach z kamienia i metalu.

 

Co do FM to u mnie zależność jest taka, że im dłużej tu siedzę to tym więcej obowiązków zawalam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...