Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Mam problem z oknami dachowymi. Mam zrobiony otwór na okno kolankowe taki jak jest w projekcie. Teraz się okazało, ze nie da się tam zamontować okien o wymiarach z projektu czyli szerokość 94 cm. Można włożyć tylko 78 cm. Jak to wygląda u was.

 

Proszę o pomoc.

 

U nas z tego co pamiętam obydwa mają razem coś ok. 140 cm, czyli pewnie mamy te 78 cm. Mamy Fakro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 337
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...

Witam,

Jak wysoka wyszła Wam ścianka kolankowa, uwzględniając wylewkę/podłogę i grubośc ocieplenia jakie zastosowaliście? W projekcie "grubośc dachu" z ociepleniem wynosi jak dobrze pamietam 46cm. Wg projektu sciankach kolankowa ma wysokośc 126cm a krawędź okna jest na wysokości 172cm.... Jak wyszło w praktyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, gdzie zamawialiście okna? Najbardziej interesuje mnie to duże, nie decydowaliśmy się na przedzielenie kawałkiem ściany, robimy takie jak w projekcie. Właśnie ruszyliśmy z budową w Krakowie, planujemy skończyć SSZ do końca października, pewnie zejdzie ciut dłużej, bo pogoda zapewne przeszkodzi i jakieś nieplanowane potknięcia po drodze też się zdarzą. Ale jestem optymistką i wierzę, że przed zimą się uda :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, gdzie zamawialiście okna? Najbardziej interesuje mnie to duże, nie decydowaliśmy się na przedzielenie kawałkiem ściany, robimy takie jak w projekcie. Właśnie ruszyliśmy z budową w Krakowie, planujemy skończyć SSZ do końca października, pewnie zejdzie ciut dłużej, bo pogoda zapewne przeszkodzi i jakieś nieplanowane potknięcia po drodze też się zdarzą. Ale jestem optymistką i wierzę, że przed zimą się uda :)

 

Witam,

 

Okna zamawialiśmy w Amex-Bączek Falknowo

Duże okno jest aluminiowe, reszta pvc veka softline 82

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak wysoka wyszła Wam ścianka kolankowa, uwzględniając wylewkę/podłogę i grubośc ocieplenia jakie zastosowaliście? W projekcie "grubośc dachu" z ociepleniem wynosi jak dobrze pamietam 46cm. Wg projektu sciankach kolankowa ma wysokośc 126cm a krawędź okna jest na wysokości 172cm.... Jak wyszło w praktyce?

 

Witam,

 

u nas grubość dachu wynosi 62 cm- dalismy docieplenie na zewnątrz THERMANO

belki bedą odkryte w srodku domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak wysoka wyszła Wam ścianka kolankowa, uwzględniając wylewkę/podłogę i grubośc ocieplenia jakie zastosowaliście? W projekcie "grubośc dachu" z ociepleniem wynosi jak dobrze pamietam 46cm. Wg projektu sciankach kolankowa ma wysokośc 126cm a krawędź okna jest na wysokości 172cm.... Jak wyszło w praktyce?

 

U nas kolankowa wyszła 121 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich :)

Jesteśmy z żoną mocno zainteresowani na projekt HK-2, w sumie jesteśmy zdecydowani ale bardzo zależy nam żeby zobaczyć dom na żywo. Jesteśmy z okolic Krakowa. Czy ktoś na forum już postawił stan surowy lub coś więcej w okolicach +/- 150KM Krakowa ? bardzo proszę o kontakt na prywatną wiadomość.

A tymczasem nadal śledzimy wasze postępy w pracach nad waszymi domkami.

Pozdrawiam

Adrian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiliśmy projekt i zamierzamy zaczac budowe i tu moje pytanie.

Jest nadal ktos na forum kto juz zbudował dom i mógłbym go obejrzec? okolice warszawy

Czy zastosowaliście strop monolityczny czy tevie? Pytałem o tevie projektanta to stwierdził ze sie nie da a tu na zdjeciach widziałem dużo takich rozwiazan. Myśle ze to będzie tańsze, więc mój architekt powinienł sie przyłożyc i pozmieniac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Mam wielką prośbę o opinie odnośnie okna kolankowego. 1) W jakiej firmie kupiliście lub gdzie rozważaliście zakup i ile zapłaciliście za cały komplet "okna kolankowego", czyli wszystkie 4 części? 2) Czy dolne części okna, czyli fasadowe macie z tej samej firmy, co część górną czyli połaciową? 3) Czy udało Wam się dobrać kolor fasadowej części kolankowego z pozostałymi oknami fasadowymi? 4) Proszę o wszelkie podpowiedzi, na co zwracać uwagę przy wyborze tych okien i z czym mieliście problemy i jak je rozwiązaliście. 5) Wszelkie fotki z wewnątrz i z zewnątrz mile widziane :) Wielkie dzięki. Edytowane przez KrzysztofBud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...