Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja także kuplem materac frmy KOŁO ESTRELLA LUX ALOE VERA jest mały 90/200 bardzo sprężysty i niewygodny.Nie da się na nim wygodnie spać. Jedna z najgorszych inwestycji jakie ostanio dokonałem.

Dzis z fiirmy MK foam KOŁO zwrocili mi wszystkie pieniądze. Teraz jestem zadowolony. Zachowali się wobec mnie w porządku. (':D')Tak musiałbym czekać z miesiąc na servis z MK foam (jak coś nie pasuje z serwisu także mogą wymienić materac lub stelaż) Warto na przyszłość nie przepłacać za materace i sprawdzać materac razem ze stelażem, być może te połączenie z nieodpowiednim stelażem miało wplyw na to, że nie mogliśmy spać na tym materacu (lekie bóle pleców) :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 812
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzień dobry!

Proszę szanownych Państwa o poradę : ok. rok temu kupiliśmy z żoną sofę beddinge z ikea 140x200 z materacem grubości ok. 15 cm /żona twierdzi, że to latex/. Aktualnie mamy bóle pleców po nocy, a materac jest niższy po mojej stronie. Ja ważę 80 kg, żona 54. Czy ktoś może wie , co jest przyczyną i ewentualnie jaki materac Państwo możecie polecić /raczej niedrogi/. Dziękujęi pozdrawiamy wszystkich! krzysztof i alicja

 

 

Proponuję rozłożyć na materacu ciepły pled na to prześcieradło :D

Ja również miałam takie dolegliwości dopóki doputy nie rozłożyłam na materacu pledu z owczej wełny. :D

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Amciek

spie na beddinge z twardym materacem 4 lata, pokrycie sie przetarlo i odbarwilo ale spi sie bardzo dobrze, dla porownania w innym mieszkaniu kupilem materac IKEA z ichniejszej najwyzszej polki i dosc czesto mialem bol plecow, byl po prostu chyba za miekki.

 

generalnie im prostsze lozko tym lepiej sie wysypiam, materac polecam twardy a o kregoslup proponuje dbac przede wszystkim za dnia

 

A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także kuplem materac frmy KOŁO ESTRELLA LUX ALOE VERA jest mały 90/200 bardzo sprężysty i niewygodny.Nie da się na nim wygodnie spać. Jedna z najgorszych inwestycji jakie ostanio dokonałem.

Dzis z fiirmy MK foam KOŁO zwrocili mi wszystkie pieniądze. Teraz jestem zadowolony. Zachowali się wobec mnie w porządku. (':D')Tak musiałbym czekać z miesiąc na servis z MK foam (jak coś nie pasuje z serwisu także mogą wymienić materac lub stelaż) Warto na przyszłość nie przepłacać za materace i sprawdzać materac razem ze stelażem, być może te połączenie z nieodpowiednim stelażem miało wplyw na to, że nie mogliśmy spać na tym materacu (lekie bóle pleców) :roll:

 

 

 

ja mam materac estrella lux i niestety to wyrzucone pieniadze - na dodatek nie chcieli mi uznac reklamacji, dlatego mam pytanie do robidlo - jak udalo ci sie zalatwic zwrot pieniedzy? Czy zalatwialaes to przez sklep i czy mialaes zdjeta folie z materaca?

bede b. wdzieczna za odpowiedz

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Chciałam spytać jakie macie stelaże i materace w swoich łóżkach? Ja muszę spać na twardym, bo inaczej wysiada mi kręgosłup. Ostatnio odwiedziłam specjalistyczny sklep i okazuje się , że materac "kieszonkowy" 90 cm. to wydatek min. ok. 800,oo zł. plus do tego specjalny gęsto żeberkowy stelaż do łóżka. Czy to nie za dużo? Czy warto zainwestowć tyle kasy? I czy w szerokim na 160 cm. łóżku lepiej jeden wspólny materac czy dwa oddzielne? Jaką firmę od materacy polecacie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem i ostatnio trafiłem na miłego pana rechabilitanta chwilowo działającego jako informator w Ikea w dziale gdzie sa materace: podsumowując jego uwagi:

- każde z małzonków ma ina wage, inny sposób spania i stąd lepiej jest aby łózko było podzielone na 2 oddzielne materace.

- w Ikea masz bardzo szeroki wybór materacy i stelazy

- dobierając materac zainwestuj weeken i wybierz sie do takiego sklepu z doba książką i połóz się na wybranym materacu na dłuższy czas - najlepiej 2..3 godziny. Wówczas zobaczysz czy ci pasuje.

 

krótkie testy dobrego materaca:

1. połozyc sie na boku i sprawdzić czy kręgosłup jest prosty

2. połozyć sie na plecach i potem spróbowac sie przekręcic na bok - jesli trudno to pewnie materac jest zbyt miekki

 

no i pytaj specjalistów w sklepie jesli sa dostepni :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy od jakiegoś czasu materac sultan z Ikei - chyba nie pomyliłam nazwy; są to sprężyny i jakieś wypełnienie (nie pamiętam już :oops: ), do tego taki mniejszy materac lateksowy, grubości ok 10 cm. Od czasu jak mamy ten materac przestałam się budzić z potwornym bólem pleców (teraz nie jest to potworny ból - można się przzwyczaić), który mi towarzyszył codziennie rano od kilku lat... Plecy bolały szczególnie wtedy, gdy miałam okazję dłużej pospać - na starym materacu.

Materac i łóżko z Ikei są OK. W sumie materace kosztowały 2 tys (szer. 160 cm), łóżko ok 1 tys PLN. Cena jest OK uważam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

Mam zamiar kupic materac. Szukam, szukam i juz mnie glowa boli od ilosci i roznorodnosci tych materacy. Wybor padl na kieszonkowy (100x200) i w zwiazku z tym mam pytanie:

1. 7 stref czy mniej??

2. co jeszcze powinien miec w srodku??

3. waze 73kg, wiec wybrac Jamajke czy Estrelle lux, a moze jakis inny??

4. wersaj letnio zimwa czy alergik??

 

moge przeznaczyc na materac 700zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Pozwolę sobie odświerzyć temacik. Dzisiaj byłem w firmie produkującej materace: firma TOPI.

W sumie fajny sklepik bo można się położyć i cudować do woli.

 

Przed wybraniem się byłem prezkonany że najlepszym połączeniem jest wkład kieszonkowy z warstwami lateksu. Na miejscu po przetestowaniu jednak, najlepszym wyborem wydał nam się materac na bonellach 2,4 bez kieszeni okryty z dwóch stron najpierw warstwą kokosową a na wierzchu warstwą lateksową. Miał on najlepszą twardość, bo np kieszonkowe okazały się dość miękkie. Materac z samego lateksu był w sumie też dośćprzyjemny jakkolwiek bardziej miękki od tego który chcemy wybrać. Ponieważ od ręki nie było takiego jak chcę tj 160/200 więc w poniedziałek najpewniej zakupię bo będzie dostawa. Ale jeszcze nie płaciłem więc proszę o poradę czy to dobry wybór, bo wiadomo że to co czasem na pierwsze wrażenie jest ok po jakimś czasie okazuje się gorszym wyborem niż inne. Cena ok, 1000 PLN. Dodam również, że całkiem spoko były też bonellowe z samą warstwą kokosową (ten sam wymiar 600 PLN), jednak z dodatkiem lateksu jakieś przyjemniejsze.

 

Tu link do wybranego modelu:

 

http://www.topi.pl/l/index.php?model_206

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od kiedy mamy 100% latex (grubość 15 cm ) nasze podkłady elektryczne, którymi dogrzewaliśmy się podczas srogich zim śpiąc na standardowych materacach, powędrowały na strych ! Inne zalety to praktycznie wieczna gwarancja na odkształcenia, antybakteryjny, antygrzybiczny i antyalergiczny materiał a przede wszystkim idealna twardość dla każdej części ciała (7 stref zgniotu ). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...