Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Z miasta na wieś, czyli Prosty1 do celu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 199
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej myqda, dzięki. Pompa naprawdę daje radę. Wiem, że zima jak na razie jest b. łągodna, ale mamy też nie do końca ocieplony dach i pare niezlikwidowanych jeszcze mostków (nieobrobione drzwi wejściowe, płyta przy wieździe do garażu), a daję rade i cały czas w domu jest 21st. Polecam jak najbardziej :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Semcio,

pisałeś, że nie chciało Wam się dojeżdżać na budowę... a do pracy dojeżdża się łatwiej jakoś do Wrocka?

Czy nie musicie codziennie?

Ekspresówka za jakieś 2 lata, wtedy będzie cudnie z dojazdem. A na razie... zastanawiam się, czy warto się spieszyć. Może mnie te 20 km codziennie lekko złamać.

 

Chociaż ja też właściwie prę już na własną trawkę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojazdy do pracy niestety codziennie są w moim przypadku konieczne, ale jazda rano jest dość bezproblemowa. Z Trzebnicy do Wrocławia (pl.Bema) w około 30min nie jest straszne. Wcześniej to żona miała dalsze dojazdy, a teraz moja kolej :) Na razie nie jest to uciążliwe i na Twoim miejscu bym się tym nie przejmował :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, właśnie wczoraj była okazja zrobienia zdjęcia z zewnątrz przy świetle dziennym. Drzwi prezentują sie naprawdę dobrze, choc jeszcze oklejone folia. Jak będzie położona struktura, to dopiero odkleję. Tak na wszelki wypadek. Drzwi w sobotę zostały już obrobione wstępnie, coby ciepło nie uciekało nam bokami :) Kolor oczywiście antracyt.

 

http://i656.photobucket.com/albums/uu282/semcio/budowa/elewacja/CAM01751.jpg

Edytowane przez semcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Tomaszs131 - tak mam reku Aeris LUX VV 350. Generalnie jestem bardzo zadowolony. Centralka na razie działa bez zarzutów, sterowanie jest łatwe i pozwala na zaprogramowanie kilku przedziałów czasowych (mam ComfoSense) i nadanie im jednego z czterech trybów ustawień - OFF, LOW, MEDIUM, HIGH. Jest to bardzo wygodne i pozwala tak zaprogramować centralę, żeby nie zużywała niepotrzebnie prądu. Co do wydajności, to przy kalibracji całego systemu mierzyliśmy temperatury i przy -8 na zewnątrz temperatura wywiewana miała 19.8 st, a nawiewana 19.1 st. Także odzysk ciepła też działa i to dość dobrze. Co do hałasu - centralka stoi na strychu na płytach OSB i nie ma pod nią jeszcze wełny (a będzie 28cm). Słychać ją dopiero na najwyższym biegu w pomieszczeniu bezpośrednio pod nią. Poza tym jest naprawdę cicha. Dobra rzecz, to wyjście rurki od kondensatu z gwintem jak w umywalce od spodu urządzenia - pozwoliło to na dokręcenie normalnego syfonu i podłączenie reku do odpływu kanalizacji. Podłączenie tego wszystkiego też było raczej banalne - każdy by to potrafił. Zatem centralę POLECAM :)

 

Nie wiem, jakie inne możesz mieć jeszcze pytania, ale w razie czego pytaj śmiało, a postaram się odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam, w związku z tym, że jesteśmy na etapie tworzenia naszego projektu na wzór Prostego, miałabym do Pana parę pytań :)

1. Czy po miesiącu mieszkania zmieniłby Pan coś w projekcie? Zmniejszył/powiększył gdzieś powierzchnie (np. w części dziennej)? Dodał jakieś okna, może jakieś pomieszczenie?

2. Czy rzeczywiście przy wentylacji mechanicznej jest świeże powietrze w domu, czy nie trzeba otwierać okien, żeby przewietrzyć?

3. Czy jest Pan zadowolony z ogrzewania podłogowego? Czy jest różnica w odczuwaniu ciepła między miejscami gdzie są panele, a tymi gdzie są płytki?

4. Czy dom długo się nagrzewa i czy trzyma ciepło - pytam się o to, gdyż budował Pan z silki i my też się nad tym zastanawiamy.

5. Czy koszt płyty fundamentowej był dużo wyższy niż gdyby robił Pan zwykłe fundamenty?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj emi_emi1,

nie wiem, czy nie za wcześnie na odpowiedź na Twoje pytanie nr 1. Na razie przyzwyczajamy się do domu i nie widzę żadnego problemu. Część dzienna jest dość przestronna, okna dają sporo światła i widoków na świat. Z pomieszczeń to brakuje spiżarni, ale ten mankament był dla nas oczywisty od początku.

2. Powietrze jest świeże i niby nie trzeba wietrzyć, ale... reku na max obrotach wymieni Ci powietrze w domu w 1-2h, a otwarte okna w 5min... Mimo, że nie ma takiej potrzeby IMHO nikt nie zabrania wietrzenia w domu z reku. Natomiast na 100% wentylacja taka działa dużo skuteczniej niż grawitacyjna.

3. Zadowolony z podłogówki jestem bardzo. Oczywiście trzeba pamiętać, że podłoga nie jest ciepła przy dobrze zaprojektowanym ogrzewaniu. Jest ni to ciepła, ni to zimna. Natomiast komfortowo się po niej chodzi bez kapci, a maluch znajomych z przyjemnością zasówał po podłodze na czworaka. Kafle i panele mają jak dla mnie podobną temperature, ale przez facture i twardość materiału panele są chyba minimalnie bardziej komfortowe.

4. Nagrzewanie domu przy założeniu grzania od odpowiedniego punktu w sezonie nie powinno być zjawiskiem zauważalnym. Jednak, gdy zamontowaliśmy pompę pod koniec października, to dom do sensownej temperatury nagrzewał się kilka dni. To samo z podnoszeniem temp - z 19 st na 21 st ok 3 dni (po wprowadzeniu), więc bezwładność jest. Co do wyziębiania - miałem ostatnio wyłączoną pompę przez ok 16h. Temp spadła o ok 0.4st C. A nie do końca mam jeszcze dach ocieplony i kilka sporych mostków do zlikwidowania. Silka jest świetna pod względem akumulacji i niezastąpiona, gdy trzeba coś przykręcić do ściany (wcale nie trzeba do tego mega-młota udarowego, a trzyma, że hej)

5. Koszt był niższy. Również ze względu na dość wymagające warunki gruntowe. Z reguły jednak koszty płyty i fundamentów są porównywalne. Wszystko zależy od konkretnego przypadku.

 

Mam nadzieję, że powyższe odpowiedzi rozwiązują Twoje wątpliwości. W razie czego pytaj śmiało.

 

A co tymczasem dzieje się w domu? Niewiele w sumie. Pojawiły się kosze zlewowe (jeszcze nie wszystkie, bo czekamy na rury spustowe):

 

http://i656.photobucket.com/albums/uu282/semcio/budowa/elewacja/CAM01758.jpg

 

Na powyższym zdjęciu widać też pierwsze oznaki cywilizacji ;) Ponadto pojawiły się tymczasowe schody i stól. Powoli dokańczają się też wewnątrz różne elementy. Będę też z powrotem zabierał się za zabudowę GK. Trzeba w końcu ten temat zamknąć. Pozatym przeprowadzka na wieś to sielanka, ale z konsekwencjami. Spokój, przyroda, widoki są nieocenione, ale wszędzie jednak daleko. Coś za coś :)

 

http://i656.photobucket.com/albums/uu282/semcio/Trzebnica%20i%20Swiatniki/CAM01766.jpg

 

http://i656.photobucket.com/albums/uu282/semcio/Trzebnica%20i%20Swiatniki/CAM01767.jpg

 

http://i656.photobucket.com/albums/uu282/semcio/Trzebnica%20i%20Swiatniki/CAM01770.jpg

 

http://i656.photobucket.com/albums/uu282/semcio/Trzebnica%20i%20Swiatniki/CAM01776.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziękuje za wyczerpujące odpowiedzi :)

Nasunęły mi się jeszcze trzy pytania:

1. czy podcień nad tarasem nie ogranicza za bardzo światła w salonie?

2. gdzie macie zamiar ustawić telewizor? obok kominka czy nad nim - tak jak jest w wizualizacji?

3. wiem, że nie macie jeszcze kuchni, ale czy po postawieniu schodów i stołu jest miejsce, żeby swobodnie obejść stół nie uderzając o schody głową? :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Co do podcienia, to na pewno nie ogranicza światła w okresie jesień - zima - wiosna, bo słońce operuje poniżej tego podcienia, natomiast daje przyjemny cień w najgorętszym czasie letnim. Mieszkałęm wcześniej w domu bez takiego podcienia i po roku zamontowaliśmy markizę. Także podcień jest jak najbardziej potrzebny. Co do samego światła, to nie zauważyłem jego braku - wszystkie pomieszczenia w domu są naprawdę dobrze doświetlone. Włącznie z salonem.

 

2. TV w salonie to problem w tym domu. Być może nie będzie go tam wcale, bo nie oglądamy dużo telewizji. Przygotowaliśmy gniazdka przy kominku i na ścianie vis-a-vis jadalni. To kwestia przewidywanej aranżacji wnętrza.

 

3. Genaralnie miejsca jest więcej niż myśleliśmy. Schody docelowe będą dawały więcej miejsca, niż obecne, a teraz dyskomfortu się nie odczówa. Można spokojnie przejść dookoła stołu z każdej strony. Po dodaniu wispy w kuchni będzie nieco gorzej, ale nie ciasno. Przekonamy się za ok 2 tygodnie, jak ją zamontują :) Teraz jest tak, jak na poniższym zdjęciu (stół tymczasowy, 180x90, więc wcale nie mały. Bałagan poprzeprowadzkowy wybaczcie:))

 

http://i656.photobucket.com/albums/uu282/semcio/budowa/wnetrza/CAM01777.jpg

 

A tutaj nawet spory fotel się zmieścił:

 

http://i656.photobucket.com/albums/uu282/semcio/budowa/wnetrza/CAM01750.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Przypadkiem znalazłam Wasz dziennik, więc postanowiłąm się rozgoscić. Też mieszkamy w domku z ''Domyz wizją'' i pwoiem tak, domki i projekty maja zajefajne:) Jak Wam sie mieszka? Szybko przeleciałam dziennik i mam pytanko, jak wykanczacie taras nad garazami? Będzie żwirek? My mieszkamy u siebie juz 3 lata, ktore minęły jak z bicza strzelił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłam z wizytą i widzę, że bardzo sie pozmieniało. Elewacja wyszła superowo i pasuje bardzo do bryły domu, w środku robi sie przytulnie.

Mam pytanie odnośnie łazienki, widzę że nie masz kabiny, planuje takie samo rozwiązanie ale wielu mnie przestrzega przed rozchlapywaniem wody, jak takie rozwiązanie spisuje się w rzeczywistości?

czy uszczelnialiście jakość specjalnie odpływ liniowy (kołnierze, folia w płynie i takie tam) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek zajęty, nie zagląda, a tutaj goście!

 

żona m - witam, zapraszam :) Nad garażem żwirek już jest, tylko jeszcze nie do końca rozgrabiony. Zostało poprawić po robieniu elewacji, a że zaraz po nie było czasu i nastała zima, to niedługo trzeba będzie grabie w dłoń i na taras marsz! :) W sumie 6 ton żwirku tam mamy wysypane, a cała izolacja zrobiona w technologii z projektu (EPDM na ociepleniu, czyli dach balastowany). Na pewno gdzieś jest zdjęcie. O - tutaj z początków rozgrabiania:

 

http://i656.photobucket.com/albums/uu282/semcio/budowa/dach%20plaski/CAM01383.jpg

 

beatagl - dzięki! Co do łazienki, to mamy na razie prysznic wydzielony kotarką. Docelowo szybą z zostawionym przejściem. Bez niczego to jednak by się chlapało. Kotarka daję radę, to i szyba będzie. A odpływ liniowy uszczelniony jest kołnierzem, który dostał w zestawie. Kołnierz połączony z resztą izolacji z folii w płynie, którą zaciapana jest łazienka w okolicach prysznica. Myślę, że jakaś izolacja jest niezbędna.

 

Teraz w domu na tapecie oczekiwanie na kuchnię i powoli kończenie wszystkiego na poddaszu. Ostatnio otrzymaliśmy też oficjalnie numer domu na naszej ulicy. Nigdy nie myślałem, że dostaniemy numer 1. Jedynka jest ok, to nie szkoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My planujemy na żwirku dać jeszcze taras drewniany, ale na razie mamy żwirek. Z tym sprzątaniem nie będzie chyba źle, bo nawet styropian po elewacji poprostu stamtąd wywiało. Bałem się sprzątania tych wszędobylskich kulek. Zresztą kolor żwirku mam nadzieję troche liście przymaskuje. A jak nie, to zostają grabie do liści lub dmuchawa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

mam pytanie, jaką wysokość mają okna na dole? Czy są to wymiary niestandardowe?

I jeszcze jedno, czy do budowy domu z silki braliście ekipę która się w tym materiale specjalizuje? Pytam, bo nie możemy się zdecydować z czego budować, wolelibyśmy z silki, ale obawiamy się, że zwykła ekipa sobie nie poradzi, a znowu ta która wie jak z tego budować będzie chciała więcej kasy.

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...