Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

IBF -dachówki cementowe; opinie u?ytkowników !!!


Recommended Posts

kochani,

sprawdzałam w istniejących już watkach, ale w sumie niewiele znalazłam. Chodzi o to, że najbardziej podoba mi się kolorystyka, forma i cena dachówek IBF. W nielicznych o tej dachówce wątkach znalazłam opinie osób, które włąśnie chcą ją kupić (więc jeszcze jej nie sprawdzili sami) , bądź zwykle nagatywne opinie, że ktoś coś słyszał, ze podobno komuś się odbarwiło, a innemu pokruszyło, mniejsze wymiary, czy coś takiego. Jak to wygląda w praktyce, czy warto zdecydowac się na coć tańszego, co jednoczesnie nam się podoba? Czy rzeczywiście IBF ma niższą jakość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honorato!

 

Podjedź do hurtowni, gdzie chcesz kupować pokrycie dachowe i poproś o jedną dachówkę IBF'u i jedną np. Braasa.

 

Weź je sobie spokojnie do domu i pooglądaj...

 

Gdyby nie fakt, że na jednej jest napisane Braas, a na drugiej nic, to i tak bez problemu rozpoznasz która jest która... Dachówka IBF wygląda jak stara płytach chodnikowa pomalowana jakimś pędzlem... Pooglądaj brzegi i miejsca, gdzie np. farba odprysła...

 

Ja na ekspozycjach oglądałem obie dachówki i różnica nie była tak uderzająca, ale jak weźmiesz "szeregową" dachówkę z placu z jednej i drugiej firmy, to będziesz wstrząśnięta, jaka jest różnica...

 

Różnica w cenie jest duża, to fakt, ale dobry rabat może ją zniwelować... Ja w końcu kupiłem Braasa...

 

Poczytaj moje posty, ja prawie już się zdecydowałem na IBF... Ale na szczęście wypożyczyłem sobie te dachóweczki... w ostatnim momencie... stojąc ... z kasą ... przed kasą!

 

Powodzenia w zakupach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy IBF położony w zeszłym roku i jest super. Podobnie jak u Marcina główna rolę przy wyborze dachówki grała jakość a nie cena i tu nie zgadzam sie z Marcinem - IBF jest zdecydowanie równiejszy i ma ładniejszy kolor (mówię o rudej dachówce). Technologia produkcji tak jednej jak i drugiej jest praktycznie taka sama, ale Braas jest droższy bo płacimy między innymi za dużą i drogą kampanię reklamową firmy.

Z obsługi przedstawiciela IBF-u byliśmy bardzo zadowoleni - terminowo i solidnie. Podsumowując jeśli mogę zapłacić taniej za podobną jakość i ładniejszy kolor to wolę IBF.

Pozdrawiam Agata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honoratko, najlepiej kup, co Ci się podoba, a później sama ocenisz...

 

Pewnie będziesz zadowolona, bo każda pliszka swój ogonek chwali... ;-)

 

 

A jeszcze tytułem komentarza do posta Bordosia, która pisze o porównywalności obu dachówek /IBF i Braas/... "IBF jest zdecydowanie równiejszy i ma ładniejszy kolor "

 

... łudzisz się albo sobie coś wmawiasz!!!

 

Skoro tak piszesz to znaczy, że nie miałeś przez dłuższy czas /choćby przez 5 sek./ obu dachówek w rękach.

Sorry, ale różnica jest tak zasadnicza, że muszę stwierdzić, że gadasz bzdury!!! Nie wiem, jak wygląda "Technologia produkcji tak jednej jak i drugiej ", bo się na tym kompletnie nie znam /Ty pewnie też ;-)/, ale wiem, jak wyglądają dwa bardzo różne produkty powstałe przez użycie "tej samej" technologi...

 

Pozdrawiam

 

Jeszcze raz sorry za sarkazm, ale poczułem się wywołany do tablicy Twoim postem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz Marcinie, jak mi się dachówki odbarwią, czy skruszą na dachu to niespecjalnie będzie się czym chwalić! Naprawdę czekam na jakies opinie uzytkowników, a nie "ja ci radzę, rób co chcesz!" :wink:

 

Może macie tez doświadczenia z dachówkami prodach czy unibet, tez mają ciekawą kolorystykę i dobre ceny, ale co z jakością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź rusz pupcie i sprawdz w końcu która jest gładsza, bo zaraz wyniknie sprzeczka. Ja jak będe bliżej kładzenia dachówki to tak sprawdze.

 

 

chyba nie o to chodzi na forum :o ? można właściwie wszystkie pytania zbyć w ten sposób, weź idź do hurtowni, zajrzyj w projekt, pogadaj z kierownikiem budowy etc, etc.

tez tak sprawdzam, ale jedna pokazowa dachówka z hurtowni to nie to samo co użytkowanie dachu przez kilka lat!

 

S.P. dziekuje, na takie empiryczne doświadczenie czekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam IBF od ubiegłego roku.Nie stwierdziłem żadnych odbarwień ani pęknięć.Dekarze tez nie narzekali , a prezentuje sie bardzo ładnie.

W kazdej większej hurtowni są wystawki dachówek kilku producentów.

Popytaj w hurtowni czy mieli jakieś reklamacje.U mnie mieli mniej kłopotów z dachówka IBF niż z Brassem.Mieszkam przy samym lesie ( z trzech stron) i nie mam zadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam IBF od ubiegłego roku.Nie stwierdziłem żadnych odbarwień ani pęknięć.Dekarze tez nie narzekali , a prezentuje sie bardzo ładnie.

W kazdej większej hurtowni są wystawki dachówek kilku producentów.

Popytaj w hurtowni czy mieli jakieś reklamacje.U mnie mieli mniej kłopotów z dachówka IBF niż z Brassem.Mieszkam przy samym lesie ( z trzech stron) i nie mam zadnych problemów.

 

:o :o :o

 

No i widzisz ktoś ma Braasa, chwali Braasa, ktoś ma IBF chwali IBF...

100% zadowolonych, co by nie mieli...

 

Ergo: Kup IBF, będziesz zadowolona...

 

:o :o :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honorato- przeglądnęłam opinie moich przedmówców i niestety mam inne zdanie. Dachówkę IBF na dachu mam (mieszkam na razie z rodzicami) od 1998r.- czyli 6 lat. Jakieś 2 lata temu poprawialiśmy kosze na dachu. Dekarz który to robił zaniepokoił się stanem dachówki- miejscami popękała, co jest niebezpieczne w zimie -woda po dostaniu się w te rowki po zamarznięciu rozsadza je w jeszcze większe szczeliny. Zaalarmowaliśmy do IBF- przyjechał przedstawiciel- zgodził się ze dachówka ma wady i.....przyszła odpowiedź na piśmie od dyrektora marketingu IBF ze pęknięcia nie są z winy fabrycznej, ale winne są warunki atmosferyczne Dolnego ŚLąska (słońce, deszcz, śnieg, mróz etc).

Tak więc Honoratko dachówka IBF wg producenta powinna być stosowana chyba wewnątrz domu :evil: (np na suficie) bo tam warunki atmosferyczne jej nie zaszkodzą.

Piszę to wszystko aby cie przestrzec nie tyle przed dachówką co przed firmą, w jaki sposób załatwia reklamację i jaki ma stosunek do klenta.

Mam nadzieję, że ci co mają IBF nie mają takich przykrych doświadczeń.

 

Na swoim domku mam Wiekora (teraz zmiana nazwy) ceramiczną- zobaczymy po 5 latach jak się bedzie sprawować.

Powodzenia w wyborze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unibet mają sąsiedzi- ale dopiero drugi rok- więc nic nie można powiedzieć.

Honorata- może jednak pomyśl o Braasie- drogi ale wszyscy są z niego zadowoleni. Uwierz dołożysz trochę kasy a przynajmniej bedziesz zadowolona- w końcu dach robisz tylko raz (jak głoszą w IBF "dach na całe życie" w ich wydaniu coprawda trochę krótkie :x )

Jeśli chodzi o kupowanie tańszych materiałów to nie polecam- sąsiad obok się buduje, kupił bloczki betonowe po 1,7.- taniocha. Właśnie zasypali mu fundamenty i .. dwie ściany pękły, nie na spoinie tylko właśnie na bloczkach- i całe dwie ściany bloczów do rozebrania. Stres jak cholera. Tylko współczuć. Przepraszam, żę nie na temat ale chciałam tylko napomknąć jakie straszne ludzie maja problemy i to na samiutkim początku i jakie to są te "super okazyjne" produkty.

Jeszcze raz sorki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...