Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hehe ja też nie lubię marmuru, szczególnie na dużych powierzchniach. Kojarzy mi się z grobowcami, to samo granit. Tylko kostkę granitową chciałabym mieć :p

Ale to może dlatego że tam gdzie widziałam marmur we wnętrzach był on użyty z przesadą, taki nowobogacki styl.

A ja mam dom z 'kartonu' i jest ok. Technologia szkieletowa, drewniana, ma swoje wady ale każda ma.

 

Nie wiem czy już chwaliłam ale u ciebie to nawet żółte ściany wyglądają super.

Co do wątpliwości związanych z domem to nic na siłę. Często zdarza mi się brać udział w dyskusji "mieszkanie czy dom" i mam jeden wniosek że każda z opcji ma wady i zalety. Wszystko zależy od tego co jest dla ciebie najważniejsze. Każdy powinien mieszkać tak jak chce, tak żeby był szczęśliwy.

Co do uciążliwości ogrodu to najważniejsze to urządzić go tak by pracy było tyle ile chcemy/możemy włożyć. Niestety nie ma tak że wszystko już i teraz. No chyba że ma się duuuużo pieniędzy. Choć lubię bardzo pracę w ogrodzie to chciałabym już mieć gotowy i móc się nim cieszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 912
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mi zdarzyło się ze dwa razy wejść do kamieniarza ot tak po prostu żeby pooglądać te wielkie marmurowe i granitowe bloki. Naturalne dzieła sztuki. Barwy i faktury, coś pięknego. W gorący i słoneczny dzień jak się dotyka tych kamieni ustawionych w rzędach to tak jak ożywione oddają ciepło i cały blask. Lepsze niż zakupy:D

Trochę się dzieje ale powolutku. Otoman w drodze. Wrażenia z robienia mieszane. Wyszło nam do tej pory super ale też podeszliśmy do tematu profesjonalnie. Elektryczny zszywacz, dwa rodzaje gąbki, owata, sznurek, tekturki, klej tapicerski. Całość wyjdzie może 1/2 ceny sklepowej ale to pochłania tyle czasu że chyba nie warto. Czy będę miała satysfakcję z samodzielnego zrobienia? Będę miała. Czy mam satysfakcję i ubaw podczas robienia? NIE!!! Czas poświęcony na takie zabawy wolę jednak wykorzystywać troszkę inaczej a różnicę w cenie dopłacić. Ale to tak na przyszłość.

W hurtowni tapicerskiej wypatrzyłam piękną wełnianą kratę z różem. Musiałam ją kupić więc w kolejce czeka krzesełko do obicia ( tu zabawy na dwie godziny więc takie prace są do przełknięcia teraz i w przyszłości ).

Wzięłam się za lamperie i wykończenie ścian w salonie tak jak to było w planach pierwotnych.

Będę sadziła drzewka w koszach wiklinowych na kółkach.

Bardzo chciałam mieć oświetlenie ( na słupki na ogrodzenie, garaż, wejście do domu, taras, ogród )jakie wypatrzyłam w jednej z gazet ale ceny i dostawa były nie do przełknięcia a tu proszę Philips sprawił mi taką niespodziankę. Wzornictwo prawie identyczne, ceny przystępne. Nic tylko kupować i montować. Zależało mi bardzo, żeby oświetlenie było w miarę nowoczesne.

 

20160713_092042_HDR.jpg

 

20160713_093215_HDR.jpg

 

20160713_101407_HDR.jpg

 

20160713_094436_HDR.jpg

 

20160713_094217_HDR.jpg

Edytowane przez Aga11*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałam jeszcze o jednym. Namiar, który dostałam od Elfir i Pestki w wątku o trawach jest absolutnie rewelacyjny, Wczoraj dość długo rozmawiałam z właścicielem firmy o trawach i we wtorek czekam na dostawę sadzonek. Gość jest absolutnym profesjonalistą i pasjonatem, uwielbiam takich ludzi:yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ottoman bedzie profeska, nic nie żałuj. Pomysł z drzewkami w wiklinie super :yes: kurcze chyba zgapię, na taras by mi pasowało takie cuś.

Aga, te lampy maja wymienialne źródło światła? ja sie kiedyś napaliłam własnie na te lub bardzo podobne philipsa, nie pamiętam, były na west, ale jak poczytałam, to one miały ledy niewymienialne :eek: nie wierze w żadne tam gwarancje ze ma świecić ilestamset godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, w pełni profesjonalne podejście do otomanki :) Nie to co ja, najpierw robię, potem myślę :D

Pomysł z drzewkami w koszach jest super :yes: Możesz przybliżyć ten pomysł? Czym oddzielasz ziemię od wikliny? Gdzie kupujesz ładne kółka? Jak to zabezpieczyć na zimę?

Ja też jestem chętna do zgapienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bede skromna i potwierdze, ze mebelek wyjdzie nam rewelacyjnie. A poza tym juz sie nie irytuje uciekajacym czasem przy jego robocie bo maz mi cudownie to wynagrodzil. Oszczedzone pieniadze nalezy jak najszybciej wydac w jedyny sluszny sposob czyli na wyjazdy:)

Vesi lampy sa rzeczywiscie jednorazowe i wiedzialam o tym przy zakupie. Zakladamy, ze beda dzialaly tyle ile gwarancja na nie czyli 5 lat. Przez ten czas wydamy rocznie jakies 200 zl rocznie na oswietlenie domu i ogrodu. Nie jest to ani malo ani duzo.

Tomkowa drzewka beda oczywiscie miniaturkami i beda w duzych donicach schowanych w koszach wiklinowych. Na zime zagruntuje je razem z tymi donicami. Zobaczymy jak to przetrzymaja. Licze sie. Z tym ze uschna. Z mojego doswiadczenia wynika ze czesc roslin zasadzonych i pielegnowanych w gruncie usycha wiec jak takie drzewko padnie to nie bedzie to szok:) Kółka kupilam w leroy po 7 zl. P.S. dzisiaj poszla Twoja inspiracja podbitkowa do stolarzy. Troszke ja zmodyfikowalam, zeby bylo bardziej nowoczesnie ale generalnie bedzie podobnie. Dziekuje za pomysl. Wykonanie w sierpniu. Tez dwa kolory.

I jeszcze jedna ciekawostka. Tomkowa podawala swego czasu link do ksiazki Birds of America. Drukowalam z niej ryciny do sypialni. Czytalam ostatnio o tej ksiazce. Jest na 5 miejscu najdrozej sprzedanych ksiazek w historii. Jest ich bardzo malo na swiecie a przepiekne ryciny powstaly juz w latach 20 XIX wieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj o mały włos nie utonęliśmy ale dziś było przepięknie :) Jak zwykle nie mogłam sobie odmówić zobaczenia kawałka historii, którą uwielbiam i która jest kopalnią pomysłów. Przepiękne tapety bardzo ładnie wykończone tasiemką. Pomysł do zgapienia. Ogólnie polecam dom Uphagena. Można się tam dowiedzieć wszystkiego o oknach. Będę teraz specjalistką i odróżnię ślemię od słupka i obokni nie wspominając o stylu w jakim dane okno jest zrobione;) Fajne galerie i extra duży flaming zrobiony metodą linorytu. Niestety był ciut zbyt nowoczesny i zbyt duży żebym go kupiła ale szkice Gdańska w sepii będą moje:wiggle:

 

20160715_153605_Burst01.jpg

 

20160714_143250_HDR.jpg

 

20160714_143421_HDR.jpg

 

20160714_143456_HDR.jpg

 

20160714_143732_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, zainspirowałaś mnie, żeby moje stare beczki zrobić na kółkach :) Tyle, że kółka muszą mieć większy udźwig, bo sama beczka waży niczego sobie ;) Przeszukam LM, dziękuję:)

Ciekawostka niesamowita :o Gdybym miała miejsce, zorganizowałabym ptasią galerię z tego linka. Niezmiennie jestem nimi zachwycona. Zastanawiam się nad trzema na ścianę do przedpokoju na poddaszu. Może po remoncie coś się uda :) Podbitka z pewnością będzie zachwycająca :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się Tomkowa, że skorzystałaś z mojego postu. Ja nie będę mocowała kółek bezpośrednio do kosza tylko zrobię taką drewnianą platformę na kółeczkach. Przyda mi się potem bo mam dwie bardzo duże i ciężkie agawy które chowam na zimę do garażu a z wózeczkiem na kółkach będzie dużo łatwiej.

Dostałam dziś od męża piękną grafikę Wojciecha Góreckiego zrobioną techniką akwaforty:rolleyes: Już kiełkuje mi myśl o zrobieniu prawdziwej artystycznej galerii ale niestety do takiej egzemplarze zbiera się latami a nie wchodzi do galerii i kupuje jak leci. To musi trwać.

Pogoda rewelacyjna, cały dzień na plaży. Nie ma wielu plażowiczów i jest całkiem przyjemnie. Jedyne czego nie jestem w stanie zdzierżyć to smrodu fajek. Jak ludzie nie wstydzą się palić na plaży i truć obce dzieci. Potem obowiązkowe schowanie kiepa w piasku. Ohyda. Szczęście w nieszczęściu, że większość ludzi po uprzejmym zwróceniu uwagi gasi papierosy. Niereformowalnych ciuli skorych do dyskusji jest zdecydowanie mniej.

 

20160716_193702_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Wróciliśmy wypoczęci i można mierzyć się z kolejnymi wyzwaniami, które sami przed sobą stawiamy:) W teorii bo w praktyce strasznie nam się nie chce i się obijamy. Ja więcej, mąż mniej. Lato to nie jest dobra pora roku dla nas na domowe zabawy bo za dużo można robić na powietrzu. Spacery, ogródek, rower, wyjazdy i żal nie wykorzystywać tych długich dni. Tym bardziej, że po powrocie z pracy tego czasu jest niewiele.

Odwiedziłam dziadka i stwierdzam, że będę to robiła co tydzień bo wiozę zawsze od niego jakieś fajne fanty:) Tym razem jest to dwa razy starszy niż ja porcelanowy zestaw kawowy z fabryki w Ćmielowie. Ma piękne złote wykończenia.

Coś więcej działamy w salonie i na potrzeby przebudowy został rozebrany piec, skute kafle, położone pustaki a teraz mąż będzie się zbierał w sobie do tynkowania. Moje ściany nadal bez sztukaterii i wykończeń ale najpierw tynk.

Wybieram się na przegląd galerii w stolicy w poszukiwaniu fajnych prac bo po powieszeniu grafiki stwierdziłam, że to jest strzał w 10 i chcę więcej.

Firma z trawami spisała się na medal i już mam obsadzone dwie ściany budynku trzcinnikiem Overdam i czerwoną palczatką Gerarda.

Nie mogę się doczekać podbitki, szczególnie na tarasach ale to już jak wrócimy z sierpniowego urlopu, który mam nadzieję będzie zarąbisty:yes: Nie jest to Australia i Zelandia na którą nas już w tym roku nie stać ale też bardzo daleko.

Parę fotek z tej części salonu, który nie tonie już w pyle remontowym. Wpadają mi w oko tak często multi kolorowe domy z gazet wnętrzarskich, że nie ograniczam się już zupełnie z kolorami. Jak coś mi się podoba to kupuję niezależnie od tego co już mam.

 

20160726_172127_HDR.jpg

 

20160726_172502_HDR.jpg

 

20160726_172638_HDR.jpg

 

20160726_172756_HDR.jpg

 

20160726_172834_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestko napisalam wyzej, ze trawy to juz nawet posadzone. Trzcinnik overdam i palczatka Gerarda ta czerwona. Jedyny minus jest taki ze razem nie startuja na wiosne i trzeba poczekac az palczatka nadgoni wzrostem. Takie zestawienie wybral dla mnie wlasciciel tej firmy, ktorego juz tutaj chwalilam za wiedze i podejscie do klienta.Dostawa sprawnie. Bardzo sobie chwale ten kontakt i bede tam kupowala. Maz jest przerazony iloscia tych traw ale mu powiedzialam ze tak cudnie bedzie mu sie wychodzilo z domu czeszac dlonia trawiaste lany:) .Wspomnien dziecinstwa czar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...