Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Inspiracje kominkowe


pestka56

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No, to sobie porównajmy :p Chyba wolę ten stalowy „zardzewiały” i bez kamyczków, a jeszcze lepiej bez siatki :yes: Po prostu trzeba wiedzieć kiedy przestać, żeby nie przesadzić

 

FIREPLACE-Kratki_gambion.jpg Zeno-custom-made-corten-pieces-woodstorage-houtopslag-buitenhaard-tuinhaard-terrashaard-fireplac.jpg Retta_tuinhaard.jpg

 

Jeszcze inne dziwolongi. Ten ostatni jest nawet niezły.

Model_muurhaard.jpg portable-outdoor-fireplace-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natknęłam się na wkłady kominkowe z ozdobnym frontem. Nie mam pojęcia jak trzymają parametry typu szczelność, wydajność itd, ale wizualnie są interesujące. Pestko,ciekawi mnie jak będą wyglądały w prostej nowoczesnej oprawie w stylu geometrycznych portali, które wcześniej pokazywałam. Czy mogłabyś je ubrać w ten sposób? Myślę, że taki kominek mógłby zdobić nie tylko wnętrze w stylu klasycznym.

 

[ATTACH=CONFIG]274865[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]274866[/ATTACH]

Producent: Polska 497

Fajne wkłady do oglądania ..

Kilka razy wykonywaliśmy zabudowy , pokazywałem je nawet na tym forum , co do użytkowania przez właścicieli......... pomińmy milczeniem .

Efekt optyczny takiego zdobnego żeliwa ma jednak swoich zwolenników .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Są w naszym kraju firmy, kóre na bazie ram ozdobnych lub całych palenisk "pałacowych" firmy Kornak, mogą wykonać bardzo dobrze działajace, czysto spalające, współczesne paleniska kominkowe i zduńskie ... konwecyjne, akumulacyjne ... do wyboru, do koloru ... :rolleyes:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie śledzę wątku, niektóre kominki są niesamowite, ale z tym drewnem w salonie to może o to chodzi, żeby się robactwo po domu nie rozłaziło. Ponadto kominek niestety trzeba czyścić z popiołu po każdym paleniu. Więc nie wyobrażam sobie w realu - jak na jednym ze zdjęć - białej skóry i białych foteli niemalże dotykającej obudowy..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie śledzę wątku, niektóre kominki są niesamowite, ale z tym drewnem w salonie to może o to chodzi, żeby się robactwo po domu nie rozłaziło. Ponadto kominek niestety trzeba czyścić z popiołu po każdym paleniu. Więc nie wyobrażam sobie w realu - jak na jednym ze zdjęć - białej skóry i białych foteli niemalże dotykającej obudowy..

 

Dobry kominek czyści się z popiołu raz na miesiąc, mimo codziennego palenia. Wówczas białe skóry można na tą chwilę odsunąć. Zakładając palenie rekreacyjne, większość takich kominków czyści się raz na sezon. Drewno które ma zdobić obudowę, należy wyczyścić, odrobaczyć i ułożyć raz na zawsze, do palenia przynosić zaś na bieżąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wszystko, także kominek i jego obsługa mają swoje tajemnice i tipy.

Leda nie jest tak źle, nawet gdy kominek, jak mój obecny, słaby jakościowo. Do czyszczenia bezpyłowego są przystawki do odkurzacza, albo nawet całe spec odkurzacze.

Moje drewno po sezonowaniu w drewutni, leżakuje w garażu, albo w kotłowni. Stamtąd przynosimy tyle, żeby starczyło na 2-3 dni. Tak samo robią nasi znajomi. Żadne robale nie wyłażą z takiego drewna. No, może pająki kątniki i świerszcze. Tych pierwszych łatwo się pozbyć. Świerszcze natomiast chociaż paskudne z wyglądu, dają późną jesienią i zimą wspaniałe koncerty :) Wiesz jak w piosence Magdy Umer, koncert jesienny na dwa świerszcze i...

 

Wszystko można zorganizować. Niektóre rzeczy można z czasem polubić, co bywa trudne dla mieszczuchów. Ja też jestem mieszczuch kilkudziesięcioletni, chociaż nie taki standardowy, bo wieś zawsze lubiłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
[ATTACH=CONFIG]280977[/ATTACH] mój kominek- planuję zmienić ścianę nad kominkiem, ale szukam inspiracji.

 

Aldi, rozumiem, że przejrzałaś/eś nie tylko ten wątek.

Jeśli chcesz pomocy, to pokaż większy, szerszy plan. Kominek w domu musi pasować, a z tego zdjęcia nie da się wymyślić do czego ma pasować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Fajne nie ? :)

Entuzjazm inwestora opada z reguły jak się dowiaduje że samo palenisko z takim trójstronnym przeszkleniem to koszt rzędu 14 - 24 tys. zł ...

Pozdrawiam.

 

nie prawda że takie drogie !!!

 

http://images51.fotosik.pl/487/c27f035c359c1280gen.jpg

 

ten 8 tyś cały z montażem

 

owszem są za 15tyś ale np. taka alternatywa

 

wkład WKŁAD BLANKA 12 kw 3600zł

 

http://images52.fotosik.pl/488/890e04ae9a1e93d8gen.jpg

Edytowane przez beatagl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...