Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy ktoś miał okazje zamawiać materace dluższe niż 200cm, poszukuje 210-215cm, dziwnym trafem wszyscy robią 200cm....a społeczeństwo rośnie!! :wink: Będe wdzieczny za namiary na takie materace, pozdrawiam

 

 

W każdym salonie meblowym gdzie sprzedawane są materace ( nie wiem jak w sieciówkach typu ikea czy isk ) możesz zamówić takie wymiary. Ponieważ traktowane to jest jako wymiar nietypowy, na realizację trzeba czekać dwa, trzy tygodnie. Ale ogólnie nie powinno być z tym żadnego problemu :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 812
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

od roku mam materac piankowy 12 cm z IKEI i był to zdecydowanie trafiony wybór. na początku trochę się bałam, że bedzie za twardy, ale jest zdecydowanie idealny pod każdym wzgledem! już po pierwszej nocy wiedziałam, ze to jest to - po latach spania na zbyt miękkim materacu, takie podparcie dla kręgosłupa było wręcz odczuwalne.

 

dlatego na pewno kupię taki sam materac do nowej sypialni : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odradzam zakup materacy poniżej 600zł na materacu spedza sie najwiecej czasu w calym życiu i musi on być wygodny miałam materac z ikea kosztował 550zł oczywiscie maz wybrał :( spalismy na nim 10miesiecy byl strasznie nie wygodny zapadl sie a reklamacji nie uwzgledniono, teraz mamy z kola mediwis lux termoelastyczny spory wydatek bo normalna cena kolo 4000zl ja kupilam przez internet i zaplacilam 3500 + dwie poduszki dostalam najpierw obejzalam ten materac w sklepie w poznaniu a kupilam w mebleforever.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
nie jest chyba możliwe aby dwuosobowy materac sprężynowy za około 500zł mógł spełnić oczekiwania użytkownika - zobaczcie Ikee - materace 2osobowe od 1tys - a przecież oni już balansują na granicy jakości aby uzyskać niską cenę. te wszystkie na allegro za 500 zł to dla mnie materace zrobione z najtańszych sprężyn, najtańszych materiałów bez atestów - aby tylko cenę zjechać na maxa - a to musi się potem zemścić.... ja śpię już 8 rok na uczciwym lateksie (tani nie był - ale też nie kosztował wiele tys) - od uczciwego producenta - wygoda jest jak na początku, ani śladu odkształcenia - a szklanka z wodą czy figurka drewniana by się pewnie i tak nie przewróciła (swoją drogą kompletnie bzdurny test... i aż wstyd że sprzedawca tak "ociemnia" zamist oświecać). nie wierzę z jakość za taniochę.... a materac uważam za ważną rzecz w moim życiu bo spędzam na nim jakieś 8 godz dziennie - nie ma takiej drugiej. swoją drogą - muszą go już wymienić - ale nie ze względu na zużycie - tylko ze względu na higienę. szkoda że są w ogóle dopuszczone do handlu takie badziewia za 500zł - w ogólnym rozrachunku robi się krzywdę społeczeństwu.......

 

 

Mam pytanie. Jakiej firmy był ten dobry materac lateksowy? czy to był sam lateks czy z jakąś pianką? bardzo prosze o odpowiedz ponieważ od trzech tygodni poszukuje materaca. Ze względu na problemy z kręgosłupem - dobrego, nie z najwyższej półki, lateks, pianka wysokoelastyczna czy sprężynowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM,

jeżeli chodzi o materac o wymiarach nietypowych powyżej 200 cm jest to możliwe w sklepie http://www.eversleep.pl.

Najlepiej wybierać materac lateksowy do stelaży regulowanych elektrycznie, do regulowanego mechanicznie tylko zagłówka może być materac kieszeniowy.

Dla osób z problemami kręgosłupa, najleprze sa materace kieszeniowe o 7 sterfach (te 9 stref, które się już pojawiły nie są tak naprawde wykorzystywane)

Dla Pana, który potrzebuje materac dla różnych wag dość twardy, to najlepszy będzie materac kieszeniowy z latexem, który jest twardszy od pianki viscoelastic, a nie spi się na nim jak na desce w przypadku kokosu.

Materac zbyt miękki zawsze można zniwelować ochraniaczem z kokosem, warstwa kokosu w ochraniaczu jest zazwyczaj mniejsza niż w materacu.

Co do wyboru jeden materac podwójny czy dwa. To 2 zaleca się dla wydłuzenia żywotności materaca, ponieważ przy jednym materacu mamy 4 strony (góra-dół, prawa-lewa) a w przypadku 2 materacy dwa razy wiecej.

Poza tym jeżeli każdy ma inne upodobanie, jedna osoba woli miękki a druga twardszy materac, to przy wyboże materaca typu: http://www.eversleep.pl/index.php?products=product&prod_id=14

mamy dwie strefy twardosci, a wyskośc materaca jest taka sama, dlatego też nie ma róznicy. Przerwa między materacami jest praktycznie nie wyczuwalna.

Ja osobiście spię na zwykłym materacu z tego sklepu o nazwie VERONA i nie potrafię już spać na zwykłej sofie.

Co do wątpliwości Pani co do materaca za 500 zl, to oczywiście są firmy, ktore wtedy lecą po jakości, ale sama Ikea ma już swoją renomę, a my za to musimy płacić. Takie materace z allegro, to mali producenci, którzy nie muszą wliczać reklamy w swoje produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupie stelaża pod materac ze sprężynami kieszeniowymi, trzeba zwrócić uwagę na odległość pomiędzy listwami steleża. Każda ze sprężyn to samodzielnie pracujący element i każda z nich potrzebuje podparcia. Jeżeli dwie sprężynki będą miały podparcie , a trzecia pomiędzy nimi nie , to wcześniej, czy później konstrukcja materaca ulegnie uszkodzeniu.

Pod materac Estrella odległość pomiędzy listwami to ok. 2-3 cm.( na dwa palce) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc taki stelaż będzie ciężko dostać ( najczęściej sprzedaje się na ok. 18-22 listwy) lub cena będzie na pewno zaporowa.

Można już też otrzymać ochraniacz między stelażem a materacem taki z grubego filcu. Wtedy przerwy między listwami nie działają tak bardzo na uszkodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...