Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Podbijam wątek.

Czeka mnie i męża ciężka decyzja co do wyboru materaca. Wiem, że wymiary będą 180x200 i chcemy jeden materac, ale z dwoma stelażami. Nie wiem jaki wybrać: lateksowy czy inny. Po przeczytaniu wielu wątków i stron wydaje mi się, że lateksowe są najlepsze. Nie chcę sprężynowego, bo mój mąż się bardzo mocno przewraca w nocy;) i się wybudzam.

Przymierzaliśmy się do kilku: w agata meble najbardziej podpasował nam model havana, ale to jest dedykowany dla ich sklepu. MK foam wydawał mi się zbyt miękki a mierzyliśmy H3.

Byliśmy też w ikea, ale nie mają tam lateksów o szer. 180 :(

Może forumowicze, którzy kupili już jakiś czas temu materace się wypowiedzą jak po czasie się one sprawują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • Odpowiedzi 812
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kupiłam materac termoelastyczny jakieś dwa lata temu i mogę z pełnym przekonaniem powiedzieć, że można zainwestować pieniądze w ten rodzaj materaca. Nie odczułam różnicy upływającego czasu, nie ma odkształceń i w dalszym ciągu budzę się wypoczęta :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. I ja stoje przed wyborem materaca, troochę poczytałem, byłem w sklepie w którym oglądałem trochę materacy, znalazłem coś takiego:

1. średnio/twardy;

- pianka termoelastyczna;

- wsad z pianki.

2. średnio/twardy;

-pianka termoelastyczna;

- poszycie mozna prać;

- połączenie sprężyn wielokieszeniowych i kieszeniowych;

- wsad z pianki;

- 7 stref komfortu;

- lateks.

 

Materac ma byc o wymiarach 160x200cm. Nie wiem na co dokładnie patrzeć przy jego wyborze. Co do ceny to w rozsądnym przedziale cenowym, tak do 3 tysiecy złotych.

Czy wybrane mogły by byc, czy może polecacie coś innego lepszego.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
według mnie najlepszą propozycją na rynku są teraz materace japońskie, czyli futony. dopasowują się do krzywizn kręgosłupa a to jest ważne nie tylko dla osób z problemami z kręgosłupem, ale nawet dla tych, którzy mają siedzącą pracę. nie uczulają, bo są wykonane z samych naturalnych składników a w dodatku wcale nie są drogie. mój ulubiony sklep to ten - mają dobre ceny i duży wybór materacy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Witam. I ja stoje przed wyborem materaca, troochę poczytałem, byłem w sklepie w którym oglądałem trochę materacy, znalazłem coś takiego:

1. średnio/twardy;

- pianka termoelastyczna;

- wsad z pianki.

2. średnio/twardy;

-pianka termoelastyczna;

- poszycie mozna prać;

- połączenie sprężyn wielokieszeniowych i kieszeniowych;

- wsad z pianki;

- 7 stref komfortu;

- lateks.

 

Materac ma byc o wymiarach 160x200cm. Nie wiem na co dokładnie patrzeć przy jego wyborze. Co do ceny to w rozsądnym przedziale cenowym, tak do 3 tysiecy złotych.

Czy wybrane mogły by byc, czy może polecacie coś innego lepszego.

Pozdrawiam

 

Pianka termoelastyczna to jest dobry pomysł, sam ta takiej śpię, jak dla mnie mogłaby być odrobinę twardsza, ale jest ok. a co do ceny to kupisz to sporo taniej, np. tu:

http://www.comfortbe.pl/menu,7,esklep,produkt,id,556,name,Materac_termoelastyczny_Comfortbe_COMFORTBE_160x200,kat,9,prod,0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam, Mam pewien problem z wyborem materaca do sypialni i chciałbym uzyskać od Was parę rad. Mianowicie nie wiem jaki materac kupić do sypialni. Myślałem, że to będzie łatwa sprawa, a tutaj miliony rodzajów, funkcji itp. Czy lepiej wybrać, lateksowy? sprężynowy? z pianki? czy z odpowiednimi płytami? No i kolejna sprawa jaka twardość? Miękki, twardy czy może średni. Jak poszedłem z moją do sklepu okazało się, że przeciętny koszt to ok. 3000-4000 zł. Cena wysoka, nie spodziewałem się, aż takiego wydatku. Czy znajdę gdzieś tańsze, również o wysokiej jakości? Napiszcie jak macie jakieś doświadczenie, bo ja jestem zielony w temacie,

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak sugeruje Diedra. Znajdziesz we wskazanym wątku potrzebne informację na temat. Ja od siebie mogę dodać kilka czynników, które należy rozpatrzyć tuż przed zakupem. W każdym razie nie należy zbyt oszczędzać, bo komfort snu wpływa na zdrowie. Rozważ:

-rodzaj, tutaj bym poleciła jedynie kieszeniowe z uwagi na samodzielną pracę każdej sprężyny i NIE odkształcalność,

-stopień twardości, proponuje średniej twardość, ze względu na pracę mięśni podczas snu, gdy jest za twardy, lub za miękki,

-większość producentów daje kilkuletni okres gwarancyjny, gdy go nie ma, to nie są pewni produktu,

-śpicie razem, osobno,

-wasza waga, wzrost,

Jeśli jesteś zainteresowany to mogę polecić Masterkinga, który jest dystrybutorem szwedzkich materacy. Znajdziesz również poradnik z praktycznym info na co zwracać uwagę, jak dobrać materac itp.

No i prześledź wcześniejszy wątek,

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem materac lateksowy Merita Megal H3 i teraz mam go na zwykłym stelażu z grubych desek i jest trochę za twardy.

Który z tych stelaży bardziej polecacie?

 

http://www.merita.pl/merita/shop/produkt.php?id=104

 

http://www.merita.pl/merita/shop/produkt.php?id=105

 

Ja nawet nie wiem czym one się różnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dużo zależy od tego jak ciężkie osoby będą na nim spać. Czy to będzie jedna czy dwie osoby?

 

W tej cenie, to materace pianowe i bonellowe, choć też za niewielką dopłatą można już kupić materac kieszeniowy - [moderowano]

 

Materace kieszeniowe mają to do siebie, że każda sprężyna umieszczona jest w osobnej kieszonce. Jeżeli więc 2 osoby śpią na łóżku, to jeżeli jedna osoba przewraca się z boku na bok, to druga tego nie odczuwa. Poza tym takie materace są trwałe. Mogą na nich spać osoby cięższe.

W przypadku materacy bonellowych - gdzie sprężyny są połączone, jest to bardzo odczuwalne.

 

Materace piankowe z kolei są najtańsze, ale i też mniej trwałe. Nie są polecane dla osób o większej wadze, ponieważ mogą się szybko odkształcać.

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...
witam. dołącze się do tematu gdyż też zamierzam kupić materac i ostatnio modne są materace 7-strefowe ale czy one są dużo lepsze od jedno strefowych?

czy na materacu 7-strefowym trzeba leżeć jak w "trumnie" tzn nie ruszać się żeby zmieścić się w tych strefach?

ja chyba wybiorę jakiś lepszy 1-strefowy np.Sokrates z Janpolu, Evita z optimum lub Estrella lux z M&K Foam Koło(1-strefowy) wszystkie obustronnie obłożone płytą lateksową, może ktoś ma taki materac

 

pytanie jak powyżej - czy warto kupić materac 7-strefowy?

Już dwóch sprzedawców mi powiedziało, że lepsze są materace jednopolowe.. że siedmiopolowe to tak naprawdę chwyt marketingowy, że sprawdzają się, jeśli ktoś często śpi na boku, z reguły u osób o średnim wzroście. Nie u każdego te strefy twardości wypadają w odpowiednim miejscu, więc wtedy ponoć lepiej wybrać materac jednopolowy.

I teraz sama nie wiem co robić, czy rzeczywiście te 7 stref nie ma aż takiego znaczenia? Czy przeciwnie, jest duża różnica na korzyść materacy siedmiopolowych?

W sklepie raczej dużej różnicy nie odczułam, minimalnie wygodniejsze wydawały mi się te 1-strefowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Witam. Zamówiłam w Agacie materac Mkfoam Interactive 1000 o twardości H3, rozmiar 160x200, stelaż Duoflex. Na materacu będę spała tylko ja, ważę 65 kg. Czy dobrze wybrałam twardość, czy jednak zamienić na H2 ? Nie mam możliwości porównania, w sklepie był tylko H3. Bardzo proszę o poradę, pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej! jak do sypialni to polecam materace piankowe lub materace kieszeniowe szczególnie te drugie bo ich konstrukcja jest dostosowana do spania w dwie osoby. Przed zakupem materaca sprawdź dokładnie wymiary stelaża i jeśli to możliwe przetestuj danym model w jakimś sklepie stacjonanrmy czy aby na pewno dobrze się na nim leży :) Pozdrawiam! Edytowane przez joliska
Za kolejny ukryty link dostaniesz bana...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...