Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 812
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No to i ja się podepnę do tematu. Jesteśmy na etapie wybierania łóżka do sypialni,jedno jest pewne rozmiar 180x200. Byliśmy w salonie z łóżkami MKFoam, próbowalismy różne, do gustu przypadł nam materac Venus multi pocket, prosiła bym jeśli ktoś wie, o odpowiedź czym różni się polecana w temacie Estrella lux od Venus, poza ceną oczywiście, bo z opisów to niewiele wynika, no i czy warto dopłacić do pokrowca, myśleliśmy o Lyocell. A tak popatrzyłam sobie jeszcze na ten materac Adora, cena podobna do Venus Exclusive z MKFoam :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trioflex jest jeszcze lepszym stelażem i pasuje idealnie do Venusa, ale do Estrelli wystarczy spokojnie Duo flex. Estrella różni się od Venusa szerokością sprężynek (Estrella-ok. fi 60 mm, a Venus- ok. fi 40 mm). Dzięki temu, że ma więcej sprężynek (punktów podparcia) Venus dopasuje się dużo lepiej do linii kręgosłupa. Prawie tak dobrze jak materac lateksowy. Oczywiście kwestia wyboru lateks, czy kieszonkowy, czy jeszcze coś lepszego to już kwestia gustu. Kążdy z nich ma swoje plusy i minusy.

Zdejmowany pokrowiec w każdy materacu należy do plusów, pod warunkiem, że nadaje się do prania (bo nie zawsze jest to oczywiste) :o :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trioflex jest jeszcze lepszym stelażem i pasuje idealnie do Venusa, ale do Estrelli wystarczy spokojnie Duo flex. Estrella różni się od Venusa szerokością sprężynek (Estrella-ok. fi 60 mm, a Venus- ok. fi 40 mm). Dzięki temu, że ma więcej sprężynek (punktów podparcia) Venus dopasuje się dużo lepiej do linii kręgosłupa. Prawie tak dobrze jak materac lateksowy. Oczywiście kwestia wyboru lateks, czy kieszonkowy, czy jeszcze coś lepszego to już kwestia gustu. Kążdy z nich ma swoje plusy i minusy.

Zdejmowany pokrowiec w każdy materacu należy do plusów, pod warunkiem, że nadaje się do prania (bo nie zawsze jest to oczywiste) :o :D

 

milus66 bardzo dziękuję za odpowiedź, czyli brać Venus ze stelażem-stelażami trioflex :) jeszcze mam dylemat czy dwa materace po 90cm czy jeden 180cm :roll:

Sprzedawca w salonie doradzał jeden duży, ale ja mam wątpliwości bo zdania widzę są podzielone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie planujecie stelaży z regulacją, obojgu Wam odpowiada ten model materaca, to po co go dzielić ? Przerwa pośrodku łóżka naogół nie jest mile widziana i kończy się upychaniem kocy. (ale bywa też inaczej :wink: )

Jak masz na materacu dobry pokrowiec to dobrze byłoby dać pomiędzy stelaż, a materac przekładkę, żeby pokrowiec nie ocierał się o drewniane listwy. Przekładka musi przepuszczać powietrze.W sprzedaży są " gotowce" , ale można zrobić sobie we własnym zakresie z koca, czy płótna lnianego - na przykład :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my mamy ( z uwagi na niestandardowo duże łóżko) robione materace na zamówienie i niestety są za twarde. codziennie budzimy się z bolącymi barkami. bo głównie śpimy na boku. a większe poduszki właściwie nic nie dają. musimy sobie sprawić inne materace ;/ pamiętajcie żeby przy wyborze materacy przeanalizować jak śpicie bo to meeega ważne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się wtrącę... :)

 

Materac wybieramy indywidualnie pod siebie. Jeżeli nasza druga połowa jest cięższa od nas, (znaczna różnica wagi) to powinno się zkupić 2 osobne materace.

Materace testuje się w następujący sposób należy się położyć na płasko, bez poduch, spróbować wsunąć rękę pod część krzyżową pleców. Jeżeli ręka wchodzi bez oporów oznacza to , że materac jest dla nas za twardy. Jeżeli nie możemy wcisnąć ręki oznacza, że materac jest za miękki. Nasza budowa ciała jest tak indywidualna, że nie można jednoznacznie polecić konkretny model materaca.

Dzieci powinny używać materaców termoelastycznych i lateksowych.

Lateksowe sprawdzają się do 80 kg.

No i materac powinno się użytkować około 4 lat.

 

Ja osobiście sprawdziłam materac 160 i na nowe zakupiłam 2 materace. Mimo obracania materaca, po jednej stronie powstał lej po bombie czyt. małżu :D

i materac wygląda koszmarnie.

 

Mam nadzieję, że komuś pomogłam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto z Was ma do łóżka o szer.160 dwa materace 80 ? Mąż upiera się, że tak będzie lepiej bo jak jedno się wierci to drugi tego nie odczuwa. Kiedyś na urlopie spaliśmy na szerokim łóżku które miało pojedyńczy materac i faktycznie czułam każdy ruch małżonka :wink: :oops: Przyznaję, całe życie spałam na rozkładanych meblach i w końcu "na starość" chcę mieć wygodnie :D . Proszę o radę :D Za i przeciw :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
hmmm w takim razie ja tez muszę dosiasc tej Estrelli Lux, bo do dzisiaj bylam zdecydowana na Dual latex z MK foam ale jak estrella okaze sie super to mam 800zl w kieszeniL:)

Aktualnie przerabiam ten sam problem - jestem ciekaw wyboru, bo dzisiaj próbowałem w sklepie obu modeli: Estrella Lux jest dla mnie zdecydowanie za miękka, a Dual latex bardzo fajnie sprężysty i wystarczająco twardy. I chyba na niego padnie wybór mimo różnicy w cenie. Mam jeszcze wątpliwość odnośnie braku konieczności przewracania wersji Dual - czy się nie odkształci? Ma ktoś doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milus66 jak widzę jesteś specjalistą w dziedzinie doboru materacy i stelaży, ja w końcu muszę na dniach zamówić i jedno i drugie i tak naprawdę jeszcze ramę i jeśli możesz podpowiedz proszę czy warto wyłożyć grubą kasę na ramę np. bukową czy tez z innego twardego drewna, czy sosna też będzie dobrze służyć, a może w ogóle z płyty? Jak to jest z "trzeszczeniem" łóżek, jaką mam gwarancję że to drogie po pewnym czasie nie będzie trzeszczeć przy każdym ruchu... :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miła Black M. Specjalista, to ten, który popełnił już wszystkie błędy. W temacie materacy jeszcze długa droga przede mną, ale budową mebli zajmuję się już ponad dwadzieścia lat i mam nadzieję,że większość błędów już popełniłem. A więc mogę autorytatywnie stwierdzić, że - nie wiem :D :D :D- , co będzie w stu procentach najlepsze i po kilku latach nie zacznie skrzypieć. Efekty dźwiękowe są skutkiem złej konstrukcji (połączeń). Oczywiście zdecydowanie bardziej trwałe meble są z drewna niż z płyty. Tak więc zakładając, że wcześniej, czy później łóżko zacznie skrzypieć musisz zwrócić uwagę na to żeby była możliwość dokręcenia kilku śrubek Trochę może „pływam” w objaśnieniach, ale żeby wybrać coś solidnego musiał bym chodzić z Tobą po sklepach i oceniać każdy model z osobna. Znam pewną firmę, która produkuje łóżka sosnowe i myślę, że z poparciem opinii moich klientów mogę ich polecić .MEBLE DOKTÓR Jest we Wrocławiu nawet ich sklep. Ciekawe wzory, duża kolorystyka i najważniejsze co ich wyróżnia od innych – meble są pod względem „ stolarskim” wykonane naprawdę solidnie :o ( moim zdaniem). :) Różowych snów :) Edytowane przez milus66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...