Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A tutaj dla porownania nasz HK2 ale robiony na wzor hk 1 czyli BEZ ANTRESOLI. z waznieszych zmian to :

usuniecie sciany miedzy schodami a jadalnia(zdjecie jest robione przy schodach,plecami dotykam schodow :) )

zwezylismy tez okna w kuchni zeby uzyskac efekt akwarium, no i nie dzielilismy tego dlugiego okna tak jak bylo w projekcie tylko zrobilismy jedna tafle szkla.

 

panorama forum murator.jpg

Edytowane przez Baka890
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 337
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich zapraszam do głosowania na nasz dom w konkursie firmy Galeco z rynnami kwadratowymi użytymi w projekcie HomeKoncept 2 G2.

Serdecznie dziękujemy za oddane głosy. Karolina&Karol

 

 

Link do strony poniżej :

 

 

 

 

http://galeco.pl/pl/konkurs/projekty-konkursowe/ciechanowiec.html

 

kupiliśmy dokładnie te same rynny :) jesteśmy miesiąc przed montażem. Czy Wasze rynny są z maskownicą czy bez? My kupiliśmy bez ale cały czas zastanawiam się nad ich dokupieniem.

i pytanie o dachówke. Na dachu widać creaton domino? :)

 

Z góry dziękuję za info :)

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś narzekał na rąbek w tym wątku, ale nie pamiętam, na czym polegał problem, więc polecam przeglądnąć cały wątek. Zdecydowałem się na rąbek, bo również mi się podoba, a w ogóle nie pasuje mi blachodachówka do domu typu HK1, czy HK2. Jednak decydując się na rąbek trzeba mieć świadomość jakie wady ma to pokrycie dachowe.

Po pierwsze, blacha jest płaska, więc mocno pracuje pod wpływem słońca, dlatego nawet najlepsza blacha i najlepszy dekarz nie uchroni nas przed lekkimi wgięciami/wypukleniami już po pierwszym gorącym lecie. I oczywiście te deformacje są bardziej zauważelne niż byłyby na blachodachówce. Czym gorsza blacha, tym deformacji więcej, dlatego trzeba kupić coś z wyższej, czyli droższej półki. Koszt samej blachy na dzisiaj to jakieś 35-40 złotych za metr. Dekarz musi być bardzo staranny, żeby na starcie nie narobił wgnieceń, a dodatkowo postarał się z obróbką, bo wszystkie niedociągnięcia od razu widać, co nie jest takim dużym problemem przy blachodachówce. Dodatkowo, trzeba maksymalnie unikać łączeń, bo od razu rzucają się w oczy, więc trzeba kupić blachę o pełnej długości dachu, np. krokwie mają 11m, to blacha musi mieć tyle samo. Niektórzy producenci, czy dystrybutorzy nie lubią transportować takiej długiej blachy.

Po drugie, rąbek pracuje bardziej nie tylko termicznie, ale i wpada w wibracje pod wpływem wiatru. Dlatego trzeba zrobić pełne deskowanie. Ja będę kładł na krokwie płytę OSB. Dodatkowo trzeba położyć "membranę tłumiącą drgania" pod całą blachę. Są różne typy membran, ale niektóre kosztują nawet 20 zł za metr kwadratowy - taki 1-2 centymetrowy "dywan o długim włosiu" z tworzywa sztucznego. U nas będzie jakaś tania gąbkowa, 0,5-centymetrowa membrana, a ewentualnie kupimy trochę tej drogiej i potniemy ją na paski i włożymy na środku pomiędzy rąbkami. Rzekomo, to ma chronić nie tylko przed drganiami, ale i przed częścią deformacji. Rozmawiałem z właścicielem domu, który ma rąbek z tą blachą, którą ja kupiłem. Nie robił ani pełnego deskowania, ani nie dawał membran, bo nie wiedział i właśnie narzekał na wibracje, bo przy mocnym wietrze są one słyszalne w domu. Ja będę miał strop betonowy na poddaszu, więc to też jest dodatkowa bariera dźwiękowa. Jeżeli ktoś ma mieć strop gipsowo-kartonowy, to tym bardziej powinien zgłębić temat.

I jeszcze uwagi odnośnie estetyki. Rąbek występuje w formie co 30 i co 50 cm. Rzekomo kiedyś był modny ten gęstszy, ale na nowoczesnym domu rzekomo lepiej prezentuje się ten rzadszy. Kiedyś więcej kupowało się rąbka z przetłoczeniami, dzisiaj bez przetłoczeń.

Moja porada jest taka. Jak z wszystkimi sprawami, które stanowią dużą część kosztów budowy domu, nie opieraj się na opinach internetowych, tylko sprawdzaj w realu i najlepiej w kilku miejscach. Zadzwoń do najbliższego dużego dystrybutora i popytaj, komu sprzedali taką blachę. Pogadaj z właścicielem i naocznie sprawdź jak to wygląda. Zdjęcia nic ci nie pomogą w tym przypadku, bo przekłamują nie tylko wygląd ale i kolor. Mój "szary grafit" wygląda zupełnie inaczej w słońcu, czy w pochmurny dzień. Tak samo, jest duża rożnica w kolorystyce, gdy patrzy się na dach stojąc pod samym budynkiem, a tym gdy patrzy się z oddali. W każdym razie nigdy tak jak widać to na zdjęciach od producentów lub innych budujących. Popytaj też twojego potencjalnego dekarza, co myśli o tym rozwiązaniu, bo moim zdaniem, słaby dekarz w tym przypadku to niemalże pewna porażka.

Edytowane przez KrzysztofBud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Jesteśmy z żoną mocno zainteresowani na projekt HK-2, w sumie jesteśmy zdecydowani ale bardzo zależy nam żeby zobaczyć dom na żywo. Jesteśmy z okolic Krakowa. Czy ktoś na forum już postawił stan surowy lub coś więcej w okolicach +/- 150KM Krakowa ? bardzo proszę o kontakt na prywatną wiadomość.

A tymczasem nadal śledzimy wasze postępy w pracach nad waszymi domkami.

Pozdrawiam

Adrian

 

My budujemy w Krakowie, na razie ciągle prace fundamentowe. Do końca października ma być SSZ. Jak coś to zapraszamy, ale nie ma co się zastanawiać nad projektem, bo jest boski : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o informację jak robiliście ściany fundamentowe? Wylewane czy z bloczków? Czy ktoś rezygnował z wieńca na ścianie fundamentowej?

 

U nas ściany fundamentowe z bloczków zakończone górnym wieńcem ściany fundamentowej. Dzwoniłem osobiście do projektanta w tej sprawie i powiedział, żeby z wieńca nie rezygnować (lepiej rozłożony ciężar i mniejsze naprężenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie , jak możecie to zapraszam na oddanie głosu na nasz dom: http://galeco.pl/pl/konkurs/projekty-konkursowe/ciechanowiec.html

 

Na wszelkie pytania odnośnie domu proszę o zapytania na priv.

 

Pozdrawiamy Karolina&Karol

 

Witam

Ładna dachówka i rynny, pasują do całości. Chciałem zapytać też o garaż bo z tego co widzę jest mocno cofnięty do tyłu. Przedłużyliście garaż na dłuższy ? jakieś zdjęcia można prosić ? z czego to wynikło bo chyba teraz macie garaż na 2 auta na długość :) a co do dachu, co to za dachówka i rynny, jaki koszt wykonania dachu ? robiliście strop dachu betonowy czy deskowany + wata i regipsy. Jakieś fotki ze środka też mile widziane.

 

Pozdrawiam

Adrian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas ściany fundamentowe z bloczków zakończone górnym wieńcem ściany fundamentowej. Dzwoniłem osobiście do projektanta w tej sprawie i powiedział, żeby z wieńca nie rezygnować (lepiej rozłożony ciężar i mniejsze naprężenia)

 

Dzięki. Też tak będziemy robić, chociaż wykonawca i kierownik wątpią w sens tego wieńca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie drodzy formułowicze :)

Lada dzień zaczynamy budowę hk2g2 - z antresolą (lustrzane odbicie) i borykamy się z jednym problemem,

mianowicie chodzi o zabudowanie okna przy kominku na ścianie bocznej, w celu stworzenia spokojnego kącika na tv.

Lecz troszeczkę się obawiamy czy zabudowanie tej ściany będzie dobrze wyglądać, biorąc pod uwagę że wyjdzie jedna ogromna ściana ze względu na antresolę

ale z drugiej strony miejsce zaproponowane w projekcie na tv jest fatalne :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zrezygnowaliśmy z tego okna w salonie i ściana nie wygląda źle. Mnie też nie podobało się zaproponowane ustawienie TV w oryginale. Mimo braku tego okna jest jasno a ustawienie sprzętów w salonie znacznie łatwiejsze.

 

Czy możesz przesłać kilka zdjęć? Też zastanawiamy się nad usunięciem lub zmniejszeniem tych dwóch sporych przeszkleń na ścianie bocznej od strony salonu/jadalni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, pytanie do tych co już mają okna lub są w trakcie wyceny. Nie mieliście problemów z oknami uchylno otwieranymi większymi niz 150 cm z PCV? Nam wszędzie mówią, że z PCV nie ma opcji uzyskania okna szerszego niż 150 cm. Nie chcemy dzielić na dwukwaterowe, bo jak dla nas kompletnie psuje to efekt wizualny. Alu robią ponoć do 177 cm, przy czym cena alu nie do końca nam leży : )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...