Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Inspiracje kominkowe


pestka56

Recommended Posts

Blanka z Kratki.pl - zgoda, ale cenę ma taką m.in. dlatego, że szyba jest otwierana na bok. Poza tym to jest wkład, którego front ma 67 x 57 cm, a więc jest jednym z mniejszych wkładów :)

Te wkłady z Twoich inspiracji mają szyby podnoszone do góry, a to kosztuje. Kosztuje też wielkość i firma producenta.

Chyba musisz zejść na ziemię :)

 

A ten wkład z montażem za 8 tys. to jak się nazywa ????

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Aldi, rozumiem, że przejrzałaś/eś nie tylko ten wątek.

Jeśli chcesz pomocy, to pokaż większy, szerszy plan. Kominek w domu musi pasować, a z tego zdjęcia nie da się wymyślić do czego ma pasować :)

 

Dobrze- prześledzę jeszcze dokładnie pozostałe wątki i jak nie znajdę nic, to wtedy opiszę dokładnie o co mi chodzi plus większy plan na zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze- prześledzę jeszcze dokładnie pozostałe wątki i jak nie znajdę nic, to wtedy opiszę dokładnie o co mi chodzi plus większy plan na zdjęciu.

 

A tu wcześniej nie ma nic, co by Ci odpowiadało? Niewiele na razie, ale popatrz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blanka z Kratki.pl - zgoda, ale cenę ma taką m.in. dlatego, że szyba jest otwierana na bok. Poza tym to jest wkład, którego front ma 67 x 57 cm, a więc jest jednym z mniejszych wkładów :)

Te wkłady z Twoich inspiracji mają szyby podnoszone do góry, a to kosztuje. Kosztuje też wielkość i firma producenta.

Chyba musisz zejść na ziemię :)

 

A ten wkład z montażem za 8 tys. to jak się nazywa ????

 

Tego właśnie nie napisali , w miniaturce jest ten kominek , pewnie jak przyjdzie co do czego to się dowiadujesz ze to lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chyba wiem o co chodzi ... :rolleyes:

Wkład, który masz na myśli za te 8 tys. zł z "montażem", a to co pokazane jest na zdjęciu, to mniej więcej jak mielonka za dziesięć zł i polędwica za złotych trzydzieści ...

Jest obecnie w dziale wątek z zapytaniem co jest wart ten wkład ...

To można śmiało nazwać nieuczciwym marketngiem - pokazanie pięknych, katalogowych zdjęć z produktem całkiem innym niż sprzedawany.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chyba wiem o co chodzi ... :rolleyes:

Wkład, który masz na myśli za te 8 tys. zł z "montażem", a to co pokazane jest na zdjęciu, to mniej więcej jak mielonka za dziesięć zł i polędwica za złotych trzydzieści ...

Jest obecnie w dziale wątek z zapytaniem co jest wart ten wkład ...

To można śmiało nazwać nieuczciwym marketngiem - pokazanie pięknych, katalogowych zdjęć z produktem całkiem innym niż sprzedawany.

Pozdrawiam.

 

Teraz już wiem że za 8tyś nie będę mieć tego kominka :(

Ja tego nie nazwie nieuczciwym marketingiem - to jest OSZUSTWO !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beata, masz od tego forum :) Zduni forumowi na pewno pomogą Ci znaleźć coś odpowiedniego. Też spróbuję poszukać.

Napisz jakiej wielkości chcesz kominek, może przynajmniej jak dużą szybę chcesz (minimum i maksimum.) Czy ma grzać, czy tylko będziecie palić w nim dla widoku ognia? Jeśli ma grzać to jaką powierzchnię? Czy będzie rozprowadzenie ciepła? Jaki masz dom, czy szczelny, bo to zawęża pole?

To na początek.

 

Wiele osób na forum robi obudowy samodzielnie. Montaż musi zrobić fachowiec. Ale obudowę już nie koniecznie. Dobre materiały są powszechnie dostępne. Jeśli posłużysz się wiedzą z forum to nie będzie problemu. Dzięki temu obniżycie koszty nie da się ukryć. Więcej można zapłacić za wkład kominkowy. Chociaż zawsze lepiej, by całość od montażu po obudowę i pierwsze rozpalenie w kominku zrobił dobry fachowiec.

 

Zawsze lepiej jest rozmawiać z dobrą firmą zduńską, niż ze sklepem, gdzie nie zawsze się znają, a czasem kit próbują wcisnąć.

Tu http://forum.muratordom.pl/showthread.php?166279-KOMINKI-Pomoge-i-doradze-we-wszystkim-co-dotyczy-komink%C3%B3w&p=6613961#post6613961 zagląda kilku Zdunów z różnych stron Polski. Jeśli nie z nimi się dogadasz, to podpowiedzą Ci dobrą firmę z Twoich okolic.

 

Byłam u Ciebie, ale nie doczytałam jeszcze wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beata, masz od tego forum :) Zduni forumowi na pewno pomogą Ci znaleźć coś odpowiedniego. Też spróbuję poszukać.

Napisz jakiej wielkości chcesz kominek, może przynajmniej jak dużą szybę chcesz (minimum i maksimum.) Czy ma grzać, czy tylko będziecie palić w nim dla widoku ognia? Jeśli ma grzać to jaką powierzchnię? Czy będzie rozprowadzenie ciepła? Jaki masz dom, czy szczelny, bo to zawęża pole?

To na początek.

 

Wiele osób na forum robi obudowy samodzielnie. Montaż musi zrobić fachowiec. Ale obudowę już nie koniecznie. Dobre materiały są powszechnie dostępne. Jeśli posłużysz się wiedzą z forum to nie będzie problemu. Dzięki temu obniżycie koszty nie da się ukryć. Więcej można zapłacić za wkład kominkowy. Chociaż zawsze lepiej, by całość od montażu po obudowę i pierwsze rozpalenie w kominku zrobił dobry fachowiec.

 

Zawsze lepiej jest rozmawiać z dobrą firmą zduńską, niż ze sklepem, gdzie nie zawsze się znają, a czasem kit próbują wcisnąć.

Tu http://forum.muratordom.pl/showthread.php?166279-KOMINKI-Pomoge-i-doradze-we-wszystkim-co-dotyczy-komink%C3%B3w&p=6613961#post6613961 zagląda kilku Zdunów z różnych stron Polski. Jeśli nie z nimi się dogadasz, to podpowiedzą Ci dobrą firmę z Twoich okolic.

 

Byłam u Ciebie, ale nie doczytałam jeszcze wszystkiego.

 

Dzięki za zainteresowanie

 

Mam komin wystający do wewnątrz salonu i tym samym nie chciałabym bardzo głębokiego wkładu, bo wyjdzie kolubryna na środek salonu. Co do wielkości to czym większy tym lepszy :) Nie będzie to kominek do palenia ciągłego, ale jak już będzie to chciałabym, żeby coś tam grzał ( parter 144m2) nie mam żadnego rozprowadzenia po domu, nie mam rekuperatora :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A obok komina możesz postawić?

Bez rozprowadzenia i żeby grzał, to może w obudowie, która będzie kumulować ciepło? Poza tym powietrze z komory wokół wkładu będzie przez kratki ogrzewać pomieszczenie. No, i przez szybę grzeje.

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A obok komina możesz postawić?

Bez rozprowadzenia i żeby grzał, to może w obudowie, która będzie kumulować ciepło? Poza tym powietrze z komory wokół wkładu będzie przez kratki ogrzewać pomieszczenie. No, i przez szybę grzeje.

 

Niestety nie mogę obok :( komin jest na środku i gdy ustawie kominek obok, wyjdzie niesymetrycznie )

Licząc, że kominek "przodem "ogrzewał by salon i otwartą kuchnie to po drugiej stronie ściany, gdzie byłby kominek mam klatkę schodową i holl. Doprowadzanie tam ciepła z kominka dało by 75% powierzchni parteru w "zasięgu" kominka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beata, tu masz listę wkładów 3 szybowych. Zebrałam z tego akurat wyświetliło mi się na znanych mi stronach. Są alfabetycznie i na końcu dołożyłam kilka ze szprosami. Te są sporo tańsze. Przejrzyj, sprawdź ceny. Jak znajdziesz coś co Ci pasuje, to warto wtedy zapytać naszych forumowych Zdunów o opinię i poprosić o polecenie firmy w pobliżu Ciebie.

 

Większość ma szyby podnoszone do góry:

Austroflamm S3

Bef Trend V 8 C

Brunner seria Panorama

Byrski Art C

Byrski Art U

Chazelles D 1000 EPI PN

Edilkamin SIDE 3N

Hajduk Volcano 3PLU

Hajduk Volcano 3PL h

Kratki Blanka BS

Leda Sera

MCZ Forma T50

MCZ Forma T95

Piazzetta MA 271

Ruegg Pi

Schmid Ekko

Spartherm Arte

Supra Supravision 255A

Totem 3 Faces

Turbo Fonte SD 3V

 

Szyby ze szprosami:

Arysto 10LP

Hajduk Volcano 3PL

JD METAL Eva SU

Kobok CORNER O VIS-A-VIS

Kratki Maja

Kratki Zuzia

Totem EPI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy chyba jest Kratki Blanka BS ale wykonany ze zwykłej stali kotłowej, więc jego trwałość będzie pewnie słaba. Do tej listy ze szprosami można dorzucić jeszcze Jotul 520 FRL:

Chyba mam podobny problem jak Beata, komin systemowy ma ~40cm, więc trzeba pomyśleć nad 'płytkim' wkładem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blanka 910 zaczyna swój drugi sezon u moich przyjaciół. Świetnie grzeje salon. Ma betonową obudowę, więc pracuje na ogrzewanie powietrze wywiewane przez kratki i oczywiście szyba. Był problem z rusztem, ale po trzeciej awarii Kratki wymieniły im na inny i ten jest okey. Moi znajomi potężnie w tym kominku palą. Stąd ruszt nie wytrzymał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy chyba jest Kratki Blanka BS ale wykonany ze zwykłej stali kotłowej, więc jego trwałość będzie pewnie słaba. .

 

Z jakiego materiału jest godny polecenia?

Blanka ma 50cm głębokości, szyba boczna 18cm to bardzo mało :( coś za coś

 

BYRSKI NAROŻNY ?

ZUZIA BS narożny?

OLIWIA gilotyna?

AIR TERM KORNER ?

może postawić na długość

PAMA- DIABLO P 1000 X 510

Edytowane przez beatagl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, czyli wystarczy odpowiednio drewno ułożyć?

Ale mnie się podobają te wynalazki do wstawienia w palenisko :)

 

Czym innym jest ruszt w dnie paleniska, robiony (bez sensu) na wzór pieców węglowych, a czym innym ozdobny ruszt, np w kominku otwartym.

Drewna nie trzeba szczególnie układać, skoro pali się od góry;)

DSC09714.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...