Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Inspiracje kominkowe


pestka56

Recommended Posts

Myślę, że coś to "zamknięcia" rury doprowadzającej powietrze jest konieczne, bo przecież inaczej do domu będzie wpadało zimne powietrze nie wiem, czy po prostu zatyka się na końcy czerpnie i montuje jakiś zawór/przesłonę?

 

Uściślając sam kominek - ma służyć wyłącznie do dogrzewania i "ocieplenia" atmofery w domu. Nie chciałbym, żeby była to ogromna inwestycja, bo wiem, że właśnie takie a nie inne będzie wykorzystanie - do pierwszego podgrzania powietrza, gdy na dworze jesienią zacznie się ochładzać. Sam kominek/piec nie musi być też jakiś ogromny, oczywiście zostanie dobrany po wykonaniu OZC dla domu.

 

Stalowy czy żeliwny?

Edytowane przez Dzior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Do regulacji ilości powietrza można zainstalować elektonicznie sterowany szyber na rurze doprowadzającej. Tak?

 

Można zainstalować przepustnicę (szyber) z silnikiem krokowym, który jest wersją przepustnicy manualnej, tyle że zamiast cięgła, wajchy - jest pilot na baterię...Przepustnica może również współpracować ze sterownikiem. Większość sterowników (lub ich programów) to idiotyczne gadgety, które działają na zasadzie przymykania dopływu powietrza jak się za mocno pali. To profanacja, ale tego oczekuje rynek (głównie ten idiotyczny :cool:). Dobre sterowanie spalaniem, "wsłuchuje" się w naturę drewna i do niej dopasowuje parametry. To z rzadka stosowane sterowniki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zainstalować przepustnicę (szyber) z silnikiem krokowym, który jest wersją przepustnicy manualnej, tyle że zamiast cięgła, wajchy - jest pilot na baterię...Przepustnica może również współpracować ze sterownikiem. Większość sterowników (lub ich programów) to idiotyczne gadgety, które działają na zasadzie przymykania dopływu powietrza jak się za mocno pali. To profanacja, ale tego oczekuje rynek (głównie ten idiotyczny :cool:). Dobre sterowanie spalaniem, "wsłuchuje" się w naturę drewna i do niej dopasowuje parametry. To z rzadka stosowane sterowniki....

 

A możesz napisać jakie to sterowniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są pokazane zdjęcia w takim kontekście, że dla kogoś, kto widzi je pierwszy raz wygląda, że to są ich projekty i wykonanie. Nie jest napisane, że to przykłady z obcych stron internetowych, ani nie są te zdjęcia podpisane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi.

Pokazujesz zdjęcia konkretnych wkładów, które są u Ciebie do kupienia, w aranżacjach, tak? Dostałeś te zdjęcia do wykorzystania od producentów i masz podpisane, że to wkłady Romotop, Brunner... To jest w porządku.

Ale tam jest taka sytuacja, że pisząc o promocji np. Kratek, pokazują m.in. zdjęcie obudowy kominka wg autorskiego projektu Antonio Lupi i nie ma ani słowa o tym, czyj to projekt, ani przez jaką firmę wykonany. Jest tam jeszcze kilka innych zdjęć na tej samej zasadzie. Nie sprawdzałam dokładnie dalej. Nie chce mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sheppart, dziękuję za wyrażenie opinii :)

Po to założyłam ten wątek, żeby forumowicze mogli łatwiej znaleźć inspirację kominkowe. Każdemu podoba się coś innego i dobrze, bo zanudzilibyśmy się patrząc na takie same domy i ichwnętrza. Stąd w wątku wstawiłam najróżniejsze pomysły i aranżacje.

 

Zapraszam do wklejenia tu tego co podoba się Tobie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak się sprzedało :)

 

http://onekindesign.com/2016/09/15/modern-home-ukraine-industrial-style/

 

Nie do konca jestem pewna, że to wyłącznie wizualizacja. Za dużo planów, za dużo zdjęć. Ale niektóre elementy, jak np. palenisko kominka na pewno są albo podrasowane, albo wmontowane w oryginalne zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...