Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 337
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hmmm, pytanie do tych co już mają okna lub są w trakcie wyceny. Nie mieliście problemów z oknami uchylno otwieranymi większymi niz 150 cm z PCV? Nam wszędzie mówią, że z PCV nie ma opcji uzyskania okna szerszego niż 150 cm. Nie chcemy dzielić na dwukwaterowe, bo jak dla nas kompletnie psuje to efekt wizualny. Alu robią ponoć do 177 cm, przy czym cena alu nie do końca nam leży : )

 

No niestety - faktycznie jest kicha. My w kuchni zrobiliśmy fixa, bo i tak tam obok jest okno mniejsze, a w gabinecie dzielone.

 

Jakie macie wyceny na fasadę? Czy ktoś robił w PCV łączone łącznikami, stabilizatorami? Wychodzi najtaniej (max 15.000 zł), ale konstrukcja chyba nie jest pewna. Mam też wyceny na MB86 - są do przyjęcia (około 20.000 zł). Dostałem też wycenę z systemu typowo fasadowego - 60.000zł ...... !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System typowo fasadowy Yawal FA50N z montażem 19 000 netto +8% VAT, można też zrobić w systemie okiennym TM77HI 15 000 netto, system okienny nie spełnia norm na parcie wiatru, ale powinien wg wykonawcy spokojnie wytrzymać. Napewno dużo lepsze rozwiązanie niż PCV. My zdecydowaliśmy się na fasadowy. Montaż do końca listopada. Szyby bezpieczne hartowane, pakiet 3 szybowy UW poniżej 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do okien PCV to okno w kuchni, to dzielone, rozwierno uchylne mam zamówione w oknoplaście w systemie przesuwnym. Okno w gabinecie zrobiliśmy uchylne i też nie było problemu. Co do fasady ma taki plus, że jest montowana w warstwie ocieplenia poza otworem okiennym. Okna też będziemy montować w systemie ciepłym np. mowo, poza otworami okiennymi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie przymierzamy się do budowy tego domku z tym że HK02-G2

Zmiany jakie wprowadziliśmy to:

1. Zrezygnowaliśmy z prysznica na parterze i powiększyliśmy spiżarkę.

2. Zrezygnowaliśmy z okna dachowego nad salonem, oraz z okna w ścianie przy kominku, tak żeby była możliwość zamontowania telewizora.

3. Zrezygnowaliśmy z tarasu oraz balkonu, jak się ma ogród i taras na ogrodzie to raczej nikt nie będzie korzystał z tarasu nad garażem.

4. Był jeszcze plan żeby powiększyć cały dom o jakiś 1m, tzn przesunąć ścianę od jadalni, salonu, wydaje mi się, że dom będzie za mały ale to już kwestia gustu i upodobań.

I to chyba by było na tyle zmian.

Pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Buduje Projekt domu HomeKONCEPT-02 G2 ENERGO dodałem piwnice pod całością oprócz garażu. Ruszyłem w połowie lipca. Buduje z YTONG 36,5 cm Energo.

 

Pytanie do państwa z Krakowa na jakim etapie z budową jesteście?

 

Kurcze, nie dostaję powiadomień na maila o nowych wpisach i dopiero teraz czytam kolejne posty. Też budujemy z Ytonga, tyle, że 48. Aktualnie robimy więźbę dachową, lada moment krycie dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety - faktycznie jest kicha. My w kuchni zrobiliśmy fixa, bo i tak tam obok jest okno mniejsze, a w gabinecie dzielone.

 

Jakie macie wyceny na fasadę? Czy ktoś robił w PCV łączone łącznikami, stabilizatorami? Wychodzi najtaniej (max 15.000 zł), ale konstrukcja chyba nie jest pewna. Mam też wyceny na MB86 - są do przyjęcia (około 20.000 zł). Dostałem też wycenę z systemu typowo fasadowego - 60.000zł ...... !

 

Ale te 60 tys nie dotyczy tylko tego dużego przeszklenia tylko całości, prawda? Pytam, bo już nic mnie nie zdziwi : ) My całość alu plus system fasadowy mamy wycenę na 57 000 netto. Myślimy nad całością z PCV, a duże przeszklenie z alu - tutaj mamy cenę na całość 39 000. Jak patrzymy na otwory okienne to to duże przeszklenie chyba faktycznie powinno być w systemie fasadowym, bo to naprawdę kawał okna - czasem dość mocno w Krakowie powiewa halnym : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas strop już wylany tydzień temu. Chwilę teraz odpoczywa, ścianki kolankowe już prawie stoją i zaraz ruszamy z dachem.

 

 

 

[ATTACH=CONFIG]370628[/ATTACH]

 

 

 

 

 

[ATTACH=CONFIG]370629[/ATTACH]

 

 

 

 

I z dziś....

 

 

[ATTACH=CONFIG]370638[/ATTACH]

 

No to jesteśmy na podobnym etapie : ) Aktualnie robimy więźbę dachową. Na jakie krycie się zdecydowaliście? My na Plannję na click.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te 60 tys nie dotyczy tylko tego dużego przeszklenia tylko całości, prawda? Pytam, bo już nic mnie nie zdziwi : ) My całość alu plus system fasadowy mamy wycenę na 57 000 netto. Myślimy nad całością z PCV, a duże przeszklenie z alu - tutaj mamy cenę na całość 39 000. Jak patrzymy na otwory okienne to to duże przeszklenie chyba faktycznie powinno być w systemie fasadowym, bo to naprawdę kawał okna - czasem dość mocno w Krakowie powiewa halnym : )

Niestety.... jedynie fasady! Pozostałe okna około 24.000 zł (daliśmy wzmocnioną szybę P2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My obecnie mamy trochę, więcej niż na zdjęciach.

Szczyty obmurowane, dach przykryty membraną.

Czy ktoś krył dach płaską dachówką?

My obecnie jesteśmy na etapie ponownego wyboru dachówki, dzięki jakości firmy Creaton.

(możecie przeczytać na tym forum, http://forum.muratordom.pl/showthread.php?291642-craton-simpla/page5 )

IMG_2546.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My obecnie mamy trochę, więcej niż na zdjęciach.

Szczyty obmurowane, dach przykryty membraną.

Czy ktoś krył dach płaską dachówką?

My obecnie jesteśmy na etapie ponownego wyboru dachówki, dzięki jakości firmy Creaton.

(możecie przeczytać na tym forum, http://forum.muratordom.pl/showthread.php?291642-craton-simpla/page5 )

[ATTACH=CONFIG]371641[/ATTACH]

 

Ojej! My też mieliśmy kłaść simplę. Dobrze, że w ostatniej chwili zmieniliśmy decyzję - orea 9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie czego ja buduje w okolicach Poznania,gdybyscie byli w poblizu,zapraszam. P.S nie rezygnuj z balkonów bo to glownie one daja temu projektowi nowoczesny charakter i odrozniaja go od innych

 

Witam serdecznie. Interesujemy się projektem HK2. Jesteśmy z okolic Poznania i jeżeli zaproszenie nadal jest aktualne to z chęcią przyjechalibyśmy obejrzeć domek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System typowo fasadowy Yawal FA50N z montażem 19 000 netto +8% VAT, można też zrobić w systemie okiennym TM77HI 15 000 netto, system okienny nie spełnia norm na parcie wiatru, ale powinien wg wykonawcy spokojnie wytrzymać. Napewno dużo lepsze rozwiązanie niż PCV. My zdecydowaliśmy się na fasadowy. Montaż do końca listopada. Szyby bezpieczne hartowane, pakiet 3 szybowy UW poniżej 1

 

Dostalem wycene na YAWALu FA50N na 29.000 zl. Jakim cudem masz to za 20.000?! Taka sama fasada? 2x drzwi? Jaki kolor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalem wycene na YAWALu FA50N na 29.000 zl. Jakim cudem masz to za 20.000?! Taka sama fasada? 2x drzwi? Jaki kolor?

 

Jeśli chcesz mogę Ci na PM, wysłać namiary na firmę która mi to robi i na jeszcze jedną.

Na Yawalu miałem robione dwie wyceny, jedna firma co mi to robi 19 000 netto, od innej miałem za 22 000 netto.

Z innych wycen miałem jeszcze na Aluprofie, ale wychodziło drożej jedna firma 22 000 druga jak dobrze pamietam 25 000.

Kolor RAL 7016 z obu stron, Drzwi 2x tak jak w projekcie. Szyby bezpieczne hartowane. Pakiet 3 szybowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mogę Ci na PM, wysłać namiary na firmę która mi to robi i na jeszcze jedną.

Na Yawalu miałem robione dwie wyceny, jedna firma co mi to robi 19 000 netto, od innej miałem za 22 000 netto.

Z innych wycen miałem jeszcze na Aluprofie, ale wychodziło drożej jedna firma 22 000 druga jak dobrze pamietam 25 000.

Kolor RAL 7016 z obu stron, Drzwi 2x tak jak w projekcie. Szyby bezpieczne hartowane. Pakiet 3 szybowy.

 

My mamy DECORAL, więc pewnie dlatego też cena wyższa. No ale podeślij proszę, choć pewnie będzie kłopot, bo my ze Szczecina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Planujemy zakupić projekt HK2 i jak większość forumowiczów chcielibyśmy obejrzeć domek na żywo.

Czy jest ktoś z województwa mazowieckiego,świętokrzyskiego kto wybudował ten projekt i mógłby udostępnić obejrzenie na miejscu.

Z góry dziękuję za odpowiedź,podaje ewentualnie e-maila [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...