Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Znacie może jakiegoś producenta materacy szerszych niz 180 - czy skazana jestem na piekielnie drogi materac robiony na zamówienie?

 

Na tej stronie na pewno coś znajdziesz z dużych materacy:

http://materace.sklep.pl/product_info.php?products_id=129

 

Podałam link do materaca, który mogę z czystym sumieniem polecić, bo takiego od paru lat używam - a miałam poważne problemy z kręgosłupem i majątek wydawałam na ciągłe wizyty u kręgarza.

 

Jednak materac to sprawa indywidualna i każdy musi dobrać do swoich potrzeb. Ja na przykład miałam problem z tym, że z powodu złego materaca (bonellowy), w czasie snu mięśnie utrzymujące kręgosłup były cały czas w napięciu i powodowały przesunięcia kręgów. Ten nowy materac dokładnie podpiera całe ciało. Tak więc nie tylko o wysypianie się tu chodzi... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 812
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Znacie może jakiegoś producenta materacy szerszych niz 180 - czy skazana jestem na piekielnie drogi materac robiony na zamówienie?

 

Na tej stronie na pewno coś znajdziesz z dużych materacy:

http://materace.sklep.pl/product_info.php?products_id=129

 

Podałam link do materaca, który mogę z czystym sumieniem polecić, bo takiego od paru lat używam - a miałam poważne problemy z kręgosłupem i majątek wydawałam na ciągłe wizyty u kręgarza.

 

Jednak materac to sprawa indywidualna i każdy musi dobrać do swoich potrzeb. Ja na przykład miałam problem z tym, że z powodu złego materaca (bonellowy), w czasie snu mięśnie utrzymujące kręgosłup były cały czas w napięciu i powodowały przesunięcia kręgów. Ten nowy materac dokładnie podpiera całe ciało. Tak więc nie tylko o wysypianie się tu chodzi... :D

 

 

Ja też mam problem z kręgosłupem :-? Mogłabyś napisać jaki konkretnie masz materac? Skoro jest sprawdzony, to może i ja taki właśnie kupię. Chociaz cena spora, ale warto chyba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam problem z kręgosłupem :-? Mogłabyś napisać jaki konkretnie masz materac? Skoro jest sprawdzony, to może i ja taki właśnie kupię. Chociaz cena spora, ale warto chyba...

Ja mam Venus Multi Pocket Exclusive (Aloe) z MK Foam Koło. To jest materac kieszonkowy z dużą ilością sprężyn na m2 (ok. 500/m2) i z płytą lateksową z obu stron. Tutaj jest strona sklepu wysyłkowego, w którym można go na przykład kupić:

http://materace.sklep.pl/product_info.php?cPath=23&products_id=129

 

Materac musisz dobrać indywidualnie. Najlepiej przejść się do sklepu, poleżeć i popróbować. Jeżeli korzystasz z pomocy jakiegoś chiropraktyka (kręgarza), to może on doradzi jaki materac jest potrzebny w Twoim przypadku.

 

Warto też kupić w sklepie wysyłkowym - do 10 dni możesz zwrócić towar bez podania przyczyny. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam problem z kręgosłupem :-? Mogłabyś napisać jaki konkretnie masz materac? Skoro jest sprawdzony, to może i ja taki właśnie kupię. Chociaz cena spora, ale warto chyba...

Ja mam Venus Multi Pocket Exclusive (Aloe) z MK Foam Koło. To jest materac kieszonkowy z dużą ilością sprężyn na m2 (ok. 500/m2) i z płytą lateksową z obu stron. Tutaj jest strona sklepu wysyłkowego, w którym można go na przykład kupić:

http://materace.sklep.pl/product_info.php?cPath=23&products_id=129

 

Materac musisz dobrać indywidualnie. Najlepiej przejść się do sklepu, poleżeć i popróbować. Jeżeli korzystasz z pomocy jakiegoś chiropraktyka (kręgarza), to może on doradzi jaki materac jest potrzebny w Twoim przypadku.

 

Warto też kupić w sklepie wysyłkowym - do 10 dni możesz zwrócić towar bez podania przyczyny. :)

 

dzięki serdeczne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

muszę pomału szukać materaca i łóżka do sypialni, interesuje mnie rozmiar min. 160 szerokości - max. 180 cm. Jakie polecacie materace? Jakich firm? Chciałabym zamknąć się z łóżkiem w cenie 1500 zł czy jest to możliwe? Najbardziej chciałabym twardy materac i drewniane łóżko, wytrzymałe i stabilne. Proszę o porady:)

 

1500 to nieduzo... fajne łóżko ze stelażem i dobrej klasy materac będą kosztować 2 x tyle. W tej cenie masz szansę zmieścić się w ofercie IKEA - czyli coś przyzwoitego za bardzo znośną cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

ja mam JMB optimal 90x200, od jakiegoś roku - śpi na nim moje dziecko, czasem tez mu się zdarzy wypadek w nocy, ale jest bardzo wygodny.

jak dziecko nocuje u babci, to mąż często śpi na nim, bo dużo wygodniejszy od naszego starego materaca.

 

Co do różnicy w tych dwóch firmach, na razie nie potrafię powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Mi się akurat na tym termoelastycznym bardzo dobrze leżało. Coprawda jak siadasz to się lekko zapadasz, ale jak sie położysz to jest o wiele twardszy, podobno też są różne stopnie twardości.

 

Zastanawiam sie jak sie spi na tym materacu jak jest cieplo, albo jak sie ma goraczke. Czy wtedy się czlowiek nie zapada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My z żoną użytkujemy od prawie dwóch lat dwa stelaże i dwa materace. Moim zdaniem to lepsze rozwiązanie, gdyż i tak taki jeden materac jest ciężki. Zmiana pościeli przy dużym byłaby o wiele bardziej kłopotliwa. Udało nam się dobrać nawet taki sam typ (Koło Estrella Lux) po wcześniejszym wielokrotnym testowym pokładaniu się w sklepach. Wygoda spania niesamowita!

 

Witam,

Przymierzam się do kupna materacu, byc może Estrella. Dużo poczytałam o jego zaletach. Zauważyłam również, że ważny jest stelaż. My będziemy mieć orginalny z ramą łóżka. Będzie to BRW,sypialnia Dream. Generalnie są to listewki. Czy w związku z tym taki materac spełni swoje funkcje?

Ewentualnie jaki stelaż byłby potrzebny?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij sobie na materace.sklep.pl. Tam masz wszystko rozpisane, co do czego, wymiary itp, więc z wyborem nie powinno być problemu. Ja sama się tą stronką ratowałam, o mało co, nie wybrałam materaca, który się kompletnie nie nadawał. Ostatecznie, zamówiłam tam i po kilku miesiącach, jestem zadowolona z zakupu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam wszystkich forumowiczów.

 

Stary materac właśnie dokonał żywota - właściwie do dokonał go już dawno ale po kolejnej nocy z wbijającymi się sprężynami w rożne części ciała decyzja zapadła. Kupuję nowy.

Poczytałem w sieci i wybrałem materac ze sprężynami bonnell'owymi i "memory foam"

Zastanawiałem się nad czystymi sprężynami kieszonkowymi ale nie wiem jak moje 100kg cielsko odczuje to :D

Przyznam się, że nigdy nie kupowałem materaca a siadanie w Ikei na różnych materacach mija się z celem. Nie odczuje jak będę się czuć po nocy na nim ani jak będzie on wyglądał po 1 roku użytkowania. I już widzę głosy - a czy wypowiedzi użytkowników forum są lepsze niż organoleptyczne sprawdzenie jak się na materacu siedzi czy leży? Tak, zdecydowanie.

 

Oto co wybrałem - kilka informacji, które myślę pomogą w za i przeciw.

 

Firma to Bedmaster (mi to nic nie mówi - może komuś tutaj tak i napisze jakie są wrażenia z kontaktu z produktami tej firmy.

Gwarancja 5 lat.

Powłoka antyalergiczna - ale to chyba standard

System sprężyn bonell'owych

Ostatnia informacja mówi chyba, że materac ma 25cm i jest dwustronny? Bo cóż innego może być dual system?

 

Cena dla mnie przystępna - około 1000zł (przecena z 2000zl)

 

Przez głowę przeszło mi też materac ze sprężynami kieszonkowymi i memory foam ale nie mogę znaleźć porad na temat tego typu materacy. Albo same spr. kieszonkowe albo "mydło".

 

Z góry dziękuję za porady i pomoc.

 

Asmodeus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...