Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Inspiracje kominkowe


pestka56

Recommended Posts

Proszę o to strona mistrza Lupi http://www.antoniolupi.it/eng-fireplaces-13.php

 

Pod Products są też inne, nie kominkowe projekty

 

Kejt, doszukałam się opisu wykonania dekoracji tej wspanoałej „koronkowej” ściany. Nie są to jednak plyty ceramiczne, jak błędnie podano na jednym z portali architektonicznych. Okazuje się, że nazwa Affreschi mówi wszystko :)

Przetlumaczyłam część:

Projekt opracowany został we współpracy z Pietro Gaeta, projektantem, który od lat prowadzi poszukiwania nowych powierzchni i dekoracji do łazienek. Affreschi zmienia ściany w obrazy dzięki technologii pozwalającej przenieść rysunek na dowolną powierzchnię.

Dekorację uzyskuje się przy użyciu zadrukowanego komputerowo papieru transferowego. Pigmenty z rysunku przenikają bezpośrednio w pory tynku (szorstkiego cementu, gipsu, niewykończonych ścian, płyt gipsowych, powierzchnie z widocznymi ceglami, itp), dokładnie tak, jak to się dzieje w tradycyjnej technice fresku.

Aplikacja jest prosta, szybka i bezzapachowa, ponieważ stosuje się substancje oparte na wodzie. Affreschi nie używa klejów chemicznych i nie zmienia parametrów powierzchni, na której jest stosowana. Jest techniką przyjazną dla środowiska.

Nałożenie dekoracji na przestrzeń 20 m2 wymaga około 8 godzin pracy.

 

Andrea Lupi_AFFRESCHI-5.jpg

Andrea Lupi_AFFRESCHI-8f.jpg

Andrea Lupi_AFFRESCHI-9f.jpg

Andrea Lupi_AFFRESCHI-7f.jpg

 

 

Jeszcze jedna aranżacja made by Antonio Lupi. To nie musi być kominek otwarty. można tak obudować wkład. Nawet mały będzie wyglądał imponująco :)

Andrea Lupi-news000497.jpg

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Oooo..., ciągnie Cię widzę Piotrze do metalowej nowoczesności :) Piękna prostota.

A ja ciągle szukam czegoś, co będę mogła wykorzystać do zrobienia mojego kominka ;)

 

Budując nowy dom, trzy lata martwiłem się o to samo...W tydzień wymyśliłem i zrobiłem coś zupełnie odmiennego od wcześniejszych projektów. Siedzi...

http://www.kominki-batura.pl/portal3_1s.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś polskiego :) Proste i nieźle wygląda

D58 by Widawscy Studio Architektury

D58 by Widawscy Studio Architektury-02.jpg

D58 by Widawscy Studio Architektury-05.jpg

 

 

 

BETON w roli głównej i ciekawe powtórzenie projektu w ogrodzie

 

Sorrento House by Robert Mills Architects-06.jpg

Sorrento House by Robert Mills Architects-11.jpg

Sorrento House by Robert Mills Architects-04-1.jpg

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imponujące są te freski, bardzo w moim guście. W ogóle lubię takie koronki i patchworki we wnętrzach, jeśli są umiejętnie użyte. Pęknięcia obudowy w kominku Lupiego pokazałam mojemu chłopu, porażka! :D Jak my ten dom zbudujemy, jak każde widzi co innego :D

Proste formy są piękne, najbardziej podobają mi się kominki zlicowane z całą ścianą. No ale wymagają więcej przestrzeni. W takim okazałym salonie Pestko możesz zaszaleć kominkowo. Podobał mi się Twój pomysł na kominek z zasuwaną szybą, który kiedyś pokazałaś. Oryginalny i urodziwy pomysł, tylko nie mam pojęcia czy to jest praktyczne rozwiązanie.

Piotrze, zestawienie kominka i książek świetne, ma to coś. Nie jesteś jako ten szewc bez butów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kejt, proponuję politykę drobnych kroczków. Przyzwyczajaj ostrożnie. Ja tak robię i po pewnym czasie osiągam efekt :lol2: dowiaduję się, że to nie był mój pomysł :rotfl: , albo słyszę „Och, tak! Nie mówiłem Ci, że to dobry pomysł?”

 

Ta zasuwana szyba ciągle mi w głowie siedzi. Chcę kominek o dużym palenisku, więc zduński, bo kupując wkład bym zbankrutowała. Dużo będzie zależało od wykonawcy, a ten wybór ciągle przede mną. Poza tym marzy mi się zestaw podobny jak u Piotra – kominek od strony salonu + od strony kuchni palenisko z akumulacją i może jeszcze nad nim piec chlebowy. Na razie myślę :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kejt, proponuję politykę drobnych kroczków. Przyzwyczajaj ostrożnie. Ja tak robię i po pewnym czasie osiągam efekt :lol2: dowiaduję się, że to nie był mój pomysł :rotfl: , albo słyszę „Och, tak! Nie mówiłem Ci, że to dobry pomysł?”

 

Ta zasuwana szyba ciągle mi w głowie siedzi. Chcę kominek o dużym palenisku, więc zduński, bo kupując wkład bym zbankrutowała. Dużo będzie zależało od wykonawcy, a ten wybór ciągle przede mną. Poza tym marzy mi się zestaw podobny jak u Piotra – kominek od strony salonu + od strony kuchni palenisko z akumulacją i może jeszcze nad nim piec chlebowy. Na razie myślę :cool:

 

A! To ja mam takie kroczki z mą małżą przerobione. Te schody widoczne na zdjęciu kominka były nie do przyjęcia gdym je wydumał. Również po trzech latach "przeszły", w innej gazecie niż moja znalezione. Szybko zrealizowałem i teraz obie gazety "czymam" pod kluczem....:cool:A urządzeń ogniowych mam w tej chacie 5...To nawiązując do szewca...:)

Edytowane przez Kominki Piotr Batura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oswajam obrazkowo, ale chyba szokuję mojego bardzo konserwatywnego małegożonka. Najlepszy efekt jaki uzyskuję to " i tak zrobisz jak chcesz".

Również mam w planie dodatkowe urządzenia, takie jak otwarty kominek, piec chlebowy i wędzarnię, ale ja to chcę wypchnąć na zewnątrz, na dodatkowy taras. Piękne jest poczucie, że można sobie pokombinować i zbudować różne ustrojstwa (po latach uwięzienia w blokowisku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kejt_R, ja w końcu mojego namówiłam na kuchnię kaflową. Mówiłam mu, że można tam wrzucić jeszcze podkowę, którą ogrzeje się wodę.

No i cały czas podkreślałam, że takie ustrojstwo dobre jest na czasy kryzysu, wojny i biedy, bo chrustu czy szyszek to zawsze się gdzieś trochę uzbiera :)

 

Na targach budowlanych wystawiał się nawet jeden zdun, który miał zmontowaną kuchnię z ładnych prościutkich kafli, tak więc mój facet mógł sobie pooglądać i podotykać. No i w końcu dał się przekonać :)

 

EDIT:

Trzeba było tylko użyć odpowiednich argumentów nie tylko słownych ale i organoleptycznych. A będąc ostatnio u rodziny na wsi mogliśmy przekonać się jak szybko rozchodzi się ciepło po rozpaleniu w piecu, i jak długo utrzymuje się po jego wygaśnięciu (przy okazji gotowania obiadu, nagrzała się też woda do mycia - dzięki podkowie)

A może dzięki tej podkowie (tego nie wiem) uda się w salonie ustawić zwykły kominek do palenia rekreacyjnego zamiast z płaszczem wodnym, na co mój chłop wcześniej nalegał.

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe technicznie i ciekawe wizualnie :yes:

 

Podrzucił mi ten piec, a raczej pieco-kominek, forumowy Oresund z informacją, że cena jak za mercedesa :( Niestety, ale poczytałam i okazało się być bardzo ciekawe.

 

Firma LEHMO z Austrii produkuje pieco-kominki z akumulacją.

„Lehm” to po niemiecku „glina”.

Lokalną glinę wykorzystują do tworzenia bloku pieco-kominka, wewnątrz którego poza paleniskiem znajdują się szamotowe kanały akumulujące ciepło i różne dodatki mające korzystnie na tę kumulację działać.

W przeciwieństwie do tradycyjnych pieców Lehmo są fabrycznie wykonywane w jednym kawałku i dostarczane w całości do domu. Z pomocą dźwigu np. przez taras można je ponoć zainstalować w krótkim czasie. Każdy Lehmo jest dostosowany do istniejącej sytuacji (wielkość i wysokość pomieszczenia, komin, nawiew, zapotrzebowanie na ciepło).

Firma produkuje piece o mocy od 1KW do 6 KW i wadze od 550 kg do około 3000 kg.

Wielkość całego bloku pieca waha się od 60 do 230 cm długości, 130-190 cm wysokości i 66-80 cm szerokości.

Opcjonalnie piec może mieć zainstalowany wewnątrz wymiennik ciepła do ogrzewania i ciepłej wody, i może działać jako jedyne ogrzewanie domu.

 

Tak wygląda Lehmo Maxi z ławką, o mocy 5,5 KW akumulujący ciepło do 12 godzin, którego forma zachwyciła Oresunda :)

Szklane drzwiczki paleniska umieszczono dyskretnie na krotszym boku. Piec świetnie dzieli przestrzeń salonu.

 

LEHMO Maxi mit Sitzbank_Leistung_5,5 KW auf 12h Speicherdauer_Zusatzheizung.jpg

 

 

Lehmo Maxi 4,5 KW

Lehmo Maxi_4,5 KW.jpg

 

Lehmo Normal 2,5 KW i 3,5 KW

Lehmo Normal_2,5 KW + 3,5 KW.jpg

 

Lehmo Rund hoch 2,8 KW (średnica 65 cm)

Lehmo Rund hoch_2,8 KW.jpg

 

Stalowe palenisko skomponowane ze ścianą Lehmo o mocy 4,5 KW

Lehmwand mit Stahlofen_4,5 KW.jpg

 

Więcej tutaj http://www.lehmo.at/technik.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pestka56 jeśli pozwolisz.Tyle tu inspiracji.Szukasz szukasz i w końcu znalazłaś czy pokazujesz je dla potomnych, przyszłych inwestorów.Może lepiej pokaż swój salon tak będzie prościej.Mówię o tym ponieważ poczyniłem pierwsze kroki i był u mnie Pan projektant od kominków.Przedstawił mi wizję kominka na środku pokoju ja padłem a moja Donna Cicia jak zwykle odwrotnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujcie moi mili za te wspaniałe "gliniaki" ORESUNDOWI, którego dom też warto zobaczyć :)

 

Pestka to sobie może mierzyć, ale :( kto w PL by się podjął wykonania takiego cuda i za ile?

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestka wielki szacun, za ten temat i zdjęcia w nim. Szczególnie za czas poświęcony.

Jednak ja sam mam pewien niedosyt, gdyż mało, a praktycznie wcale nie ma fotek prawdziwych kominków.

Mam na myśli kominki z kafli, a przecież właśnie one teraz cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Szczególnie, że ceny wykonawstw nie są wysokie i zdecydowanie konkurencyjne do kominków wykonanych z innych materiałów.

O zaletach kominków kaflowych, można pisać dużo. Podstawową zaletą jest wygląd, ogrzewanie przez promieniowanie i zdolności akumulacji ciepła. Aktualny, bardzo szeroki wybór kafli, umożliwia wkomponowanie kominka kaflowego do każdych wnętrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestka wielki szacun, za ten temat i zdjęcia w nim. Szczególnie za czas poświęcony.

Jednak ja sam mam pewien niedosyt, gdyż mało, a praktycznie wcale nie ma fotek prawdziwych kominków.

Mam na myśli kominki z kafli, a przecież właśnie one teraz cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Szczególnie, że ceny wykonawstw nie są wysokie i zdecydowanie konkurencyjne do kominków wykonanych z innych materiałów.

O zaletach kominków kaflowych, można pisać dużo. Podstawową zaletą jest wygląd, ogrzewanie przez promieniowanie i zdolności akumulacji ciepła. Aktualny, bardzo szeroki wybór kafli, umożliwia wkomponowanie kominka kaflowego do każdych wnętrz.

 

W stosunku do jakich materiałów, kafle są " zdecydowanie konkurencyjne"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stosunku do jakich materiałów, kafle są " zdecydowanie konkurencyjne"?

 

Ładny nowoczesny kominek (nie piecyk) kompleksowo wykonany z kafli, to wydatek od przykładowo 7000 zł, mam na myśli kominek już z paleniskiem (wkładem kominkowym). Kolorystyka, wzór kafli do wyboru. Tak kształtują się ceny wykonawstw, według dostępnych wzorów. To są fakty, czyli dyskusje są zbędne.

 

Projekty wykonywane indywidualnie to trochę większy wydatek, ale znów nie tak dużo.

Pewne ceny i oferty wymusza duża konkurencja i jak to również ma miejsce - oczekiwania klientów (rynku). Klienci to po prostu kupują. Czyli firmy oferują to co klienci chcą, tak się dzieje nawet wśród uznanych firm, zresztą długo nie trzeba szukać.....

 

No a o zaletach kominków z kafli pisałem wcześniej, tak tylko ogólnikowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o czym piszesz, to zalety wyłącznie wizualne. Takie atrapy z innych materiałów są o połowę tańsze.

 

To że większość klientów oczekuje taniej kiełbasy, nie oznacza jeszcze że to jest kiełbasa, i że wszyscy musimy w to wierzyć...

 

Pokaż ten "kominek" (nie piecyk) za 7000 z kafli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...