Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GWC żwirowy czy max?


Recommended Posts

A wie Pan, że za to "filtrowanie" kamieniami bakterii - te dwie Panie w Wrocławia zostały podane do PAN?

I dlaczego nie poda Pan, że oświadczenie Sanepidu jest fałszywe?

Oświadczenie dyrektora Sanepidu było jednoznaczne

- sanepid nie bada spraw budowlanych

-sanepid nie ma pracowni mykologii, więc nawet nie mógł tego zrobić .

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie Pan, że za to "filtrowanie" kamieniami bakterii - te dwie Panie w Wrocławia zostały podane do PAN?

I dlaczego nie poda Pan, że oświadczenie Sanepidu jest fałszywe?

Oświadczenie dyrektora Sanepidu było jednoznaczne

- sanepid nie bada spraw budowlanych

-sanepid nie ma pracowni mykologii, więc nawet nie mógł tego zrobić .

 

Czepia się Pan jak rzep psiego ogona:

Co to znaczy podane do PAN? Zwolnił je Pan?

Tu jest opis badań biologicznych GWC

http://taniaklima.pl/files/mikrobiologiczna_str18.jpg

 

Ja mam oświadczenie kierownictwa firmy EXBUD-SKANSKA.

http://taniaklima.pl/files/skanska1.gif

Może z powodu braku pracowni w Kielcach zlecili to w innym SANEPIDzie. Żenujące że się tłumaczę w imieniu EXBUDu i SANEPIDu.

Nie mam powodu im nie wierzyć - oni tym filtrowanym przez "...kamienie..." powietrzem oddychają już 23lata. Pewnie był w firmie niedowiarek Pana pokroju który zlecił wykonanie tych badań?

Moje gratulacje że udalo sie Panu dotrzeć do Dyrektora SANEPIDu

W poprzednich postach pisał Pan że z Kierownikiem pracowni, może on już jest Dyrektorem ;)

Edytowane przez witek_myslowice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepia się Pan jak rzep psiego ogona:

Co to znaczy podane do PAN? Zwolnił je Pan?

Tu jest opis badań biologicznych GWC

http://taniaklima.pl/files/Mikrobiologiczna_str18.jpg

 

Ja mam oświadczenie kierownictwa firmy EXBUD-SKANSKA.

http://taniaklima.pl/files/skanska1.gif

Może z powodu braku pracowni w Kielcach zlecili to w innym SANEPIDzie. Żenujące że się tłumaczę w imieniu EXBUDu i SANEPIDu.

Nie mam powodu im nie wierzyć - oni tym filtrowanym przez "...kamienie..." powietrzem oddychają już 23lata. Pewnie był w firmie niedowiarek Pana pokroju który zlecił wykonanie tych badań?

Moje gratulacje że udalo sie Panu dotrzeć do Dyrektora SANEPIDu

W poprzednich postach pisał Pan że z Kierownikiem pracowni, może on już jest Dyrektorem ;)

Żaden sanepid nie ma pracowni !!! W ogóle się tymi tematami nie zajmują!

Mnie Pan wierzyć nie musi, niech Pan wygoogluje jak wygląda filtr do bakterii i porówna go Pan ze żwirem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden sanepid nie ma pracowni !!! W ogóle się tymi tematami nie zajmują!

Mnie Pan wierzyć nie musi, niech Pan wygoogluje jak wygląda filtr do bakterii i porówna go Pan ze żwirem .

 

Daj Ty mi świety spokój - napisz list do EXBUDU że kłamią - ja sie tym nie zajmuje. Koniec KROPKA

Nie potrzebnie tą Mikrobiolog zwolniłeś z pracy w PAN ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj Ty mi świety spokój - napisz list do EXBUDU że kłamią - ja sie tym nie zajmuje. Koniec KROPKA

Nie potrzebnie tą Mikrobiolog zwolniłeś z pracy w PAN ;)

Informuję Pan, że takie pracownie i takie badania przeprowadza PZH i IMM a nie Sanepid. Zapewniam Pana, że nie zabije Pan lecącej w powietrzu bakterii kamieniem wielkości kilku centymetrów. Bakterie są wielkości ..do -10 potęgi. To naprawdę małe stworzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam Pana, że nie zabije Pan lecącej w powietrzu bakterii kamieniem wielkości kilku centymetrów. Bakterie są wielkości ..do -10 potęgi. To naprawdę małe stworzenia.

 

Tymi kliku centymetrowymi kamieniami jest czysty płukany żwir o granulacji 16-32mm. Potwierdzam że część zanieczyszczen - jak na wykresie słupkowym widać przedostaje sie przez żwir i tu ma Pan rację.

Powietrze przechodzi przez kilkumetrową warstwę żwiru i na jego powierzchni osiadają bakterie. W trakcie parnych i deszczowych dni wilgoc z powietrza skrapla sie na żwirze i leje sie woda która spłukuje alergeny, grzyby, bakterie itp.

 

Pani Mikrobiolog z Wrocławia wykonywała badania powietrza za GWC aspiratorem w okresie jednego roku. Filtry były wymieniane: 4 krotnie pod koniec każdej pory roku.

W kazdej porze roku na filtrze zbierały się inne zanieczyszczenia. Np cały rok bakterie z przewagą - wiosna/latem alergeny, jesienią grzyby. Te filtry były badane pod względem zawartości alergenów, grzybów, bakterii. Wyniki badań jak w tym pliku do pobrania (do obejrzenia bezpłatną przeglądarką PowerPoint):

http://taniaklima.pl/files/DFN2006_Pasaz_innowacyjny_B_Szponar.pps

Edytowane przez witek_myslowice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
Żaden sanepid nie ma pracowni !!! W ogóle się tymi tematami nie zajmują!...

Informuję Pana i Zainteresowanych że Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach miała od zawsze pracownię mikrobiologiczną z zapewnieniem że takie były w kazdym oddziale wojewódzkim.

Podaje nr tel. do pracowni: 32 340 66 61

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...