Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jak wam się widzi ten domek? - bardzo poważnie myślę nad jego realizacją - zmieniłbym tylko to owalne okno przy schodach na takie same podwójne jak z frontowej elewacji.

http://www.archipelag.pl/projekty/projekt.php?cat=1010700&pid=73&form=simple&seek=;2;1;100;130;6;19;;;;;;;;;0;1&ExtraNavText=Fred

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Na początek wyrzuciłbym te schody i zmienił komin i kominek!

http://republika.pl/agmaservis/iza/2.JPG

Bardzo estetycznie prezentują się wylewane schody prowadzące na taras oraz komin.

Z tym to się zdecydowanie nie zgodzę, wręcz protestuję :x

Tarasy nie są za bardzo wykorzystywane/użytkowane w domu jednorodzinnym. Zależy jaką i gdzie masz działkę

 

Układ pomieszczeń całkiem ciekawy.

Ogrzewanie- gaz?

Na piętrze przydałoby się jakieś miejsce w pokojach na szafy

Podoba mi się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...

Cześć

Od Twojego ostu minęło już trochę czasu wię mam pytanie czy wybrałeś ten projekt czy z niego zrezygnowałeś, ja chcę budować freda ale jak dotąd nie znalazłam nikogo kto by go wybudował lub coś więcej na jego temat wiedział, wię gdybś posiadał jakieś dodatkowe informacje, to daj znać na forum

 

Pozdrawiam

magellan 23

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nikt dotąd nie wybudował wspaniałego Fredzika?

Ja chcę zacząć budowę w kwietniu i już nie mogę się doczekać ale miło by było zobaczyć gdzieś ten dom w rzeczywistości zawsze prędzej nasunęły by się zmiany jakie warto by było w prowadzić. Zastanawiam się np: czy nie za mało lub za małe są okna w salonie???

Oczywiście nie będę budowała ścianki między kuchnią i schodami, a poza tym narazie żadne inne zmiany mi się nie nasuwają.

Może ktoś się w końcu odezwie :D

 

Pozdrawiam

magellan23

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Oto link do niego

http://www.archipelag.pl/domek.php?KatID=3990500&ProjID=73

 

Co o nim sądzicie?

 

Ja właściwie jestem już przekonana że to będzie mój przyszły domek ale sugestie co do ewentualnych małych zmian w projekcie zawsze mile są u mnie widziane, gdyż jeszcze projektu nie zakupiłam

 

pozdrawiam :D

magellan23

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co o nim sądzicie?

 

 

Będę szczery.

Dla mnie: ekstrawagancka tragedia. Zwłaszcza ten udziwniony, ciężki betonowy taras, który kojarzy mi się z basenem przeciwpożarowym. A to krzywo-jajowate okno z tyłu? Po co te udziwnienia? Ile to będzie kosztowało? Dla mnie to architektoniczna fanaberia. Architekt jak się uważa za artystę to ma prawo wymyślać wszystko. Ale na miłość boską, dlaczego to ma być za twoje pieniądze.

Pamiętaj, że moda także w architekturze zmienia się bardzo szybko. Także ty sama za 10 lat już może nie będziesz mogła na ten dom patrzeć a i ze sprzedażą mogą być kłopoty.

 

Moja rada: szukaj czegoś bardziej uniwersalnego, czegoś, co bardziej konweniuje z otoczeniem i za bardzo nie łamie tradycji.

Czegoś co będzie ponadczasowe!!!

Tak aby wartość twojej nieruchomości z czasem rosła a nie okazała się burżujską wydumką, której nawet sprzedać się nie da.

 

Co do funkcjonalności to tylko jedna uwaga. Rozumiem ideę otwartej kuchni, ale nie lubię, gdy kuchnia jest jednym z kątów w salonie, bo to pomieszczenia o skrajnie różnych funkcjach.

 

Nie gniewaj się za radykalne krytykownie czegoś co Tobie się spodobało. Ale stoisz przed życiową decyzją, więc sto razy się zastanów zanim postawisz fałszywy krok.

 

pozdrawiam

Klaus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

przez pewien czas chcielismy budowac freda. Szukalismy domu z tarasem nad garazem i to bylo to. Pozniej pojawily sie watpiliwosci czy nie jest dziwaczny i czy bedzie wygladal ladnie i ciekawie czy kiczowato. Ktoregos dnia obejrzelismy animacje i zachodnia (na naszej dzialce) elewacja skojarzyla sie nam z buda dla psa ustawiona na statku. Zrezygnowalismy z tego projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że jest to zbytnia ekstrawagancja.Dom sprawia wrażenie ciężkiego,przytłaczającego a jednocześnie koszty podniosą nietypowe okna i masa niepotrzebnie nadlanego betonu.

Wg mnie o gustach się nie powinno dyskutować ,ale klasyka jest zawsze modna.

Dom ma się przede wszystkim tobie podobać ,bo to ty będziesz tam mieszkać,a nie ma za zadanie robić powalające wrazenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim

 

Dzięki za wypowiedzi dobrze, że szczere bo o takie chodziło.

Mnie wydaje się on właśnie prosty w budowie zresztą murarz stwierdził tak rónież. Co do ekstrawagancji to z frontu to zupełnie normalny prosty dom, ale jak ktoś z Was napisał to rzecz gustu :D .

Nie chcę po prostu zwykłej smutnej stodółki a z dachem łamanym na cztery nie chcieliśmy z mężem bo jest ich teraz jak mrówek.

 

Jeszcze raz dzięki za opinie, pozdrawiam

magellan23

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co o nim sądzicie?

 

 

Będę szczery.

Dla mnie: ekstrawagancka tragedia. Zwłaszcza ten udziwniony, ciężki betonowy taras, który kojarzy mi się z basenem przeciwpożarowym. A to krzywo-jajowate okno z tyłu? Po co te udziwnienia? Ile to będzie kosztowało? Dla mnie to architektoniczna fanaberia. Architekt jak się uważa za artystę to ma prawo wymyślać wszystko. Ale na miłość boską, dlaczego to ma być za twoje pieniądze.

Pamiętaj, że moda także w architekturze zmienia się bardzo szybko. Także ty sama za 10 lat już może nie będziesz mogła na ten dom patrzeć a i ze sprzedażą mogą być kłopoty.

 

Moja rada: szukaj czegoś bardziej uniwersalnego, czegoś, co bardziej konweniuje z otoczeniem i za bardzo nie łamie tradycji.

Czegoś co będzie ponadczasowe!!!

Tak aby wartość twojej nieruchomości z czasem rosła a nie okazała się burżujską wydumką, której nawet sprzedać się nie da.

 

Co do funkcjonalności to tylko jedna uwaga. Rozumiem ideę otwartej kuchni, ale nie lubię, gdy kuchnia jest jednym z kątów w salonie, bo to pomieszczenia o skrajnie różnych funkcjach.

 

Nie gniewaj się za radykalne krytykownie czegoś co Tobie się spodobało. Ale stoisz przed życiową decyzją, więc sto razy się zastanów zanim postawisz fałszywy krok.

 

pozdrawiam

Klaus

 

Święte słowa, w całej rozciągłości Klaus popieram je i pod nimi się podpisuję

Darpiot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim

 

Nie chcę po prostu zwykłej smutnej stodółki a z dachem łamanym na cztery nie chcieliśmy z mężem bo jest ich teraz jak mrówek.

 

magellan23

 

jesli to głowny powód to współczuje. jest taki artykuł http://polityka.onet.pl/artykul.asp?DB=162&ITEM=1212946&M=RA&MP=1

niestety potwierdzacie tezy tam zawarte.

dom nie musi byc smutną stodółką, ale nie musi tez krzyczec: tu mieszkam - widzicie jak fajnie - zupelnie inaczej niz wszyscy wokół.

i to nic ze nie pasuje do niczego wokoło. mój dom, moje pieniądze. ja ja ja.

 

jesli przesadzilem - przepraszam - taki zły dzien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do samego projektu:

ułożenie pomieszczeń bardzo funkcjonalne - zreszta mozna spotkac mase podobnych układów.

o formie sie ponoc nie dyskutuje, ale dla mnie jest on na siłe udziwniony - taki uwspółczesniony gargamel.

czy mysleliscie jak urządzicie pokoje na górze skoro cała ściana jest wielkim przeszkleniem. rozumiem ze te okna beda otwierane - tylko nie moge jakosc wpasc w jaki sposób - a otworzyc trzeba całkowicie chocby po to, aby je umyc. sypialnie bardziej przeszklone niz strefa dzienna, hmm... a i w lazience pięknie szklona sciana, no coż.. zaraz przy wannie od samej podłogi.

dla mnie przerost formy nad treścią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć robert skitek

Oczywiście to nie jedyny powód jest ich dużo więcej. Te powody podałam tylko dlatego , że chciałam wyjaśnić dlaczego trochę inny dom i nie INNY żeby pokazać innym tylko inny bo Mi się taki podoba. Nie jest też znowu tak bardzo inny aby nie pasował do domów w około i psół wygląd otoczenia, przynajmniej tak mi się wydaje.

 

Pozdrawiam

magellan23

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna na górze nie są od samej podłogi to tylko złudzenie.

Tak mam słabość do dużych przeszkleń chciałabym aby dom był jak najaśniejszy. Dlatego też zastanawiam się czy na dole w salonie gdzie jest jedno okno trzyczęściowe i drugie jedno to tego drugiego też nie zrobić dwu lub trzyskrzydłowego.?

 

Pozdrawiam

magellan23

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie przeoczyłem ze są na wysokosci "balustrady" tarasu. ale w takim razie są bardzo wysokie. tez nie mam nic do przeszlen - byleby były zastosowane z głową...

tak tylko patrzę, ze te pomieszczenia na górze będą bardzo wysokie (chyba cos z około 3,50) - przy tak małych powierzchniach - chyba może byc dziwne uczucie...

co do doswietlenia salonu to jak najbardziej. jak dla mnie to ciemnica bedzie zaraz po wejsciu do domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie wybralismy - podobal nam sie najbardziej, . ma bardzo dobry uklad i powierzchnia jest idealna. dla nas dodatkowym atutem jest to, ze nie wyglada jak przezcietny dom. myslimy o zmianie okna kuchennego na bardziej prosty ksztalt (ze wzgledow cenowych :cry: ). pomieszczenie gospodarcze prosi sie zamontowania kotla gazowego jednofuncyjnego z zasobnikiem. garaz pod jednym dachem, to dla nas kolejny plus (motocykl bedzie mial swoje mieszkanie;) ). Obawilaismy sie , ze pokoj dzienny moze byc kiepsko doswietlony, ale... jakos sie tego mocno nie czepiamy. Jedynym minusem dla nas jest to, ze chyba bedziemy musieli zainwestowac w okna antywlamaniowe lub rolety, niestety taras to niezla maskownica dla zlodzieja :evil: . teraz wystepujemy o wz i robimy lacza do dzialki, jak tylko zobaczymy dostaniemy warunki zabudowy, to bierzemy sie za kupno Freda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...