Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Inspiracje kominkowe


pestka56

Recommended Posts

och moja tapeta inspiracyjna na pulpit :) Z inspiracjami tak już jest, że życie się z nimi trochę rozmija :D Wybierałam do niej tylko kominki w jednym konkretnym układzie. Inne moje inspiracje kominkowe tu ale niewiele, bo jak juz złapałam czego chcę przestałam zbierać inspiracje :)

 

o ten Ci chodzi? ---LINK---

wygląda na beton albo jakiś tynk lub farbę strukturalna od biedy ale chyba beton

 

Dokładnie to zdjęcie. Ale farby strukturalne też nadają się na kominek i niektóre są bardzo dekoracyjne, może właśnie to rozważę, tylko żeby była łatwa do nałożenia, nie mam wprawy i nie wiem czy taki fajny wzorek wyszedłby mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No, qrcze, czemu ja nie dostaję powiadomień z mojego własnego wątku ;)

 

Sama tu dawno nie byłam. Przepraszam wszystkich, ale ciężko ostanio pracowałam.

Od jutra się poprawię.

 

b_stroz, pisz czego oczekujesz, bo w tej chwili, to mogę Ci tylko powiedzieć, że obudowa ma za dużo różnych elementów. Uprościłabym i to bardzo.

Co Ty tam masz jako półkę pod paleniskiem? A po bokach te ryflowane poprzecznie elementy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

b_stroz ... masz fatalnie zaprojektowane i zamontowane kratki wylotowe w kominku ... i mają zalewie ok. 1/3 - powierzchni, która powinna być faktycznie na wylotach w obudowie (powierzchnia wylotów w rozprowadzeniach się tu nie liczy, bo można np. te wszystkie rozprowadzenia pozamykać).

Twój kominek jest nowy a już widać na ścianach smugi poprzypalanego kurzu - po jednym, dwóch sezonach ściany naprzeciwko kratek będą wręcz czarne ...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

b_stroz ... masz fatalnie zaprojektowane i zamontowane kratki wylotowe w kominku ... i mają zalewie ok. 1/3 - powierzchni, która powinna być faktycznie na wylotach w obudowie (powierzchnia wylotów w rozprowadzeniach się tu nie liczy, bo można np. te wszystkie rozprowadzenia pozamykać).

Twój kominek jest nowy a już widać na ścianach smugi poprzypalanego kurzu - po jednym, dwóch sezonach ściany naprzeciwko kratek będą wręcz czarne ...

Pozdrawiam.

 

Sorry, że trochę nie na temat, zwłaszcza Pestko sorry. Widząc kominki u znajomych zauważyłam, że przy wylotach u góry ściany są brudne. To samo dotyczy wylotów z kanałów dgp. Z czego to wynika? W jaki sposób uniknąć podobnych ozdobników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

b_stroz ... masz fatalnie zaprojektowane i zamontowane kratki wylotowe w kominku ... i mają zalewie ok. 1/3 - powierzchni, która powinna być faktycznie na wylotach w obudowie (powierzchnia wylotów w rozprowadzeniach się tu nie liczy, bo można np. te wszystkie rozprowadzenia pozamykać).

Twój kominek jest nowy a już widać na ścianach smugi poprzypalanego kurzu - po jednym, dwóch sezonach ściany naprzeciwko kratek będą wręcz czarne ...

Pozdrawiam.

 

kominek jest już 4 rok i ściany są czyste to tylko cień od kratek, zdjęcie było robione przy sztucznym świetle, na kominek nie narzekamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że trochę nie na temat, zwłaszcza Pestko sorry. Widząc kominki u znajomych zauważyłam, że przy wylotach u góry ściany są brudne. To samo dotyczy wylotów z kanałów dgp. Z czego to wynika? W jaki sposób uniknąć podobnych ozdobników?

 

Tu masz odpowiedź dlaczego tak jest: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?231389-Kominek-do-salonu&p=6665043&viewfull=1#post6665043

 

Darek nie jest wylewny, ale tym razem go poniosło...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

b_stroz ... jeżeli jest tak jak piszesz, to oznaczało by że przez te kratki powietrze nie jest wydmuchiwane lecz przeciwnie - zaciągane do rozprowadzeń. Tak do końa nie jest to poprawne pod względem technicznym.

Kejt_R ... to szeroki temat, pojawiający się od zawsze na FM - odpiszę troche później, bo pewnie trochę to zajmie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to powietrze zasysane jest dołem i pod wylewką jest dopływ powierza z podwórka. a u góry na pewno dmucha ciepłe powietrze, można też te nadmuchy pozamykać .Ten nadmuch z zewnątrz też można zamknąć ale w zimie mimo wszystko nieraz jak nie korzystamy z kominka to czuć ,że ciągnie zimne powietrze. Ale tak jak pisałam ściany na razie są czyste, pewno za jakieś 2 lata i tak będzie całość do malowania:) a na piętrze mamy zainstalowany wymuszony nadmuch uruchamiający się przy odpowiedniej temp. Na razie jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi hi , kominek zostaje taki jak jest, ja tak tylko zaczepnie Pestko do Ciebie bo mam jak zwykle problem co gdzie powiesić a czego nie itd. A z tego co widziałam to świetne wizualizacje robisz:) A i nie wiem jak założyć swój wątek zielona jestem:(

 

Jest na forum informacja ja założyć wątek. Sama z niej kiedyś korzystałam. Wpisz w wyszukiwarkę, to pomorze Ci znaleźć. To nic trudnego.

 

Wieszać to ja chyba za Ciebie raczej nie powinnam, bo sądząc po kominku nie trafię w to co lubisz. Wizualizacje czasem robię, jako dopowiedzenie do pomysłu na kominek, albo schody, łazienkę. To taka moja fanaberia. Dobieram się wtedy do całego wnętrza i robię co mi się podoba, a forumki, albo z tego korzystają, albo nie. Robię to, ponieważ uważam, że żaden element wnętrza nie może istnieć i być ładny sam w sobie. Jedno jest zależne od drugiego i tylko całość pomysłu wydobywa urodę konkretnego fragmentu aranżacji.

 

 

Sorry, że trochę nie na temat, zwłaszcza Pestko sorry. Widząc kominki u znajomych zauważyłam, że przy wylotach u góry ściany są brudne. To samo dotyczy wylotów z kanałów dgp. Z czego to wynika? W jaki sposób uniknąć podobnych ozdobników?

 

Kejt, pisz ile chcesz. Inspiracje to bardzo szerokie słowo. Znakomicie dotyczy wiedzy o właściwym wykonaniu kominka :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]Witam

 

a jakie macie inspiracje do zabudowy tej [ATTACH=CONFIG]288394[/ATTACH] wnęki z "odzyskiwaczem "ciepła

 

i widok z drugiej strony [ATTACH=CONFIG]288395[/ATTACH]

 

No wiesz....może coś z tego?:cool: https://www.google.pl/search?q=Bia%C5%82a+sciana&client=firefox-a&hs=5vx&rls=org.mozilla:pl:official&channel=fflb&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=fCdhVJDTMc27PfLpgaAG&ved=0CCEQsAQ&biw=1267&bih=659

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]Witam

 

a jakie macie inspiracje do zabudowy tej [ATTACH=CONFIG]288394[/ATTACH] wnęki z "odzyskiwaczem "ciepła

 

i widok z drugiej strony [ATTACH=CONFIG]288395[/ATTACH]

 

trochę szerszy plan mogę poprosić :) coś znajdę

Tę wnękę chceszpozostawić otwartą, czy zabudować?

Co lubisz - cegla, drewno, beton, kafle ceramiczne, tynk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...