Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szmaragd 4 budowa domu - pytanie i komentarze


Recommended Posts

Cześć. Dzieki za pozytywny komentarz :) Budowa poszła sprawnie. Pogoda w tym roku byla swietna takze nie bylo opóżnień. Zaczeliśmy budowę stanu surowego 26 czerwca a skończyliśmy chyba 5 września. 24 października wstawiliśmy okna ale jeszcze nie mialem kiedy zrobic zdjec. Zrobie to pewnie w sobote bo w tygodniu wczesnie sie juz sciemnia i zdjecia beda nieciekawe.

 

robiliście dodatkowe przepusty w fundamentach nie licząc wod-kan i napowietrzenia kominka ?

 

Niebardzo rozumiem co masz na mysli. Moge jedynie powiedziec, ze kominka u nas nie bedzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 111
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Żadnych dodatkowych systemow nie planujemy. Wentylacja grawitacyjna, instalacja wod.-kan. elektryczna i gazowa nic wiecej skomplikowanego poza tym :)

 

Na etapie budowy fundamentow zostawialismy jedynie otwor za odplyw kanalizacji. Ustalalismy ten otwor(jego położenie i wysokośc) z hydraulikiem ktory bedzie robil przylacze. A raczej hydraulik zasugerował to murarzom :)

 

Ekipa racja, bardzo sprawna i bardzo fajna. Śmiało mogę każdemu polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no proszę są i już okna :))

ładny kolor, drzwi i bramę garażową dobierzesz w tym samym kolorze ?

ile w sumie okien wstawiono ? jeszcze za oknami w ogóle się nie rozglądałam, jeśli to nie tajemnica mógłbyś zdradzić jakiego rzędu jest to koszt ?

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworów okiennych mamy 15 . Kolor bramy i drzwi wejściowych chyba będzie w tym kolorze. Jest to winchester także chyba nie powinno być problemy z dobraniem koloru . Kamien elewacyjny na garażu chcemy zrobić ciemny szary, taki grafit, więc chyba ładnie to będzie kontrastować z winchesterem. Elewacja biała a dach antracyt .

 

Trochę teraz żałuje, że nie zobaczyłem tego zdjęcia przed zakupem okien .

 

[ATTACH=CONFIG]144219[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]144224[/ATTACH]

 

Zrobiłbym dokładnie w takim samym klimacie. Bardzo mi sie podoba. Myśleliśmy mocno nad kolorem atracyt, ale nie bardzo wiedzielismy jak to potem fajnie zgrać z reszta elewacji. Mysleliśmy, że okna dach drzwi w tym kolorze sprawią że wszystko będzie szaro białe, ale jak widać da się znaleść fajny kontrast.

Ale myślę że damy rade i tez cos wymyslimy :)

Co do kosztów to my za profil drutex pięciokomorowy,pakiet dwuszybowy z ciepłą ramką, kolor obustronny , gdzie ramę po środku mamy białą, ruchome ramki w oknach balkonowych zapłaciliśmy z montażem prawie 19 tys zł .

 

Nie zastosowaliśmy ciepłego montażu gdyż fachowcy w dziedzinie stolarki okiennej powiedzieli ze cieply montaz stosuje sie do domów pasywnych,jezeli ma to miec jakis sens. Nasz dom pasywny nie bedzie takze mamy taki montaż jaki mamy. No i koszta oczywiscie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję Ci bardzo za tak obszerną odpowiedź na moje pytanie :))

 

kolor winchester super będzie się komponował z szarym, widziałam już kilka takich zestawień, więc nie ma co sie martwic o efekt

sama zastanawiam się nad antracytem, czy za bardzo nie zdominuję wyglądu domu takimi oknami, no i jeśli juz czy zdecydować się na antracyt w środku bo jakoś tak bardziej mi pasują białe, koszt okien nie zabija, choć jest to już spory wydatek

podejrzę sobie jak to było u kreczka, dziękuję Ci bardzo

 

miłego wtorku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witajcie,

 

dziekuje za pozytywne komentarze :) U nas niby zima, ale ciagle cos zwiazanego z domem jest na tapecie. Od dwoch tygodni mamy juz porobione piony kanalizacyjne, w najblizszym czasie ma przyjsc elektryk. Chyba :) tak mowil.

Przy okazji wyznaczania kredą punktów, zacząłem myslec o o grubosci warstw izolacyjnych podłogi, a dokładniej poprostu zmierzylem ile mam na to miejsca:) wychodzi ze mam 19-20 cm. w projekcie jest na to 24 cm. Projekt zaklada 15cm styropianu 7cm szlichty i 2 cm na parkiet/panele itp.

Z tego co pamietam to ustalilem chyba z murarzem ze bede dawal 10 cm styropianu. teraz nie wiem czy dobrze zrobilem ale on powiedzial ze tak sie zazwyczaj daje i ze bedzie ok :) tak wiec ok. wychodziloby ze mam 10cm styropianu i 10 cm na szlichete i podloge. Z tego co zdarzylem sie zorientowac to 7 cm na szlichte to duzo jak na czesc mieszkalną.

 

Ile szlichty Wy, tutaj zaglądający nasi goście, dawaliście ?

 

Ja chyba wybiore opcje 5+5+3 styropian + 5 cm szlichta i 2 cm na panele. Mam nadzieje ze to bedzie dobry wybor..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eveline, zapłaciłaś normalnie że tak powiem :) gdybysmy chcieli pakiet 3 szybowy to na wszystkich oknach bylaby to kwota w granicach tej która Ty napisalas. Mamy za to 5 klamek z kluczykiem w kolorze innym niz standardowy, ciepłą ramkę i ruchome slupki w drzwiach tarasowych a to wszystko wplywa na wyzsza cene :) dlateo tez ni emamy koloru ktory nam sie marzyl bo za sam glupi inny kolor trzeba bylo zaplacic 2 tys wiecej.

 

My nie zdecydowalismy sie na pakiet trzyszybowy poniewaz okna sprzedawal mąż mojej kuzynki i odradzil trzy szyby na profilu 5 komorowym na takich duzysz przeszkleniach.

Powiedzial ze te profile byly produkowane pod dwie szyby a ze teraz jest boom na trzy szyby to po prostu w ten profil wrzucaja trzy szyby . Profil ten wytrzyma przy oknach o standardowych wymiarach ale przy takich duzych powiedzial ze po okresie gwarancji moga zaczac sie problemy.

 

Takze poradzil albo 7 komor i trzy szyby albo 5 komor i dwie zyby. Powiedzial ze roznica w przepuszczalnosci ciepla nieznaczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...
witam ponownie, czy zaglądają tu jeszcze jacys Szmaragdowicze? Pytam bo nie uzyskałem odpowiedzi na pytanie powyzej a mam kolejne. Otoz czy mozecie zweryfikowac czy oferta na brame segmentowa 225x500 , niemiecka, grubosc 42 mm , calosc ocynkowana, pelne uszczelnienie obwiedniowe i miedzysekcyjne automatyka nice spider dwa piloty kolor, tłoczenia dowolne + montaz i programowanie za 5 930 zł to dobra oferta?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...