Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 812
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

 

Im więcej czytam tym większy mam problem z wyborem materaca (160x200). Początkowo myślałem i piance poliuretanowej, ale poleżałem trochę w Jysku i raczej skłaniam się ku sprężynom kieszeniowym. Nie stać mnie niestety na polecany wszem i wobec materac estrella :)

 

Szukam jakiegoś optymalnego, dobrego/taniego czasowego rozwiązania, stąd moje pytanie.

 

1 Czy warto kupić http://www.allegro.pl/item579832669_materac_london_7stref_7_stref_160x200_tanio.html

http://allegro.pl/item580315427_materace_goteborg_7str_welna_producent_160x200.html a możę lepsza dobra pianka niż słabe sprężyny, dodam że te tańsze wersje na bonellach w Jysku są tragiczne dopiero od wersji PLUS (kieszeniowe) jest ok?

 

2 Zamiast taniego sprężynowca może pianke http://allegro.pl/item580492000_materace_materac_foam_2542_160x200_producent.html ?

 

3 Dalej nie wiem czy lepiej jeden duży czy dwa mniejsze, w sensie czy będzie czuć łączenie, lubimy spać dość blisko siebie :) Jedni mówią że czuć łączenie pozostali że nie czuć i że tak lepiej...Pomóżcie coś bo im więcej czytam tym mam większe wątpliwości :p

 

4 Czy ktoś miał doczynienia z tymi sprzedwcami, bądź może jakiegoś polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłam materac na allegro - wydałam ok 500 zł i uważam to za bardzo dobrą inwestycję. materac 160x200 , sprężynowy/kieszeniowy, 7-strefowy, z podziałem lato/zima, bardzo wygodny, gruby no bomba. Używam go już ponad rok i nie licząc lekkich zabrudzeń pokrowca nie widać śladów użytkowania - żadnych odkształceń i wgnieceń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałam dzisiaj gąbkę do swojego starego łóżka i przyszedł mi do głowy pewien pomysł.

Czy ktoś zastanawiał się czy by nie sklecić materaca prostackim sposobem czyli kupić grubą twardą gąbkę i po prostu obszyć ją materiałem. Kosztowałoby to śmieszne pieniądze, ale czy zdałoby egzamin?

W każdym razie za gąbke średniej twardości o wym. 180x90 cm zapłaciłam 72 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałam dzisiaj gąbkę do swojego starego łóżka i przyszedł mi do głowy pewien pomysł.

Czy ktoś zastanawiał się czy by nie sklecić materaca prostackim sposobem czyli kupić grubą twardą gąbkę i po prostu obszyć ją materiałem. Kosztowałoby to śmieszne pieniądze, ale czy zdałoby egzamin?

W każdym razie za gąbke średniej twardości o wym. 180x90 cm zapłaciłam 72 zł.

Jako mała dziewczynka , dostałam zalecenie od ortopedy , zeby spac na twardym łózku. Twarda płyta + gąbka właśnie.

Moim zdaniem to bylo najwygodniejsze łózko pod słoncem.

Dziesiejsze materace sa dla mnie za miekkie, teraz bede wymieniala juz 2-gi :( (zwyczajnie boli mnie po nich kregoslup, zapadam sie itp. chociaz jestem szczupla)

Jesli nie znajde ,naprawde twardego materaca , to pomysle nad zrobieniem sobie , takiego wygodnego loza, jak mialam w dziecinstwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądnełam katalog materacy Ikei i zawróciło mi się w głowie-nie miałam pojęcia, że jest aż tyle opcji. Zdecydowanie chcę coś średniotwardego, na pewno nie miękką piankę a i sprężyny jakoś mnie odstraszają. Najbardziej podoba mi się opcja latexu - oczywiście ze względu na koszt wstepnie wybrałam najtańszą wersję w Ikea SULTAN ELSFJORD 14 cm. Nie wiem tylko czy ta gruboś materaca ma jakieś znaczenie? Czy ktoś ma może ten materac?

Widziałam w podobnym przedziale cenowym latex z wkładem kokosowym w Jysk - ale pewnie ten kokos usztywnia jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałam dzisiaj gąbkę do swojego starego łóżka i przyszedł mi do głowy pewien pomysł.

Czy ktoś zastanawiał się czy by nie sklecić materaca prostackim sposobem czyli kupić grubą twardą gąbkę i po prostu obszyć ją materiałem. Kosztowałoby to śmieszne pieniądze, ale czy zdałoby egzamin?

W każdym razie za gąbke średniej twardości o wym. 180x90 cm zapłaciłam 72 zł.

 

ja mam w ten sposób. nie wiem czy dotarłaś do mojego wcześniejszego posta. mam 2 materace piankowe 90 cm szerokości, cieniutkie i przez to bardzo czuje się podłoże. do tej pory ta pianka leżała na podłodze bezpośrednio, ale akurat w ikei mieli promocję na łóżka 180cm szerokości i sobie kupiłem ramę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Im więcej czytam tym większy mam problem z wyborem materaca (160x200). Początkowo myślałem i piance poliuretanowej, ale poleżałem trochę w Jysku i raczej skłaniam się ku sprężynom kieszeniowym. Nie stać mnie niestety na polecany wszem i wobec materac estrella :)

 

Szukam jakiegoś optymalnego, dobrego/taniego czasowego rozwiązania, stąd moje pytanie.

 

1 Czy warto kupić http://www.allegro.pl/item579832669_materac_london_7stref_7_stref_160x200_tanio.html

http://allegro.pl/item580315427_materace_goteborg_7str_welna_producent_160x200.html a możę lepsza dobra pianka niż słabe sprężyny, dodam że te tańsze wersje na bonellach w Jysku są tragiczne dopiero od wersji PLUS (kieszeniowe) jest ok?

 

 

4 Czy ktoś miał doczynienia z tymi sprzedwcami, bądź może jakiegoś polecić?

 

 

Kupiłem materac u Sultana, ale Olimp 160x200, i na moje życzenie zamiast gąbki pod lateksem jest kokos - zamówienie wykonali w jeden dzień i bez dopłaty !!! No i w praktyce pasuje mi ten materac, na pewno nie ustępuje tak zachwalanej Estrelli.

 

Przed zakupem zgromadziłem trochę informacji i doświadczenia w sprawie materacy i wyszło mi następująco:

- materac służy nie tylko do spania, do "innych działań" najlepsze są kolejno: bonel, kieszeniowy, a cała reszta daleeeeeeko - bo nie mają sprężystości

- do spania najwięcej osób wyraża pozytywne opinie o kieszeniowych, szczególnie z lateksem

- materac z samego lateksu jest akceptowalny, ale bez rewelacji

- materace z samej pianki "dobijają", żyją najkrócej, są niewygodne

- przekładańce różnych pianek niewiele poprawiają

- pianka "termoelastyczna" to absolutna pomyłka

 

No i wyszło mi że jak ma być tanio do bonel, (najlepiej z lateksem)

Jak ma być dobrze to kieszeniowy, który można dopasować sobie dokładnie warstwami na sprężynach.

 

A teraz dlaczego z Allegro? Wszystkie firmy korzystają raczej z tych samych dostawców, jedne mają droższy marketing i wyższe ceny, inne "łagodniej" traktują klienta.

W Kępnie jest największy chyba w Polsce producent sprężyn, więc nie dziwne że i materace mają tam z czego robić - i pewno dlatego na Allegro materace z Kępna (sultan, bazyl) są ciut tańsze od innych.

 

Warto też zwrócić uwagę na warstwy pomocnicze - siatki, filce, owaty itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

witam

mam zamiar kupić materac znalazłam na allegro o taki co o nim sądzicie, cena dla mnie jest istotna więc więcej niż 800 zł nie wydam.

dodam że nie znam się na materacacha ale z tego co czytałam w necie to właśnie taki jest chyba ok.

 

http://www.allegro.pl/item598477377_materace_sztokholm_7str_lateks_producent_160x200.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...