Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 812
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Myślałam w samoograniczaniu przy rośnięciu i to w szerz, a nie przy barabara 8) Zresztą dlatego m.in. kupujemy ten woreczkowy, coby sprężyny nie skrzypiały.

barabara- można w różnych miejscach - (zob. wątek o zakupie blatu kuchennego :wink: ), Na pewno jednak nie mam ochoty złazić z wyrka tak jak moja koleżanka, która kupiła jakies skrzypiące sosnowe łóżko - a w pokoju pod spodem śpi teściowa i mają z konieczności podłogę- seksodrom. :wink:

Mam nadzieję, że nasz materac wytrzyma ten rodzaj użytkowania, zresztą w uwagach o użytkowaniu nie było nic na temat nieuprawiania seksu- chociaż producenci odradzają np. siadanie na brzegu, skakanie dzieci po materacu. Muszą chyba swój wyrób testować i pod tym kątem.

A z tym turlaniem to jakaś nowa zabawa??? :lol: może i wypóbuję nie wiem co mąż na to.

Gośka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Dzień dobry!

Proszę szanownych Państwa o poradę : ok. rok temu kupiliśmy z żoną sofę beddinge z ikea 140x200 z materacem grubości ok. 15 cm /żona twierdzi, że to latex/. Aktualnie mamy bóle pleców po nocy, a materac jest niższy po mojej stronie. Ja ważę 80 kg, żona 54. Czy ktoś może wie , co jest przyczyną i ewentualnie jaki materac Państwo możecie polecić /raczej niedrogi/. Dziękujęi pozdrawiamy wszystkich! krzysztof i alicja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może materac jest za miękki? Zwłaszcza jeśli już z jednej strony jest niższy. Podobno zdrowe jest spanie na twardym.

Proponuję przespać się testowo (u znajomych, rodziny itp) na materacu sprężynowym z jakimś kokosem itp. i sprawdzić jakie będzie samopoczucie.

Materace lateksowe zdaje się są lepsze dla alergików, ale poza tym to chyba nie jest najwyższa półka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niezupełnie. Materace lateksowe to jest właśnie najwyższa półka.

Szczerze mówiąc wątpię, że sofa z Ikei ma lateks w środku. Raczej zwykłą gąbkę.

Kiedyś też myślałem, że najlepiej spać na twardym materacu sprężynowym. Miałem duże kłopoty z kręgosłupem, bóle pleców. Po dokładnym zbadaniu sprawy kupiłem materac lateksowy z 7 strefami twardości. Rewelacja! Bóle minęły, śpi się super. Mam porównanie i wiem co mówię.

Gradacja jest mniej wiecej taka (od najgorszego):

gąbka-sprężyny bonellowe-sprężyny kieszonkowe-lateks

Dobry materac powinien mieć strefy twartości tzn. mieć inną twartość np. pod głową i inną pod łopatkami czy pod pośladkami. Wtedy ciało przylega całą powierzchnią do materaca i np. przy leżeniu na boku kręgosłup jest prosty i nie bolą kości w punktach podparcia. Materac powinno się też dobierać do wagi ciała - im ktoś cięższy tym grubszy powinien być materac.

Odopowiadając na post: jedyna metodą jest zmiana rozkładanej sofy na porządne łóżko z dobrym materacem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję za wszystkie głosy...

mam taką refleksję - nigdy wcześniej nie miałem kłopotów z plecami /mam 35 lat/ , a spałem przez większość życia na zwykłych, tanich łóżkach z PRL-u , a teraz muszę kupować jakieś ultranowoczesne materace, pewnie bardzo drogie - o co tu chodzi, dlaczego tak jest...nie wiem :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kris,

 

moim zdaniem to własnie te lata spania na, przepraszam byle czym, oraz pewnie siedzący tryb życia spowodowały, że masz kłopoty z kręgosłupem. Niestety będzie coraz gorzej i z własnego doświadczenia doradziłbym dwie rzeczy: 1) Jakikolwiek ruch systematyczny: pływanie, piłka, chodzenie, gimnastyki, joga czy cokolwiek innego byle systematycznie

2) dobry materac i poduszke - trzeba iść do sklepu z materacami i niestety wydać dobrze ponad 1,000 złotych na te rzeczy (tańszych nie kupuj, bo nie warto)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie w domu też miałam spanie z PRL i było całkiem w porządku.Później kupiliśmy łóżko piętrowe VOKS i tam są rewelacyjne materace choć przeznaczone dla dzieci to często korzystaliśmy my dorośli mąż który waży 95 kg do dzisiaj chętnie śpi i mówi że rewelacja. Natomiast te twarde spania ja osobiście mam wątpliwości czy to taka wygoda.Kupiłam córce do pokoju bo urosła i już nie chciała spać na tapczaniku (który powstał z rozłożenia łóżka piętrowego) kanapę, na sprężynach z matą kokosową. Strasznie niewygodna tak jak na desce,do tego mam wrażenie,że zimna.Natomiast paterac lato-zima podobno super.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jakiś czas temu chciałem kupić sofę Beddinge w Ikei z materacem lateksowym i poszyciem sztruksowym w kolorze trawki. Bardzo mi się ta kanapa podobała, ale zanim się zdecydowałem, to zmienili kolor.

Teraz tak się zastanawiam, że skoro ten materac taki kiepski, to może i dobrze wyszło.

W zamian kupiłem sobie dosyć porządny i niby zdrowy materac (na lato i zimę zamieniane strony), 7 stref, jakieś włókna kokosowe, spręzyny w odzdzielnych torebeczkach i powiem Wam, że jest strasznie twardy. Przez tydzień po kupnie nie mogłem spać, a teram też czasem wstaję obolały...i już nie wiem czy to niby jest zdrowe... :cry:

 

Pozdrawiam

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić materac Estrella z M&K Foam. Kupiłem go ok. rok temu w sklepie internetowym http://www.materace.wysylka.pl

Materac jest twardy, (bo o taki mi chodziło) 1-strefowy, na spręzynach kieszonkowych, wysoki (ok.20cm). Producent oferuje tez podobne materace z pozdziałem na strefy twardości itp.

Materac po roku nie ma śladów zuzycia (np. wspomnianej wyżej zmniejszonej grubości i słabszej sprężystości, skrzypienia itp. ). Ale jest twardy i nie każdemu może to odpowiadać. Nam się na nim wyśmiemnicie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do twardego materaca można się przyzwyczaić.

 

ja osobiście mam poważny problem z kręgosłupem i właśnie konieczność wydzielenia pomieszczenia na sypialnię spowodowała decyzję o budowie domu a nie kupnie mieszkania.

 

Twardy materac początkowo muże wydać się niewygodny, jeśli przyzwyczaiło się spać na miękkim, ale ja np. dostaję szału i wstaję obolały jak śpię na czymś, co się zapada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to własnie te lata spania na, przepraszam byle czym, oraz pewnie siedzący tryb życia spowodowały, że masz kłopoty z kręgosłupem.

I tu sie nie zgodze. O ile masz racje z tym siedzacym trybem zycia brakiem ruchu itp to to spanie na "byle czym" nie koniecznie musi byc prawda. W domu moich rodzicow jest klika starych PRL-owskich wersalek i jeden tapczan. Duzy dwuosobowy, spalam na nim dopoki sie nie wyprowadzilam od rodzicow. I powiem Ci, ze nigdzie sie nie wysypiam tak jak na tym PRLowskim byle czym i mam tu na mysli zarowno wersalki jak i tapczan. A na mojej cud-sofie prawie codzien wstaje obolala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu śpię na lateksowym t w a r d z i e l u . :evil:

 

No cóż, początki są mało przekonywujące, jeśli chodzi o (namacalną )zdrowotność: wstaję, a właściwie zwlekam sie z łóżka niczym poobijana tłuczkiem! :x

 

Chcę wierzyć, że kiedy się przyzwyczaję , będę się czuła jak w puchu, i że wróci mój niezmącony sen :D

ara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...