Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 51
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

mogłaś wybrać ładniejszy projekt - zbyt odbiega od innych i za bardzo się będziesz wyróżniać - a przecież będziemy sąsiadami :D :D :D

 

widzę że mały ruch na tym forum, albo ludzie piszę takie pierdoły jak ja nic nie wnoszące do tematu

 

całe forum najwyraźniej nic nie ma do powiedzenia :o

 

ludziska jak ktoś pisze z pytankiem to nie po to, żeby otrzymał jedną odpowiedź i konieć - do roboty

 

ja powiem, że domek jest fajowski (wiesz o tym), ale osobiści gustuje w innym (SATURN - najlepszy projekt w Polsce) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć po raz pierwszy

 

Projekt jest piekny. Bardzo chcialam miec taki wlasnie dom (z letkimi poprawkami wnetrz na rzecz kilku praktyczniejszych) ale moj mąż przestraszył sie kosztów. :(

Projekt łączy nowoczesne spojrzenie na architekturę i dość tradycyjne. Nie jest napewno gargamelem. Nie jest też kolejnym białym (aktualnie modny bardziej żółty) domkiem z czerwoną dachówką (szał mody - dachówka czarna lub prawie z białą brr podbitką). Nigdy nie wydawał mi się projektem nadmiernie odważnym, raczej tradycyjnym. Inna rzecz, że przekonałam się, że odwaga polega w tej chwili na budowaniu inaczej niż sąsiad - ale większość do domu przeprowadza się z bloków może to kwestia przyzwyczajeń. Upierałabym się, że ten projekt pasował będzie wszędzie tam gdzie zabudowa jest niewysoka, domy wolnostojące na działkach większych od 500 mkw, takie wielkopolskie (skąd piszę)domki z dwuspadowym dachem.

Przypomniałaś mi jaki mogłam mieć piękny domek :cry: :cry:

Mój będzie praktyczny do bólu ale w pięknych kolorach jesiennych ziemi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszce kilka drobnych uwag.

 

Układ pomieszceń przy takich założeniach(a moje były właśnie takie) bliski ideału. Mój indywidualny projekt oparłam właśnie na wnętrzach tego. Do poprawek : odrobina ścianki oddzielająca/zakrywająca szafki w kuchni - może być też coś niższego twój wybór. Przesunięcie okna w salonie bardziej z kąta.

Najbardziej udane w projekcie tj cały jego urok w częściach betonowych. Dla krytyków basenu przeciw pożarowego w formie tarasu: jak dotąd to jedyny projekt który łaczy udanie prosty dom z dwuspadowym dachem z dostawionym garażem, na którym jest taras. Właśnie zwiedzałam klasyczny "elegancki" dom w kolorach czekoladowo- waniliowych z dostawioną kostką z "grzywką". Rozejrzyjcie się wokoło pełno czegość takiego wokół. Wbrew opinii ogółu uprę się, ze właśnie taka "klasyka" będzie w pierwszym rzucie zmieniana za 10 -15 lat niczym kostki z lat 80-tych czy pseudo dworki z początku 90-tych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Magalena

W końcu pokrewna dusza :D

Pochwal się jaki ty wybrałaś projekt, jeśli dobrze zrozumiałam to jest projekt indywidualny, jeżeli tak to dużo Cię kosztował (jeżeli można spytać)?.

Mi w układzie Freda podoba sie przede wszystkim salon na dole jego metraż, w wiekszości tak niedużych domów jak ten (niecałe 120 m2) trudno znaleźć tak duży salon.

Podoba mi się też właśnie to, że przy tradycyjnej bryle dodane zostały pewne elementy zmieniające troche wygląd zewnętrzny budynku, dlatego też ten grom negatywnych opinii na forum trochę mnie zdziwił. Ale jak to się mówi każdy ma inny gust.

 

Pozdrawiam Cię i czekam na opis twojego domu (czy zaczęłaś już budowę?)

magellan23

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dom to też rzecz gustu.i niestety nie podobają mi się własnie modne w całym kraju tz.dworki,bo nie mają z nimi nic wspólnego /to że postawię 2 lub 4 kolumny nie oznacza dworku/,nie podobaja mi się tez takie zbite w jedną bryłę domy.wszystko rzecz gustu.TWÓJ DOM musi cię chwycić za serce ,poprostu widzisz -i wiesz ze to jest to i nic innego.ja mój projekt wypatrzyłam 4 czy 5 lat temu,i czekałam do teraz żeby go zrealizować,i nie przejmuję sie że jest inny .i właśnie ja z mym lubym nazywamy go gargamelem ,ale z miłoscią /w końcu dla mnie gargamel był sympatyczny,a bez niego smerfy bez wyrazu.A więc głowa do góry,i nie bójmy się realizować naszych marzeń/jesli nas na to stać/ .To tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właściwie jestem już przekonana że to będzie mój przyszły domek ale sugestie co do ewentualnych małych zmian w projekcie zawsze mile są u mnie widziane, gdyż jeszcze projektu nie zakupiłam

 

Nie lubię domów które zanadto wyrózniają się z otoczenia, wiec ten dom nie jest w moim typie. No i ta ciężka, betonowa balustrada, nijak nie mogę jej zaakceptować. Układ wnętrz w zasadzie ok. poza tym, ze długa droga od wejścia z zakupami do kuchni. chyba bym zamieniła kuchnie z gabinetem na miejsca. z tym, ze nie zależy mi specjlnie na kuchni otwartej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek jest super! Pamiętaj domek ma się podobać Tobie a nie sąsiadowi i musi być dopasowany do potrzeb. Nie będę powtarzał sloganów o gustach.

Jeśli moge dodać to wybór biura projektowego jest całkiem niezły. Dlaczego?

Postaram się odpowiedzieć krótko:

1. Projekt bardziej przypominają "szkice" a dzięki temu istnieje możliwość dopasowania ich do własnych potrzeb bez większych problemów. (Mam nadzieję, że Panowie z Archipelagu się ni obrażą, nie mam tu nic złego na myśli).

2. Archipelag w przeciwieństwie do innych biur nie stwarza problemów i udziela zgody na zmiany w projekcie. Osobiście miałem przypadek kiedy to Pani projektant zapytana o zgodę na zmianę kąta nachylenia dachu odpowiedziała - Absolutnie Nie! :-(.

3. Warto poszukać projektanta, który podpowie co jeszcze zrobić

 

Jeśli o mnie chodzi to dodałbym duże okno w gabinecie na ścianie lewej (pom.4)

I przeniósł kominek na ścianę wewnętrzną aby ogrzewać dom a nie taras.

 

Mam nadzieję, że Masz ładną działkę na ten domek!?

Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za późną odpowiedź, ale z dziką radością opiszę mój przyszły jeszcze domek (etap pozwolenia na budowę, od tygodnia jestem euforyczną właścicielką projektu).

Projektowany indywidualnie - tzw dostarczyliśmy bardzo przemyślany spis założeń, rozrysowany w dwóch wariantach wynikających z tychże założeń. W cichej nadziei, że architekt podejmie zamiast nas decyzję co wybrać. Okazało się, że scenariusz bardzo precyzyjnie zaprojektował naszą dziuplę. Co z tego wynikło opiszę niedługo, bo właśnie odkryłam, że decyzja o budowie skutkuje ciężką obsesją i kręćkiem myślowym na jeden temat.

Cena projektu 2700,- ale nikomu ze znajomych kupujacych gotowe projekty nie udało się taniej - licząc niezbędne poprawki i adaptacje. Swoją drogą rekord pobija moja przyjaciółka, która przerazona ilością parierów niezbędnych do fazy wstępnej budowy, wymyśliła, że kupi stan surowy. Po czym odkryła konieczność przepisania każdego z tych papiórów na nowych właścicieli a dodatkowo konieczność pytania miasta czy nie skorzysta z prawa pierwokupu (sic!). Z kolejnych niespodzianek: brak jednej warstwy pustaków co skutkuje wysokością 2,4 m i niemożnością montażu kaloryferów pod żadnym z okien.

Kolejnym plusem tego projektu indywidualnego jest zatrudnienie autora jako kierownika budowy i bieżące dyskutowanie ewentualnych detali (nie dopłacę za przeróbki bo projet gotowy kupiłabym o połowę taniej... ten rodzaj argumentów).

:D jak budowac to tylko we dwoje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję! ;-)

No to teraz zasób czasu jeszcze bardziej się zmaleje. Jeszcze tylko przeprawa z papierami o pozwolenie i możesz "wbić łopatę" w ziemię a tym samym zapoczątkować nowy etap Swojego Życia. Ja jestem jedną nogą po "starej stronie" a drugą po "nowej" mam nadzieję wkrótce doczekać się oficjalnego pozwolenia na realizację marzeń. Tego samego życzę Tobie :-).

Ciekaw jestem jak teraz wygląda Twój Nowy Domek. Na razie pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...

Witam, Fred był naszym projektem na szczycie listy projektów do wyboru. W sumie zrezygnowaliśmy w ostatniej chwili gdyż żona obawiała się że z ogrodu jest bezpośrednie wejście do sypialni przez schody ogrodowe. Rozwiązaniem byłoby zlikwidować je ale wtedy projekt przestaje być atrakcyjny.

W końcu wybraliśmy Marysię z tej samej pracowni (fotki w podpisie)

Jak dotąd nie widziałem żadnej realizacji Freda :(

Jak zrobisz będę śledził z uwagą

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...
  • 3 months później...

Witajcie,

 

Pozwolę sobie odświeżyć temat. Jako, że mi osobiście również podoba się "Fred" i na wiosnę startuję z budową, usilnie poszukiwałem tego domu w realu.

 

Udało mi się znaleźć pod Oławą dzięki mojej mamie, która dojrzała go z odległośći kilometra od głównej drogi. Dzięki uprzejmości przemiłej Pani - właścicielki zrobiłem kilka fotek. Przy okazji pozdrawiam serdecznie.

 

http://www.rafikel.pl/fred/fred1.jpg

 

Zdjęcia poniżej, a ja jeszcze napiszę jakie wrażenia z oglądania domu (również w środku) oraz co warto uwzględnić przy poprawkach do projektu (dziękuję za podpowiedzi życzliwej Pani!).

 

Budowany dom jest odbiciem lustrzanym projektu. Tak się składa, że ja również taki potrzebuję. Po wejściu do środka okazuje się, że hol jest przestronny. Mi wydawało się na projekcie ciasny. Łazienka na dole jest mała, bardzo mała. Ale nie będzie problemu z wstawieniem prysznica, kibelka i umywalki. Duża kotłownia, więc myślę, że pralnia również będzie już miała swoją siedzibę. Pokój dzienny jest dosyć długi i sprawia wrażenie dużego, ale być może to dzięki przedłużeniu o pomieszczenie kuchenne.

 

Czas na taras....

...i tu właśnie jest miejsce, które zdecydowało definitywnie o wyborze tego projektu. Taras robi pirunujące wrażenie ze względu na swoją wielkość. Jeśli ktoś posiada działkę w malowniczej okolicy (a ja skromnie się do tego przyznaję), to tarsa jest obowiązkowy. A ten taras jest niesamowity! Duży, przestronny, widokowy... itd. Chyba się za bardzo rozmarzyłem.

 

Moja dzialka:

http://rafikel.pl/fred/dzialka.jpg

 

Co do betonowych schodów na taras, to uspokoiłem swój niepokój związany z wąskim przejściem między balustradą a ścianą (a właściwie dachem) - według filmiku jest ciasne. Niepokój okazał się zbędny - przejście jest wystarczająco szerokie, żeby można było wnościć po schodach stoliki i grilla na sobotnie party.

 

Do poprawienia/zmiany:

 

1. Daszek nad drzwiami z tarasu do pokojów musi być bardziej spadzisty, aby również na nim położyć dachówkę. Oryginalnie jest blacha - nie sugerujcie się filmikiem Archipelagu.

 

2. Nad klatką schodową warto zrobić okienko w dachu.

 

3. Nie warto stawiać sciany działowej pomiędzy schodami i kuchnią, a schody od dołu poprowadzić po prawej stronie, dzięki czemu od stroni kuchni uzyskamy dodatkowe miejsce pod schodami.

 

4. W garażu warto zrobić wnękę (a może nawet małe pomieszczenie bez okien), które posłuży nam za spiżarnię - projekt tego nie przewiduje.

 

5. Zrezygnować z okna okrągłego na rzecz prstokątnych. Zamiast podwójnych okien wstawiać większe pojedyncze.

 

Podsumowując.

Ja osobiście wybrałem projekt "Freda" już dwa lata temu. Przez ten czas przekonałem moją kochaną żonę do niego. Właśnie uruchomiliśmy machinę związaną z budową domu.

 

[ulr]http://rafikel.pl/fred/fred2.jpg[/url]

http://rafikel.pl/fred/fred3.jpg

http://rafikel.pl/fred/fred4.jpg

http://rafikel.pl/fred/fred5.jpg

http://rafikel.pl/fred/fred6.jpg

http://rafikel.pl/fred/fred7.jpg

http://rafikel.pl/fred/fred8.jpg

http://rafikel.pl/fred/fred9.jpg

 

Linki do filmikow:

http://rafikel.pl/fred/fred1.avi

http://rafikel.pl/fred/fred2.avi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Nareszcie udało się komuś znaleźć Freda.

 

 

Być może o wybudowanym projekcie wie więcej ludzi ? W każdym razie GRATULACJE raWCo !!!

 

Dzięki za wszystkie cenne uwagi jeżeli chodzi o zmiany w projekcie. Czekam na kolejne uwagi oraz kontakt.

 

Jeśli wszystko pójdzie dobrze to od wiosny zaczynam prace budowlane.

 

Pozdrawiam i zachęcam wszystkich zainteresowanych o wyrażanie swoich opinii na temat tego domy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...