Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

"Manuela" - komentarze


Recommended Posts

Budynek z oknami wygląda super. Toż to juz prawie dom! ;)

No i te drzwi wejściowe - miodzio 100% - naprawdę ładne są.

 

 

Natomiast zdębiałem przy ostatnim zdjęciu - Zakład Energetyczny ci pozwolił

na osadzenie skrzynki na budynku a nie w ogrodzeniu? :o :o

Bardzo dziwnie - tym bardziej że wszędzie wyciągają skrzynki w ogrodzenia.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 154
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Budynek z oknami wygląda super. Toż to juz prawie dom! ;)

No i te drzwi wejściowe - miodzio 100% - naprawdę ładne są.

 

 

Natomiast zdębiałem przy ostatnim zdjęciu - Zakład Energetyczny ci pozwolił

na osadzenie skrzynki na budynku a nie w ogrodzeniu? :o :o

Bardzo dziwnie - tym bardziej że wszędzie wyciągają skrzynki w ogrodzenia.

 

Pozdrawiam!

 

RYDZU w sobotę pochwalę się zdjęciami ze skończonym dachem - od kilku dni nasza inwestycja jest pełnoprawnym domem.

 

A jeśli chodzi o ZE Warszawa Teren, to w naszej okolicy chyba jest dowolność umieszczenia skrzynki (widzę domy obok siebie z oboma rozwiązaniami), co ciekawe nie można stosować skrzynek z szybką - inkasent ma obowiązek otworzyć pokrywę i sprawdzić plomby na liczniku. Ja zdecydowałem się na skrzynkę na ścianie, bo w ogrodzeniu tylko by szpeciła i pewnie co jakiś czas tzw. "przechodnie" mieli by jej coś do zarzucenia. Podobnie z gazem - skrzynkę z licznikiem mam w głębi działki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Wraz z przyjściem Nowego Roku czas na zmiany - stworzyłem więc na serwerze republiki.pl namiastkę strony poświęconej naszej budowie. Ta desperacka decyzja podyktowana była brakiem miejsca na kolejne zdjęcia w serwisie FotoAlbumy na serwerze Onet'u.

Tak więc nowy adres naszych zdjęć to:

http://www.manuela.republika.pl

 

Jako bonus dodałem najbardziej aktualne zdjęcia po zakończeniu prac dekarskich.

 

P.S. 1: W/w strona jest ekwiwalentem prostego fotoalbumu więc mam nadzieję, że wszyscy wybaczą mi brak na niej zaawansowanych technik typu: php itp. Jeszcze raz zapraszam do odwiedzin.

P.S. 2: Link w mojej stopce także został już zmodyfikowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

No i domek masz ubrany. Super.

U mnie odwrotnie już jest elektryka, wentylacja i robią hydraulicy.

A'propos elektryki:

sam w porę się dowiedziałem, że jeżeli chodzi o połączenie telefonu i centrali alarmowej to kabel telefoniczny najpierw musi wchodzić do centrali alarmowej a potem już "na dom".

Na górze schodzi się wszystko: druga rozdzielnia eletryczna, TV, tel, domofony, alarm.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pewnie zauważyłaś na zdjęciach zmiany są raczej symboliczne:

- poszerzyliśmy drzwi garażowe do 260cm

- zrezygnowaliśmy z kanału kominowego dla pieca gazowego (będzie wyprowadzony bezpośrednio przez ścianę boczną)

- poszerzyliśmy przejście między salonem a kuchnią do 145cm

- powiększyliśmy taras od strony ogrodu

- podnieśliśmy ściankę kolankową o 25cm

- powiększyliśmy górną łazienkę kosztem suszarni

- dodaliśmy okna dachowe w suszarni i w najmniejszej sypialni

W porównaniu ze zmianami w niektórych Manuelach w zasadzie można powiedzieć, że budujemy zgodnie z projektem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Kon nawdychałeś się świńswa, chyba czas je jakoś wypłukać. Najlepiej za pomocą płynnych związków organicznych, przy weekendzie boć to łostatki. :wink:

Może w weekend będę w stanie coś "przyswoić". Na razie tak nie bolą ścięgna w prawej dłoni (od trzymania pędzla), że chyba nie utrzymałbym w ręku wypełnionego naczynia - a szkoda żeby coś się zmarnowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kon, a zamontowanie prowizorycznych gniazd noname, wypożyczonych od jakiegoś elektryka (np. po demontażu) do czasu odbioru, a potem zakup systemu w uldze remontowej (pewnie oddacie dom do grudnia) nie wchodzi w rachubę? :roll:

A tego sposobu z ulgą remontową nie brałem pod uwagę. To w którym momencie mogę z niej skorzystać, bezpośrednio po oddaniu budynku do użytku, czy dopiero w następnym roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z brykietami nie eksperymentuję - "uleczyła" mnie cena, a poza tym na razie mam sporo drewna.

Ale chętnie poczytam o twoich wrażeniach użytkowych.

Niejako "na gorąco" mogę powiedzieć, że gdy wczoraj o 12 w nocy dołożyłem jeszcze kilka brykietów i przymknąłem dopływ powietrza, to dziś rano o 6 znalazłem tylko ciepły popiół. Tak więc na razie wydajność brykietów lekko mnie rozczarowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niejako "na gorąco" mogę powiedzieć, że gdy wczoraj o 12 w nocy dołożyłem jeszcze kilka brykietów i przymknąłem dopływ powietrza, to dziś rano o 6 znalazłem tylko ciepły popiół. Tak więc na razie wydajność brykietów lekko mnie rozczarowała.

 

No to ja mam podobne efekty paląc drewnem. Jak zarzucę pełny wkład i skręcę dopływ powietrza

to mam te 5-6 godzin ciepełka. Po tym czasie jak dorzucę drewna i wysunę popielnik to samo

się dalej rozpala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Co do osuszania budynku to może ktoś w okolicy ma, a nie używa taki rakietowy piecyk złozony z rury, która się z niego wyciąga i nabija od góry (z górnym spalaniem). I zamiast drewnem to właczyć coś takiego i nabijać WĘGLEM. Może być skuteczniejsze niż męczenie sięz drzewem. Na dodatek wyższe temperatury wyprą wcześniej wilgoć ze ścian wię może też być korzystniej na współczynniku cena/efekt. Lub odwrotnym współczynniku (oczywiście :wink: ). Oczywiście 8) .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten rok jest ostatni ulgi remontowej. Musicie oddać budynek w tym roku i bezpośredni po oddaniu fakturki w całej wysokości ulgi brać można.

Dzięki za podpowiedź. Tak więc zamykam budowę maksymalnie do 30 grudnia 2005, następnego dnia (31 grudnia) po materiały remontowe do hurtowni i jeszcze coś będzie można wyrwać od tego kraju prowadzącego "politykę prorodzinną" i wspierającego "budownictwo mieszkaniowe dla młodych małżeństw".

 

Jeśli chodzi o ten węgiel, to szczerze powiem o tym nie pomyślałem. Ale z wyliczeń co jakiś czas prezentowanych w prasie wynikia, że współczynnik cena/efekt w przypadku węgla i drewna jest porównywalny o ile nie korzystniejszy w przypadku drewna - tylko to częste dokładanie jest główną niedogodnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...