Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Trzy techniczne pytania odnośnie zabudowy


maati

Recommended Posts

Jak wyrzucisz dystrybutor nic takiego nie będzie. Rury do dgp zostaw 25cm.

 

To ładnie. Instalację kominka oraz rozprowadzenie DGP robiła profesjonalna firma, zajmujaca się od lat kominkami. Sprawdzałem opinie i również były bardzo dobre, klienci zadowoleni. Teraz okazuje się że powinienem wyrzucić połowę rzeczy tzn dystrybutor, rury. I do tego rura która idzie na górę jest zbyt mała bo 150mm a lepiej jakby była 250 mm.

 

Samą zabudowę z płyt Varmsen zrobiłem sam. Cała reszta: podłączenie kominka+rozprowadzenie DGP robiła firm, która się tym zajmuje profesjonalnie. BRAK MI SŁÓW.

Jako ostateczny klient jestem totalnie skołowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Rurka na górę 150 jest OK ... coś chyba nieopatrznie zrozumiałeś :rolleyes:

Płaszczyk ułatwia rozprowadzanie powietrza przy grawitacyjnie działającym DGP, przy "dmuchawce" nie koniecznie być musi, a łacząc jedno z drugim już przeszkadza i jednemu i drugiemu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Rurka na górę 150 jest OK ... coś chyba nieopatrznie zrozumiałeś :rolleyes:

Płaszczyk ułatwia rozprowadzanie powietrza przy grawitacyjnie działającym DGP, przy "dmuchawce" nie koniecznie być musi, a łacząc jedno z drugim już przeszkadza i jednemu i drugiemu.

Pozdrawiam.

 

A może złotym środkiem będzie regulator obrotów dmuchawy. Jeżeli na górze będzie zbyt gorąco po prostu zmniejszę ilość obrotów co spowoduje mniejsze wyciąganie z dolnych kratek. Mam jeszcze anemostaty, na których można przykręcić przepływ i również wyrównać ilość powietrza.

 

Ps

Jeżeli dmuchawa nie działa, to czy można to traktować jak DGP grawitacyjne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Regulator obrotów w wymuszonym systemie DGP musi być zawsze. Ale służy on do całkiem innych rzeczy niż "leczenie tgo co jest spieprzone na starcie" ...

Jeżeli dmuchawa nie działa, to czy można to traktować jak DGP grawitacyjne ?

Nie, nie można - trzeba pewne rzeczy po imieniu nazywać ... to nie auto hybrydowe żeby "jechało" dobrze równocześnie na obu napędach ... albo coś jest zrobione dobrze i prawidłowo działa, albo nie ... :rolleyes:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nieee ... kominek, a raczej jego zabudowę można tak zrobić że system DGP grzeje całość domu poza salonem, a salon jest ogrzewany właśnie przez kratki w zabudowie kominka ...

Pozdrawiam.

 

Ups.Choć mam KZPŁW ale w tym proponowanym powiało głupotą.Moje zdanie więc Forest nie bierz tego do serca ....ale głupota to głupota i woda z mózgu.:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nieee ... kominek, a raczej jego zabudowę można tak zrobić że system DGP grzeje całość domu poza salonem, a salon jest ogrzewany właśnie przez kratki w zabudowie kominka ...

Pozdrawiam.

Czyli jak?

Skoro z rurami źle a i bez nich niedobrze. Z dmuchawą grawitacyjne sie gryzie itd..

Chyba zostawię tak jak jest. Sprawdzę zimą jak to rzeczywiście funkcjonuje. Jedyna później poprawka to demontaż rur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Czy może ktoś podpowiedzieć czym fugować ramkę wokół wkładu. Ramka jest z marmuru. Czy wystarczy taka fuga jak do płytek. Pod wpływem tem nie wykruszy się?

 

Jak się wykruszy, uzupełnisz. Fuga elastyczna Mapei lub Sopro, choć Atlas też się uelastycznił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś podpowiedzieć czym fugować ramkę wokół wkładu. Ramka jest z marmuru. Czy wystarczy taka fuga jak do płytek. Pod wpływem tem nie wykruszy się?

 

Jeżeli chodzi o fugowanie szczeliny między wkładem, a ramką z kamienie - to zostaw tą szczelinę bez fugi !!! Tutaj nawet super elastyczna fuga jest niewskazana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się wykruszy, uzupełnisz. Fuga elastyczna Mapei lub Sopro, choć Atlas też się uelastycznił...

 

Jeżeli chodzi o fugowanie szczeliny między wkładem, a ramką z kamienie - to zostaw tą szczelinę bez fugi !!! Tutaj nawet super elastyczna fuga jest niewskazana.

 

 

dwie jak różne porady.

w sumie te szczeliny mam malutkie, może zostawię bez fugi.

 

Czy taka ramka z kamienia tez pracuje pod wpływem temperatury. Myślałem, że kamień raczej będzie stabilny.

Edytowane przez maati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz doczytałem. Bohuszowi chodziło o szczelinę między ramką a wkładem a mi chodzi o szczeliną między elementami ramki. Czyli samą ramkę.

 

Czyli ramkę samą w sobie fugować można fugą elastyczną. Natomiast szczelinę między ramką a wkładem zostawiamy w celach dylatacji wkładu (tak pisze też w instrukcji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej informacji, więcej odpowiedzi:)

 

Na to by fugować miedzy wkładem a kamieniem, przyznam, nigdy bym nie wpadł!;)

Szczeliny między elementami kamiennymi zwykle łączę na fazkę, eksponując to miejsce raczej, zamiast próby ukrycia. Czasem decyzja zależna jest od gatunku kamienia. Ktoś z doświadczeniem wie jaką szczelinę można skleić tak, że nie widać, a do której lepiej się przyznać. Jak jest "maniana", trzeba to jakoś ukryć...fugi jak wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...