Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Przeżyłam lekki szok w sklepie meblowym chcąc kupić dziecku (13 lat) materac (140 cm).

Cena za "przyzwoitą" sztukę zaczyna się od 1,500 zł :o

Inne zrobią mojemu dziecku (chyba) dużą krzywdę. :o

Tego wszystkiego dowiedziałam się w tym sklepie.

 

Ponieważ nie chcę, żeby moje dziecko było skrzywdzone :wink: ze sklepu wyszłam lekko oszołomiona.

 

Czy ta pani miała rację?

A wy - jakie materace kupiliście swoim dzieciom?

Ja dodam, że dla siebie kupiłam materac sprężynowo-kokosowy (160 cm) za niecałe 500 zł i nie czuję się "krzywdzona". Ale może się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 812
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kiedy 6 lat temu miało urodzić się nasze dziecko,mieliśmy do wyboru materac z gąbki,z trawy morskiej lub z włókien kokosowych.Wybraliśmy ten ostatni,choć kosztował więcej niż łóżeczko,ale wydawał się nam najsolidniejszy.I nie pomyliliśmy się.Służył przez ponad 4lata a wygląda jak ze sklepu(bez wgnieceń).Efekt:nasza córeczka ma śliczne i proste plecyki i nawet jako maleństwo wolała spać we własnym łóżeczku niż z nami na wersalce.Morał:wybierz to co dla dziecka jest według ciebi najlepsze i nie przejmuj się tym co mówi pani w sklepie(ona chce sprzedać to co drogie i pewnie wyczuła,że może ci nawciskać :evil:).Jeżeli materac za 500zł jest twardy i wygodny to po co przepłacać.Może nie warto.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 3 weeks później...

Również polecam materace z Janpol-u. Mam kokosowy dwustronny od 6 lat i jest rewelacyjny. Tym bardziej jeśli jestes z Katowic lub okolic to do Orzesza nie jest daleko i na miejscu można wiele załatwić. :D

My i rozmiar mieliśmy nietypowy (2m x 2,2m), i cena odpowiednio skalkulowana, i materiał obiciowy do wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Nie wiem czy nie jest to tylko wynalazek podnoszący koszt materaca, skoro materace ze sprężynami bonelowymi też mają w nazwie ortopedyczny. Sprzedawca zachwalał oczywiście te droższe z woreczkowymi spręzynami, ale zapytany o ich przewagę nad tańszymi bonelowymi nie potrafił nic sensownego powiedzieć.

Znalazłam stonę Foam Koło, ale tam nic nie pisze o zaletach poszczególnych materacy. Znacie może inne godne polecenia firmy? Na razie myśę o materacu z Koła, ale nie mam kompletnie pojęcia czy to dobra firma, jakie inne są dobre.

Pozdrawiam

Gośka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprężyny worzeczkowe mają przewagę nad bonelowymi tym że każda z nich pracuje osobno w przypadku sprężyn bonelowych które sa połączone ze sobą (spięte) każde ugięcie jednej powoduje ugięcie sąsiedniej co wcale nie jest dobre bo nasze ciała wcale nie są tak idalnie gładki i obłe

poza tym po jakimś czasie te bonelowe mogą skrzypieć ale to juz może być zaletą :oops: :oops:

:p :p :p

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzywam materacu z woreczkami jest niby bardzo dobry dla zdrowia niewiem, mam tylk rozeznanie wczesniej uzywalismy tego zwyklego polaczonego tez sie dobrze spalo

ale tutaj jest roznica ta ze jak maz leszy obok to te sprezynki nie podrzucaja mnie w nocy, poprostu 2 osoba nie odczuwa poruszania sie towarzysza

no i tak naprawde cialo niejest rowne tylko ma rozne zakamarki kazda sprezynka ugina sie po ciezarem znajdujacym sie tylko nad nia, jescze ani razu nie zdretwiala mi zadna konczyna podczas snu(no chyba ze w tarkcie ciazy :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paty, ale 100 kg na osobę czy na dwie? Mam nadzieję, że aż tak nie urośniemy ani ja ani mąż- będzie motywacja do samoograniczeń :wink: . Możesz przybliżyć dane producenta- może ma ciekawszą ofertę? Na razie obstawiam jednak Foam Koło, materac Estrella 160 cm za 850 zł czy jakoś tak. Zgodnie z zaleceniami znalezionymi na jednej ze stron poleżeliśmy na kilku i na Estrelii było najwygodniej. Chyba mało osób sę stosuje do zaleceń, bo pan był ubawiony, ale co tam, przynajmniej wiem co chcę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...