Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 812
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja swoja kupilam 3-4lata temu z najlepszym materacem jaki wtedy byl (jakito nie wiem) i do tej pory jestem zadowolona (tzn. teraz ogolnie sie nie wysypiam i bola mnie plecy ale z zupelnie innego powodu). Maz sofy nie lubi, bo za miekka i zbyt waska, za to dobrze mu sie spi na twardym tapczanie u rodzicow (ja nie wyrabiam). Wazymy odpowiednio 85 i 65. W najblizszych tyg planujemy zakup szerszego lozka, prawdopodonie z dwoma materacami; dla mnie bardziej miekki, dla meza bardziej twardy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SZANOWNI PAŃSTWO!

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za wypowiedzi - zdaje się, że w necie można spotkać więcej życzliwych ludzi niż w rzeczywistości realnej...

Na tę chwilę moja refleksja jest taka - zastanowić się dobrze przed zakupem, zebrać jak najwięcej informacji, przecież to nie PRL już i nie trzeba łapać, co popadnie...

pod tym adresem jest spory wybór różnych producentów :http://www.materace-meble.pl

Pozdrawiam wszystkich - kris 14

P.S. Oczywiście zapraszam do dalszych wypowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ktoś tu pisał o materacu Estrellla, że twardy- wszystko zależy od przyzwyczajeń.

Ja dotąd spałam na desce z niewielką ilścią gąbki, zasadniczo nie poleczam, nie przyzwyczaiłam się mimo ładnych paru lat takiego spania. Teraz Estrella jest jak na mój gust za miękka (ale rozumiem, że mam spaczony gust tą deską), Ogólna rada: przy wyborze brać pod uwagę wcześniejsze przyzwyczajenia. Próbowanie w sklepie nic nie daje, leżeliśmy jak pacany w sklepie, ludzie sobie chodzili :lol: :lol: :lol: :lol: gapili się na nas, a odczucia są i tak teraz inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dobry materac o tych rozmiarach będzie Cię kosztował minimum 800, i to jest dolna strefa stanów niskich ;-). Przychodziłem przez proces wyboru materaca we wrześniu 2004 i można dostać zawrotu głowy. Staneło na "Kieszonkowcu" o wymiarach 160x200 jednej ze znanych firm za niecałe 600 zł (i była to wyprzedaż promocyjna starego modelu ). Jestem bardzo zadowolony (żona również). Obecnie jak mam nieszczęście przespać się na innym łożu to cierpię.

Ogólnie materace kokosowe należą do najtwardszych, tzw. kieszonkowe (od układu sprężyn) to średnio-twarde, a lateksowe podobno najlepsze ale powalają ceną.

Ale opinia jak d..a , każdy ma swoją.

 

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy lateksowy - od 4 lat (wtedy jeszcze nie myśleliśmy nawet o budowie, więc było nas stać :wink: ) Jest super - naprawdę warto zainwestować! Super wygodny, nic a nic się nie odkształca (ostatnio przez pewien czas leżał zwinięty wpół - nawet ślad nie został...), jedyną wadą jest jego waga - ale to tylko jakbyś chciał się często przeprowadzać :wink:

 

A jeśli chodzi o rozmiar - często rozmiary typowe dostępne są od ręki, a zamówić można jaki się chce, wiąże się to tylko z czasem oczekiwania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie kupię latexu. Popatrz na rękawiczki medyczne. Latex to mleczko kauczukowe , to jest jak guma. I na tym spać? A cena zależy nie tylko od tego co kupujesz, ale u kogo kupujesz( także od producenta). Przed zakupem przejrzałam sporo ofert w internecie. Ten sam produkt rzeczywiście można kupić w cenach różniących się nawet o ponad 100%. Trzeba dokładnie wiedzieć co jest w środku materaca i porównywać wszystkie trzy wymiary. Tylko wełna, włókno kokosowe, filc i sprężyny. Żadnych syntetyków i sztuczności. Lepiej lepszy materac i tańsze łóżko niż odwrotnie. Chociaż mi śpi się wygodnie nawet na dywanie na podłodze. Byle podusia była miękka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my zainwestowaliśmy 2000zł w materac 200/180cm, gruby i ciężki (20cm), ale rewelacyjny, dosyć miękki, ale nie zapadający się. Polska firma z Koła - M&K Foam http://www.mkfoam.pl - a więc materac tańszy o połowę niż inne tej klasy. Uwielbiamy go, śpimy jak susły odkąd go mamy, gorąco polecam. nam też polecili go użytkownicy. Materac nazywa się Venus Multipocket (1300 sprężyn) - mała korekta w wymiarze materaca , a przy okazji nazwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam!!!

Po wnikliwym przeczytaniu postów o materacach wiem jaki chcę tylko nie wiem czy kupić w internecie? Znalazłem dwa sklepy macie może jakieś doświadczenie z tymi?

http://www.materace.wysylka.pl/materace2/kieszonkowe/estrella/index_estrella.html

http://materace-meble.pl/sklep/index.php?cPath=7_9_17

może jakiś inny sprawdzony?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...