Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 812
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

żadne badziewie mam taki sam, po przewertowaniu sieci i sprawdzeniu opini zakupilismy taki i uzywamy go od 8 miesięcy jest S U P E R!

 

Dla mnie jednak 'Estella lux" był za twardy...

:no:

 

Może dlatego, że ja jestem bardzo szczupła.

Nie czułam się komfortowo.

Dopiero jak położyłam się na bardziej miękkich ( typu H1 ).... to było TO.

:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam materac z pianki viscoelastic, która dopasowuje się do pozycji ciała leżącej na nim osoby. Jest on wygodny i sprężysty. Najlepiej wybrać materac o wyspokiej zawartości % visco należy zwrócić na to uwagę. W swoim wyborze należy również kierować się naturalnością użytych materialów. Polecam sklep http://www.literiemarti.pl i materace tej hiszpańskiej firmy, mają one najwyższą zawartość % viscoelastic i latexsu w swoich materacach. Sam śpie na stelażu i materacu tej firmy inergetic i jestem bardzo zadowolony wstaje rano wypoczęty bez żadnego bólu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś korzystał z dwóch materacy do łózka sypialnianego. Ostatnio rozglądając się za materacem do nowej sypialni niejednokrotnie doradzano mi dwa materace zamiast jednego.

Powiedzcie mi, jako doświadczeni użytkownicy, ile materacy warto kupić, 1 czy 2? Podobno przy jednym, jeśli jest różnica wagowa między użytkownikami, szybciej się z tej cięższej strony zniekształca. Ja mam natomiast wątpliwości, co do wyczuwalności łączenia materacy. Czy na granicy ich łączenia nie wpada się w nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, jako doświadczeni użytkownicy, ile materacy warto kupić, 1 czy 2? Podobno przy jednym, jeśli jest różnica wagowa między użytkownikami, szybciej się z tej cięższej strony zniekształca. Ja mam natomiast wątpliwości, co do wyczuwalności łączenia materacy. Czy na granicy ich łączenia nie wpada się w nie?

Moja żona chciała dwa materace, żeby było lżej przewracać. Byliśmy na wczasach, gdzie spaliśmy na łóżku dwumateracowym i ... powiedziała, że W ŻADNYM WYPADKU nie chce dwóch. Ma być jeden. Ponieważ będziemy mieli lateksowy, który dobrze amortyzuje ruchy partnera i nie odkształca się, nie ma żadnych argumentów - poza jego wagą - przeciwko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My po dłuuuugich poszukiwaniach zdecydowaliśmy sie na materace Tempur, Nieco śmieszne uczucie jest podczas pierwszego uzytkowania, jakby sie zapadalo w ciasto :) ale teraz jest rewelacyjnie, mój biedny kręgosłup odpoczywa. Czekamy jeszcze na stelaże regulowane i wtedy to już będzie bajka :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaliśmy już materac Estrella Lux 7-strefowy. Zdziwiłam się, bo jest bardzo miękki, a miał być twardy. Wg mojego faceta wygodny, a wg mnie niewygodny strasznie.

Jak strasznie niewygodny, a kupiłaś zdalnie, to pamiętaj, że możesz w 10 dni oddać.

Trudno powiedzieć, że 7-strefowy jest miękki. Powinien być miękki w pewnych miejscach. Poszukaj opisów i sprawdź czy te strefy tam są ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zamawiałam materac w Agacie, w sumie nie wiem czy mogę oddać. Zapytam

Wg prawa - nie, ale nie wiem jaką mają politykę. Coraz więcej firm dopuszcza zwroty w ciągu iluś tam dni. Tutaj jest tylko problem, że to są kwestie higieniczne. Skoro jednak bieliznę można przymierzać i zwracać... Jak kupisz w tym samym miejscu za kwotę nie mniejszą, to pewnie na szczeblu kierownika dałoby się załatwić. Próbuj. Przed kupnem innego - dobrze się przymierz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie leżałam jedynie na Estrelli Lux i była twarda o wymiarach 90/200. Pani w sklepie powiedziała, że 7-strefowy jest troszkę bardziej miękki. Jednak okazuje się, że troszkę to mało powiedziane. A czy jest możliwe, że materac większy, czyli o wymiarach 180/200, może być miększy od tego samego ale w mniejszym rozmiarze ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie leżałam jedynie na Estrelli Lux i była twarda o wymiarach 90/200. Pani w sklepie powiedziała, że 7-strefowy jest troszkę bardziej miękki.

Szkoda że nie sprawdziłaś przed odbiorem - jeszcze w sklepie - ale reklamuj - udzielili Ci błędnej informacji. Jeżeli mają odrobinę przyzwoitości, to powinni znaleźć jakieś rozwiązanie.

 

A czy jest możliwe, że materac większy, czyli o wymiarach 180/200, może być miększy od tego samego ale w mniejszym rozmiarze ?

Nie wiem. Kładłem się na różnych i 7-strefowy mi nie odpowiadał. W tych miękkich strefach się wpadało. To powoduje, że odczuwasz go jako miękki, bo tam gdzie zwykle czujesz podparcie, go nie było. Nie znaczy to że krytykuję ideę stref. Po prostu odczucie jest inne i ciężko się przestawić. Twierdzę natomiast, że niektóre strefy są tak krótkie, że... ciężko się na nich dokładnie ułożyć ;). Może kiedyś materace będę miały regulowane sprężystości i będę reagowały na to gdzie akurat są plecy, gdzie pupa, a gdzie łydki. No i czy na danym miejscu jest jedna czy dwie osoby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialam wrazenie, że estrella jest twardsza niz estrella lux ale z kolei w sklepie przekonywano mnie, ze jednak estrella lux lepsza. To zdecydowalo, jednak teraz wiem, że powinnam kupic caly lateksowy materac.

Synkowi też kupiliśmy Sueno Minor, a sobie wybraliśmy... Już nie pamiętam :D Najwyżej jeszcze raz będziemy się kładli, bo wszystko sprawdzam organoleptycznie. W każdym razie będzie to lateksowy i w całości 160 lub 180cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...